Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Bystričania nedopustili ďalšie zaváhanie a rozbili Liptákov

Zrodilo sa víťazstvo o päť gólov.

Barani druhé zaváhanie proti Liptovskému Mikulášu nedopustili.Barani druhé zaváhanie proti Liptovskému Mikulášu nedopustili. (Zdroj: TASR)

BANSKÁ BYSTRICA. Bystričania sa už od úvodných minút zahryzli do súpera a pomerne rýchlo išli do vedenia. V tretej minúte po strele novej posily zo zámoria Sellecka neudržal Hollý puk v lapačke a z druhej dorážky bol úspešný Buc. Hostia mohli vyrovnať Oškom, ten sa však zočivoči Williamsovi nepresadil. Pohorel na ňom aj priebojný Lichanec, ktorý sa pekne natlačil z ľavej strany pred bránku. Domáci využili hneď prvú presilovku v zápase. V 14. minúte spoza kruhov prestrelil brankára Liptákov Marshall. Ďalšie možnosti mali jeho spoluhráči Sýkora a Faille, no stav už do prestávky nezmenili.

Prečítajte si tiež: Poprad porazil majstra a vyhral tretíkrát po sebe. Zvolen zničil Žilinu deviatimi gólmi Čítajte

V strednom dejstve pokračovala prevaha "baranov", dobré možnosti nevyužili Faille, Marshall a Mihálik. Na opačnej strane mohli znížiť na rozdiel gólu Hunovci, dobre operovali pred bránkou, ale skákajúci puk nedostali za Williamsa. Tešili sa diváci spod Urpína, pretože v 29. minúte Gabor spoza bránky pri ľavej žrdi šikovne zasunul puk za Hollého a vyhnal ho z bránky. Tam putoval Kislicyn, ktorý sa nestihol ani poriadne zahriať a už inkasoval po strele Slobodu od modrej, keď mu clonil vo výhľade Higgs. Hostia si následne zobrali oddychový čas, ale príliš nezabral. Hrali totiž v oslabení a v presilovke z kruhu parádne namieril do šibenice Higgs 5:0. Až po tomto zásahu Liptovský Mikuláš prevzal iniciatívu a pretavil ju na gól. Heikkilä švihom z ľavého kruhu pokoril Williamsa. Druhý gól mohol pridať v oslabení z úniku Lichanec, ale nenamieril dobre. Na domácej strane sa prezentoval delovkou od modrej Sloboda, Kislicynovi vypadol puk z lapačky a zachránila ho žrď.

Aj začiatok tretej tretiny patril hosťom. Po strele J. Sukeľa z ľavej strany sa presadil z dorážky Lištiak. O necelé dve minúty nato však vyrobil ruský brankár v drese Liptákov za svojou bránkou chybu, puk mu zobral Higgs a po Torokovej práci mal Ján Sýkora ľahkú prácu 6:2. V 45. minúte sa na Kislicyna rútil Sloboda, ale jeho blafák nebol úspešný. Tešil sa Higgs, v 50. minúte si po perfektnej prihrávke Sýkoru dorazil svoju strelu a zvýšil na 7:2. Duel sa už potom prakticky dohrával, skóre mohol zmeniť iba Uram, ak by v presilovke úplne voľný z dvoch metrov neprestrelil domácu bránku.

1. Vitajte v postapokalyptickom svete
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

V kraji sú na tom najhoršie okresy Banská Bystrica a Brezno

Včera zistili na Slovensku viac ako 2 200 nakazených. 210 z toho v Banskobystrickom kraji. 56 v okrese Banská Bystrica a 45 v okrese Brezno.

Bystrickí leteckí záchranári pomáhali pilčíkovi, na ktorého spadol strom

Po ošetrení ho previezli do Rooseveltovej nemocnice.

Na pomoc privolali záchranársky vrtuľník.

V Banskej Bystrici sa počíta so 60 odberovými miestami po celom meste

Mesto Banská Bystrica počíta v súvislosti s chystaným celoplošným testovaním na nový koronavírus zhruba so 60 odberovými miestami.

Odberové miesto na testovanie pacientov na ochorenie COVID-19 pred Infekčným pavilónom na Kramároch v Bratislave.