REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. ligy po oblasti

Rakytovce ovládli derby gólom z 90. minúty. Poriadna futbalová divočina sa odohrala na Čiernom Balogu či v Hronci.

(Zdroj: VIKTOR HÁBER)

III. LIGA STRED

Martin – Podbrezová B 0:0

Zápas zo začiatku priniesol tlak Martina, ktorý to skúšal najmä po stranách a nebezpečné boli najmä prihrávky Jesenského, s ktorými si ale poradila defenzíva hostí. Tí sa zo začiatku iba bránili, pohrozili však hneď z prvého protiútoku v 15. minúte zásluhou Kopičára, ktorý sa zrazil s domácim gólmanom a ten musel byť ošetrovaný. Napriek tomu už o 5 minút neskôr dokázal vychytať ďalšiu peknú strelu Kopičára z diaľky a následne aj nádejnú dorážku Gordana. Tempo hry sa síce stupňovalo a Martinčania chceli dosiahnuť presný zásah po rohoch, avšak ani v jednom prípade neboli úspešní. Druhý polčas prinášal iba náznaky šancí. Skôr sa vyčkávalo na chybu súpera a nechýbali viaceré tvrdé zákroky na obidvoch stranách. Nik by sa nemohol čudovať, ak by hlavný arbiter vytiahol žltú kartu aj 10-krát. Jeho meter však vôbec nebol prísny, čo dokazuje aj fakt, že v zápase trestal iba raz. Gól nepadol ani jeden a diváci videli deľbu bodov.

90. Koreň

Koncert zahodených šancí v derby odštartoval Greško, ktorého strelu z nájazdu musela vyrážať domáca obrana. Toho istého hráča vychytal Koválik po veľkej chybe Markoviča. Keď sa Raky spamätali, začali viac útočiť a nebezpečné boli najmä prieniky Kondera. Ten sa dostal dokonca meter pred bránu, z bezprostrednej blízkosti ale neprekonal Polónyho. Raky to skúšali spoza 16-ky neúspešne a dobrú pozíciu nezúžitkoval ani Pšida. V závere polčasu ešte neúspešne vyskúšal rukavice gólmana šedých Bordun. Ten istý hráč neprekonal Koválika ani po zmene strán a z voleja to nevyšlo ani Markovičovi. Tempo hry upadlo a až na dve situácie, kedy gólman Rakov vytlačil očami loptu Dudu či zblízka vychytal Borduna, sa nič zaujímavé neudialo. 15 minút pred koncom sa opäť potil Koválik, keď vychytal dve strely v priebehu pár sekúnd. Keď to vyzeralo, že gól nepadne, rozohrali Raky peknú akciu zľava s presnou prihrávkou na Koreňa na druhú stranu, ktorý zblízka nemohol netrafiť – 1:0. Následne predviedol Klačan fantastický prienik z polky ihriska cez štyroch hráčov, pri Polónym však zaváhal. To ho mrzieť nemuselo, keďže domáci tím predsa len ovládol derby.

Šalková – Pliešovce 5:1 (1:1)
Góly:
6. Dobrík, 65. Zimnikoval (11m), 67. a 79. Lašút, 71. Chovanec – 16. Kudlík

Úvodné minúty patrili domácemu celku a po peknom prieniku skóroval Dobrík. Hostia však rýchlo odpovedali a do polčasu ešte viackrát pohrozili Smereka. Favorit zápasu ukázal svoju silu naplno až po zmene strán. Zlepšenou hrou si Šalková vypýtala penaltu, ktorú s prehľadom premenil Zimnikoval. Následne vrhli domáci všetky sily do útoku, aby si víťazstvo poistili a Pliešovce pomaly nevedeli, kde im hlava stojí. Kvalitná ofenzíva fialových priniesla postupne ešte 3 góly v priebehu dvanástich minút. Šalkovčania sa tak po zaslúženej výhre vrátili na čelo tabuľky.

Badín – Tornaľa 6:0 (3:0)
Góly:
22. a 84. Ševčík, 30. Brašeň, 42. Hudec, 57. Kohút (z 11m), 82. Ďurta

Domáci chceli odčiniť zaváhanie spred minulého týždňa a do súpera sa zahryzli od úvodu. Už v 7. minúte po rohovom kope hlavičkoval Podkonický tesne nad bránu. O dve minúty neskôr opäť po rohovom kope priťukol Veselovský loptu hlavou Plškovi a ten spoza šestnástky tvrdou strelou trafil tak isto tesne nad bránu. V 18. minúte hostia zaváhali, Brašeň získal loptu posunul ju Hudecovi, no jeho strela išla tesne vedľa. V 22. minúte sa však už domáci dočkali, po parádnom centri Kohúta si na loptu nabehol Ševčík a hlavou poslal Badín do vedenia. Po polhodine hry domáci predviedli ukážkovú a rýchlu akciu, keď Hudec poslal prudkú loptu pred bránu, ktorú Brašeň dopravil do siete - 2:0. V 36. minúte po rohovom kope hlavičkoval vo výbornej príležitosti Kohút len tesne ľavej žrde. V 40. minúte vysunul Hudec kolmou loptu Brašena, no ten preváhal správny moment a zakončil len slabo do brankára hostí. V 42. minúte zakombinovali Ševčík s Kohútom, ten poslal pekný center na Hudeca a domáci viedli už o tri góly.

Druhý polčas už nebol taký atraktívny ako prvý ale domáci naďalej boli vpredu nebezpeční. V 56. minúte s chuťou hrajúci Hudec našiel spätnou prihrávkou Ševčíka, no jeho strelu chytil brankár hostí a následná dorážka Baláža trafila na čiare stojaceho obrancu Tornale. V 57. minúte pri centri stiahol v pokutovom území jeden z hostí Ševčíka a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý premenil Kohút a tak si k dvom asistenciám pripísal aj gól - 4:0. V 74. minúte prišiel opäť center Kohúta, lopta preletela k Hudecovi no ten trafil len do brankára Tornale. Po následnom rohu hlavičkoval Ševčík tesne nad brvno hosťujúcej brány. V 82. minúte pridali domáci aj piaty gól, po akcii striedajúcich hráčov a centri Kollára, Ďurta aj s prispením žrde poslal loptu do siete. V 84. minúte mali domáci výhodu priameho kopu, ten rozohral Kohút lopta brankárovi hostí vypadla, síce v tažkej pozícii ale predsa ju hlavou poslal za čiaru Ševčík a stanovil na konečných 6:0. Domáci tak natiahli sériu zápasov, kde získali aspoň bod na šesť zápasov.

Sl. Ďarmoty – Medzibrod 4:0 (2:0)
Góly:
25. a 35. Berec, 47. Nilaš, 65. Lavrík

Prvé strelecké pokusy prišli od hostí. Prvý to skúšal Pipich, jeho strela však bola nedôrazná. Po ňom to skúsil Belluš, strela však mierila mimo domácej brány. Do tretice to skúsil Samuelčík strelou na prvú žrď, brankár však jeho strelu vyrazil na rohový kop. Prvá veľká šanca domácich prišla v 24 min., keď si na nakopnutú loptu zbehol Nilaš, vyhral hlavičkový súboj, lopta sa dostala medzi stopérov k Berecovi a ten sa nemýlil – 1:0. Hostia odpovedali iba strelou spoza šestnástky. Po rohovom kope a odrazenej lopte sa do lopty oprel Samuelčík, brankár jeho strelu vyrazil na rohový kop. V 33 min. nasledoval center do hosťujúcej šestnástky, tam sa Berec presadil cez Hroša a zvýšil stav stretnutia na – 2:0. Hostia sa do šancí dostávali len sporadicky. Všetky súboje a odrazené lopty pozbierali domáci hráči. V prvom polčase sme už nič vážnejšie nevideli, preto domáci zaslúžene vyhrávali 2:0.

Do druhého polčasu sme šli s cieľom rýchleho kontaktného gólu. Paradoxne to boli hostia, ktorí sa v 46 min. dostali do trojgólového vedenia. Po odrazenej lopte sa k strele dostal Nilaš a tvrdou strelou nedal Petríkovi šancu – 3:0. Šance hostí sa rodili veľmi ťažko. V 60 min. po centri Marejníka Pipich zakončoval v ťažkej pozícii nad domácu bránu. V 64 min. prišlo k ďalšej chybe hosťujúcej obrany. Belkovi lopta na zlom teréne odskočila, Berec vyzval do šance Lavríka a na tabuli svietil hrozivý výsledok – 4:0. V 70 min. musel do poľa nastúpiť aj hosťujúci náhradný brankár Tonhajzer. Najväčšia šanca hostí prišla v 79 min., keď zabojoval Selecký. Lopta sa dostala k Matisovi, ktorý poslal milimetrový center na hlavu Vanča, ale netrafil domácu bránu. Posledný strelecký pokus vyslal Pipich, žiaľ s jeho technickým zakončením si brankár poradil. Zápas sa tak skončil 4:0. O 3 body pre domácich sa postarali najmä dvaja hráči – Berec a Nilaš, na ktorých tréner pred zápasom upozorňoval. Hostia tak prehrali prvý zápas v tejto sezóne. A na ihrisku súpera prvý krát od augusta 2017 pričom ukončili 15 zápasovú sériu bez prehry. Možno práve takáto facka hráčom pomôže k zlepšenému výkonu.

Č. Balog – Detva 7:1 (4:1)
Góly:
1. a 59. Mózer, 36. a 45. Betka, 39. Medveď, 73. Kovalčík, 90. Rosík – 16. Sekereš

Detva sa ani nestihla dotknúť lopty a Mózerova strela po teči znamenala vedúci gól. Hostia potom vyrovnali hru, hrozili zo štandardiek a jednu z nich hlavou premenil Sekereš. Partizán kontroloval tempo hry, čakalo sa na chybu a urobil ich hosťujúci celok, a to rovno trikrát. Najprv sa z voleja presadil Betka a po pekných akciách Mózera znovu ten istý hráč a navyše aj Medveď. Po zmene strán rozhodca sporne vylúčil brankára Hermanského, Detve to však nepomohlo. Práve naopak, neukontrolovala protiútoky a inkasovala ešte tri razy. To vyústilo do frustrácie a faulu oceneného červenou kartou pre Iliča a následne aj Rapčana za vynadanie rozhodcovi. Výsledok bol jednoznačný.

48. Selecký, 61. Kindernaj

Hosťujúci Jakub mal v úvodnom dejstve trocha navrch, vytvoril si tri výborné šance, no ani jedna sa gólom neskončila. V 32. minúte sa im zranil kľúčový hráč Janík, museli preskupiť rozostavenie a to hralo do karát Krupinčanom. Cez prestávku si domáci v šatni navzájom dohovorili a aj to prinieslo svoje ovocie. Po zmene strán sa Strojáru podarilo v skórovať v úvode, keď sa v 48. minúte presadil Selecký. Od tohto momentu mali domáci zápas vo svojej réžii, hrali uvoľnenejšie. V 61. minúte pridali druhý presný zásah Kindernajom. Do konca stretnutia si vytvorili ešte niekoľko šancí, ale skóre sa už nemenilo.

Selce – Banská Štiavnica 4:1 (1:0)
Góly:
16. Číž, 57. a 58. Kapičák, 87. Faltáni (z 11m) – 47. Pastier

Hosťujúca Banská Štiavnica predviedla veľmi slabý výkon, ktorý vôbec nezodpovedal jej tabuľkovému postaveniu. Domáce Selce boli počas celého zápasu aktívnejším a kombinačnejším mužstvom. Skóre otvoril už v 16. minúte Michal Číž. Hostia síce hneď v prvej minúte druhého polčasu vyrovnali, no to bolo z ich strany všetko a z gólu sa dlho netešili. Už o 10 minút domáci opäť viedli, keď po chybe brankára hostí dorážal na 2:1 Kapičák a ten istý hráč o pár sekúnd na to zvýšil hlavičkou na 3:1. Zostávajúce minúty sa už zápas iba dohrával, v závere ešte korunoval cennú výhru Seliec z penalty brankár Faltáni.

Podkonice – Bacúch 2:0 (1:0)
Góly:
12. Lang (vl.), 72. Sedliak

V stretnutí dvoch najofenzívnejších mužstiev súťaže od úvodu začali aktívnejšie domáci. Za svoju aktivitu boli odmenení v 12. min gólom. Po rohovom kope hosťujúci hráč tečoval hlavičku Lihana do vlastnej siete. Hra sa prelievala na obe strany s miernou prevahou domácich. Podobný obraz hry pokračoval aj po prestávke. Na radosť domácich v 72. min presnou strelou zvýšil Sedliak na 2:0. Domáci umnou hrou dotiahli zápas do víťazného konca.

Sásová – Hrochoť 0:2 (0:0)