Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

FUTSAL: Bystričania skórovali už v prvej minúte. Lučencu však podľahli vysoko

Konečné skóre bolo pre nás kruté, konštatoval tréner Majling.

Momentka zo zápasu Lučenec - Banská Bystrica.Momentka zo zápasu Lučenec - Banská Bystrica. (Zdroj: JOZEF MIKUŠ)

V 8. kole futsalisti Lion car MIBA Banská Bystrica cestovali na horúcu pôdu do Lučenca, kde ich čakala plná hala domácich fanúšikov. Domáci mali pred zápasom Varta ligy na konte z piatich zápasov päť víťazstiev, Banskobystričania ťahali sériu troch prehier za sebou.

Do zápasu lepšie vstúpili futsalisti Banskej Bystrice, keď v prvej minúte skóroval Oliveira. O tri minúty neskôr sa podarilo domácim vyrovnať a v zápätí o minútu neskôr Luciano strhol vedenia na stranu Lučenca. V 7. minúte pridal tretí gól domácich Hricov. V ďalšom priebehu mali obidve mužstvá šance na skórovanie, ale ich nevyužili. V 16. minúte hostia strelili druhý gól v zápase zásluhou ich najlepšieho strelca Oliveiru. Minútu pred koncom prvého polčasu domáci kapitán Féhervári opäť zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

V druhom polčase sa ako prví presadili domáci, keď Steinwandter zvýšil už na rozdiel troch gólov. V 28. minúte sa Lučenčania tešili zo šiesteho gólu v sieti Hanakoviča. O štyri minúty neskôr skóroval hosťujúci kapitán Konder. Do konca zápasu sa presadili už len domáci a v závere sa nepodarilo hosťom hrou bez brankára zdramatizovať duel a na palubovke favorita prehrali 3:9.

Prečítajte si tiež: Dukla bola blízko k víťazstvu nad Popradom, dva góly Šestáka všetko zmenili Čítajte

Najbližšie sa Banskobystrickí futsalisti predstavia na domácej palubovke, kde odohrajú zápas 7. decembra proti bratislavskej Pinerole.

Martin Majling, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica: "Úvod zápasu nám vyšiel, keď sme hneď v prvej minúte skórovali. Tým sme možno vyhecovali súpera, ktorý zvýšenou aktivitou v priebehu pár minút otočil skóre na 3:1. Do polčasu sa nám síce podarilo znížiť, no gól do šatne počas slabšej koncentrácie pri rohovom kope zabezpečil opäť domácim dvojgólové vedenie. Aj v druhom polčase boli Lučenčania lepším tímom, ale naši chalani bojovali a vypracovali si dosť príležitostí. Po každej našej nevyužitej šanci nás súper trestal zvyšovaním vedenia. Konečné skóre tak bolo opäť pre nás trošku kruté."

Pozrite si tiež články z hlavnej témy  Futsal  na sport.sme.sk

V národnej kultúrnej pamiatke priblížia históriu veže, bude v nej aj podlažie venované generálovi M. R. Štefánikovi.

V novom zariadení vznikne osem pracovných miest.

Ondřej Chvěja (FK Pohronie)

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v ďalšom prípravnom zápase prehrali s FK Pohronie 2:3.