Lehotské derby tentokrát bez víťaza

II. trieda BR

Polomka - Telgárt
4:0 (2:0)
Počas celého stretnutia boli domáci aktívnejším mužstvom, vytvorili si dostatok príležitostí a ich víťazstvo je plne zaslúžené.
Góly: 2., 55. a 70. P. Brozman, 10. Tokár. Pred 20 divákmi rozhodoval Vrbovský. POLOMKA: Michalec - Tóth, Harvanka, Koštiak, Buvala, M. Brozman (60. Omasta), Berky, Puška (46. F. Kohút), P. Brozman, Krešak, Tokár (80. R. Kohút). TELGÁRT: Pisár - Vrbiar, Citterberg, M. Černák, Škút, Pastucha (60. Koles), Mir. Lunter, Jambrich, Mil. Lunter, Demčík, P. Černák.

Šumiac - Pohr. Polhora
0:2 (0:1)
Prvý polčas hrali domáci dobre, mali územnú prevahu, keď kopali osem rohov, ale ich zakončenie bolo žalostné. V 40. minúte po nedorozumení domáceho stopéra s brankárom dali hostia gól do šatne. Druhý polčas dali hostia z prvého útoku gól a do konca stretnutia mali mierny tlak. Aj keď sa domáci snažili, akcie im nevychádzali a skóre sa už nezmenilo.
Pred 20 divákmi rozhodoval Ján Sitarčík. ŠUMIAC: Károly - Čupka, Kubík, Magura, Ševčak, Meľo, J. Gordan (80. Pollák), P. Gordan, Š. Duraj, Ďurčo, Kožička. P. POLHORA: Muránsky - Zlúky, Harvan, Fedor, Guzma, Kostka (60. Korytiak), Goceliak, Medveď, Smugala, Vraniak, Nepšinský.

Michalová - Závadka
2:1 (1:1)
Domáci sa mohli ujať vedenia už v 1. minúte, ale brankár hostí zachránil. V 19. minúte opäť mohli skórovať domáci, ale ich šanca ostala nevyužitá, naopak, hostia sa hneď z protiútoku ujali vedenia. Domáci po sérii rohov už v 22. minúte vyrovnali priebežný stav. Potom sa útoky striedali na obidvoch stranách - domáci v 65. minúte potvrdili prevahu víťazným gólom striedajúceho Krupu.
Góly: 22. Luštiak, 65. Krupa ml. - 19. Voletz. Pred 30 divákmi rozhodoval Pribylina. MICHALOVÁ: Lipničan - Novák, Krupa st., M. Kurek, Daniš - J. Kurek, Trnavský, Ľ. Podmanický (55. Krupa ml.), Ma. Kupec (55. Mi. Kupec) - Goceliak, Luštiak. ZÁVADKA: Vraniak - Tomčík (46. J. Frgelec), Gál, Petrovič, Martinec - Mi. Kubica, Rákocy, Ma. Kubica, Voletz (74. J. Frgelec), Pokoš, Michalko.

Hronec - T. Č. Balog B
4:0 (2:0)
V susedskom derby boli domáci lepším mužstvom a o ich víťazstve nebolo od začiatku pochýb.
Góly: Repka (z 11 m), Ridzoň, Cibuľa, Gajdoš. Pred 50 divákmi rozhodoval Potkány. HRONEC: Radovič - Frimm, Sarvaš, Lesák, Danove, Cibuľa (Ridzoň), Kocúr, Gajdoš, Repka, Badinka (Weiss), Boroš (Nemky). TATRAN: Medveď - Belko, Kliment, Turňa, Marcel Zemko, T. Auxt, S. Auxt, Schön, T. Auxt, Martin Zemko, Figľuš.
Ostatné výsledky: Hor. Lehota - Dol. Lehota 1:1 (0:0), góly: Valach - Kán. Stretnutie Pohorelá - Sihla sa nehralo, súper sa na zápas nedostavil.

Zaujali
obrancovia: Citterberg (Telgárt), Novák (Michalová), záložníci: Berky (Polomka), Kocúr (Hronec), Gajdoš (Hronec), Kubica (Závadka), útočníci: P. Brozman (Polomka), Goceliak (Michalová), Pokoš (Závadka).

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Pred dom Zajacovcov chodí líška, je to vždy zážitok

Občas si pobehá aj s mačkami. Je to veľká maškrtnica, neraz si na lúku odnesie celý hrniec.

Tréner Chudý skončil, prichádza Poikonen

Po desiatich rokoch na banskobystrickej lavičke ďalší tréner z Fínska

Tuuka Poikonen

Monument v Majeri môže získať prestížnu európsku cenu

V uplynulom období získal Monument na vojnovom cintoríne niekoľko významných ocenení na domácej scéne, teraz má šancu bodovať na medzinárodnej úrovni.