Utorok, 22. január, 2019 | Meniny má Zora

Favorit v Detve nezaváhal

Barani vyhrali 4:1 a upevnili si prvú priečku v tabuľke.

(Zdroj: TASR)

DETVA . Do zápasu aktívnejšie vstúpili hostia, čo sa prejavilo aj väčšou agresivitou v osobných súbojoch. Prvú príležitosť dostať sa do vedenia ponúkol Detve Sloboda, ktorý za faul navyše dostal aj osobný trest. Detvania dlho neváhali a okamžite početnú výhodu využili, keď sa v 5. minúte podarilo Hraškovi prudkou strelou od modrej čiary prekonať Williamsa. "Barani" boli v osobných súbojoch čoraz agresívnejší a získavali prevahu. V 6. minúte fauloval Ďatelinka, no Detvania sa v druhej presilovke nedokázali presadiť. V 11. minúte mal vyrovnanie na hokejke Češík, ktorý nastrelil puk priamo pred Zalivina, ale skončil prikrytý pod jeho lapačkou. V druhej polovici tretiny daroval Gašpar "baranom" presilovú hru a o minútu neskôr sa k nemu pridal aj Žilka. Hostia však túto výhodu nedokázali premeniť na vyrovnávajúci gól. V závere tretiny fauloval V. Fekiač a Bystričania potrebovali na vyrovnanie len 27 sekúnd. Z pravej strany si nakorčuľoval Faille a strelou ponad rameno Zalivina vyrovnal na 1:1.

Prečítajte si tiež: Reprezentanti po MSJ: "Budúcnosť je otvorená"

V úvode druhej tretiny mali Detvania početnú výhodu po chybe bystrickej lavičky. Prvá formácia Detvy mohla v presilovke skórovať, no výborný zákrok Williamsa im v tom zabránil. Oba tímy mali na hokejkách veľa dobrých príležitostí a hra bola mimoriadne vyrovnaná. V 32. minúte si "barani" utvorili tlak pred Zalivinom a Koper poslal lobom svoj tím do vedenia. Hra bola poznačená čoraz väčšou nervozitou a hromadiacimi sa šarvátkami. Po pästnej výmene názorov dostali tresty Sládok s Češíkom a pokračovalo sa v hre 4 na 4. V 37. minúte Detva inkasovala z hokejky Marshalla, ktorý prešiel celým bránkoviskom a okolo ležiaceho Zalivina zvýšil na 3:1 pre Banskú Bystricu. V posledných minútach druhej tretiny sa Detvanom naskytla príležitosť znížiť po faule Kubku, no početnú výhodu do konca tretiny nevyužili.

Prečítajte si tiež: Bokroš odmietol obvinenia, brániť sa bude súdnou cestou

V 43. minúte sa ocitol v obrovskej príležitosti Žilka, ale nebránený zblízka netrafil bystrickú bránku. "Barani" dobre bránili a domácich nepúšťali do útočného pásma. V prvej polovici tretiny Bystričania dostali Detvu pod výrazný tlak, ktorý dokázali využiť v 47. minúte. Po prihrávke Sellecka zvýšil na 4:1 pre Banskú Bystricu Asselin, čím definitívne spečatil víťazstvo hostí.