Utorok, 19. február, 2019 | Meniny má Vlasta

Futsalisti MIBA Banská Bystrica privítali Wild Boys ´02 Bratislava + FOTO

V 15. kole Banskobystrickí futsalisti privítali Wild Boys ´02 Bratislavu. S mužstvom z hlavného mesta doposiaľ v piatich merania síl ani raz nebodovali, túto sériu chceli prerušiť.

Prečítajte si tiež: Rozrýpané Štiavničky, prípravy na hokejový Winter Classic kritizujú

BANSKÁ BYSTRICA . Domácim nevyšiel úvod zápas, keď už v 16 sekunde hostia využili chybu v rozohrávke a Štrbák otvoril zápasové skóre, 0:1. V ďalšom priebehu hry boli hostia aktívnejší. V 4. minúte sa dostali aj domáci do šance, ale minul Kušnírovu bránu. V ďalšom priebehu si obidve mužstvá vypracovali šance, ale tie zostali nevyužité. V 13. minúte po rýchlom rozohraní hosťujúceho brankára sa dostala lopta k Marušincovi a ten prihral Štrbákovi, ktorý dal svoj druhý gól v zápase, 0:2. V nasledujúcich minútach sa hráči na obidvoch stranách dostávali k zakončeniu, ale brankári podržali svoje mužstvá. Minútu pred koncom prvého polčasu sa presadil Oliveira a znížil na polčasových 1:2.

Prečítajte si tiež: Prekvapenie na úkor lídra, rozhodla druhá tretina

V druhom polčase si hneď na začiatku hostia vypracovali po rýchlej kombinácii šancu, ale Matejov tesne minul pravú tyčku domácej brány. V 23. minúte po strieľanej prihrávke Péchyho tečoval loptu do siete Gagić a hostia vyhrávali opäť o dva góly. O dve minúty neskôr Bratislavčania po rýchlej kombinácii a zakončení Marušinca zvýšili svoj náskok na rozdiel troch gólov. V 26. minúte si domáci vypracovali dobrú šancu, keď po nahrávke Vajdu sa dostal k zakončeniu Dobrota, ale jeho pokus Kušnír zlikvidoval. O tri minúty neskôr si hostia po rýchlej akcii vypracovali gólovú príležitosť, keď sa presadil cez domácu obranu hosťujúci brankár, ale šancu Bratislavčanov Hanakovič zlikvidoval. Z následnej rýchleho brejku mali aj domáci šancu na zníženie stavu, ale Vajda neprekonal hosťujúceho hráča v bráne, ktorý zastupoval brankára Kušníra. O pár sekúnd neskôr mal veľkú šancu na skórovanie Rafanides, ale jeho prízemnú strelu zneškodnil Kušnír. V 33. minúte po dvoch chybách domácich mohli hostia zvýšiť svoj náskok, ale Hanakovič podržal svoje mužstvo. O minútu neskôr po peknej akcii domácich mohol Konder streliť gól, ale jeho pokus Kušnír vyrazil. V posledných minútach si hostia udržali svoje vedenie a aj v šiestom meraní síl vyhrali nad Banskou Bystricou tentokrát v pomere 4:1.

Martin Majling, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica: "V domácom zápase proti Wild boys sme chceli bodovať, avšak už v šestnástej sekunde sme súperovi darovali gól do prázdnej brány po obrovskej chybe v našej rozohrávke. Napriek tomu, že sa naši chalani snažili a mali dobrý pohyb i niekoľko šancí, súper nás potrestal po brejkovej situácii. Hoci sa nám poradilo ešte do polčasu znížiť, v tom druhom z množstva šancí na oboch stranách skórovali dvakrát len divosi a tak ostal Wild boys stále jediným súčasným družstvom ligy, s ktorým sme za tri roky nezískali ani bod."

Ostatné výsledky 15. kola:
Mimel Lučenec - ŠK Makroteam Žilina 5:5 (2:3)
Pinerola Futsal 1994 – FC Bíli Andeli futsal 7:2 (3:1)
Rehab Klinik Barabéri – Futsal Team Levice 2:6 (2:0)

Ďalší zápas odohrajú hráči Lion caru MIBA Banská Bystrica v Žiline, kde ich čaká ťažký súper, aktuálne tretie najlepšie mužstvo súťaže - ŠK Makroteam Žilina. V domácom prostredí sa najbližšie predstavíme 30. januára, kedy odohráme prípravný zápas s reprezentáciou Slovenska, ktorá bude mať v Banskej Bystrici sústredenie.

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri?
  1. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  2. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?
  4. Lídri farmárov? Jeden je spájaný so zločinom. A druhý?

Vlhová zabojuje o ďalšie pódiové umiestnenie. Spoznala svoju súperku

O víťazstvo budú bojovať najlepšie pretekárky.

Petra Vlhová sa raduje zo zisku bronzu v slalome na MS v alpskom lyžovaní 2019.

V lesníckom skanzene pripravili zimné pozorovanie hviezd

Pozorovanie hviezd priamo v nedotknutej prírode Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline môžu zažiť návštevníci zimného Astrovlaku.

Hviezdne jasle LH95 v galaxii Veľký Magelanov mrak.

Nápad z Povrazníka: Autobusovú zastávku chcú vybudovať podľa koloritu starých stavieb

Zďaleka sa to netýka iba jej vzhľadu. Aj materiál na jej stavbu má byť zo starých, polorozpadnutých budov.

Návrh zastávky.

Prezidentskí kandidáti vyrazili vlakom, aby spolu diskutovali

Diskusia prezidentských kandidátov vo vlaku.

Horehronci zmenili názov na Regionálne združenie mesta a obcí Horehronia

Jedným z výsledkov nedávneho prvého tohtoročného snemu Regionálneho združenia miest a obcí Horehronia a Stredného rudohoria je i zmena názvu, na ktorom sa uzniesli primátor Brezna