Pondelok, 22. apríl, 2019 | Meniny má Slavomír

Poprad konečne padol (+ HLASY)

Banská Bystrica vyhrala prvý krát v tejto sezóne zápas s Popradom.

(Zdroj: Peter Rusko)

BANSKÁ BYSTRICA . Už v 28. sekunde mohli ísť do vedenia hostia, keď sa pred brankára Williamsa dostal Abdul, ale zočivoči nemu pohorel. Obidva tímy potom nevyužili presilovku. Domáci mali dobrú príležitosť až v 6. minúte, keď sa neujal Asselinov bekhend zblízka. Majster napokon otvoril skóre stretnutia v početnej výhode po strele Marshalla a účinnom teči Sellecka.

Hostia následne zapli na vyššie obrátky a mali možnosti na vyrovnanie. Miller sa šikovne predral dopredu, ale v koncovke neuspel a ani dve strely Minera v presilovke z ľavej strany stav nezmenili. Bystričania potom nevyužili 104-sekundovú výhodu o dvoch hráčov a pykali za to.

Belluš naskočil z trestnej lavice na ľad, prihral Buzzeovi, ten pálil z kruhu a Bondra napokon šikovne vsunul do jeho strely hokejku, čím zmenil smer puku a pokoril Williamsa. Tomu ešte pár sekúnd pred prestávkou pomohla horná žrdka po koncovke Mlynaroviča.

Prečítajte si tiež: Exhibíciu berieme úplne vážne, tvrdí Zedník

Druhú tretinu začali domáci náporom, ale Podtatranci sa dobre bránili. Inkasovali paradoxne počas presilovky, keď Bartánus vystihol prihrávku Abdula na Ervinga, unikol týmto dvom hokejistom a pred Vošvrdom nezaváhal 2:1.

O 83 sekúnd neskôr vyšiel z trestnej lavice domáci Gabor, dostal sa k puku v strednom pásme a aj on svoje sólo zavŕšil gólom 3:1. Popradčania sa však vzchopili a už v ďalšej presilovke skórovali. Od modrej vystrelil Brejčák a v medzikruží úspešne tečoval puk Miller na 3:2.

Vyrovnanie mali potom na hokejkách Abdul aj Belluš z dorážok, a hráči spod Urpína nevyužili až dve presilovky za sebou. Po nich mal šancu Bartánus, ale z dvoch metrov Vošvrdu neprekonal. V 39. minúte po chybe Slobodu išiel sám na Williamsa Bondra, ani on však nevyrovnal. Na opačnej strane predviedol peknú individuálnu akciu Kubka, popradský brankár však svoj tím podržal.

Prečítajte si tiež: Bude to obrovská reklama na hokej tvrdí Lintner + FOTO

V tretej tretine mohol zvýšiť bystrické vedenie vo dvoch dobrých príležitostiach Higgs. Nestalo sa tak a na ťahu boli teda hostia. Po faule Kubku hrali presilovku, ale počas nej nevyslali na bránku ani jednu strelu.

Domáci hrali umne, nepúšťali súpera pred vlastnú bránku, naopak, často hrozili vpredu a Vošvrda mal viac práce. Ten sa zapotil najmä pri koncovkách Sellecka a Asselina. V samom závere Popradčania odvolali brankára, ale v šestici sa im už nepodarilo dosiahnuť vytúžený vyrovnávajúci gól.

Gilbert Gabor, autor víťazného gólu Banskej Bystrice: "Dobre sme sa pripravili na Poprad. Bol to pre nás zaujímavý súper, motivoval nás. Na ľade sme ukázali našu silu, boli sme lepší. Rozhodol hlavne tímový výkon, ako aj to, že sme hrali dobre do tela, či v ofenzíve alebo v defenzíve. Som rád, že mi to tam konečne padlo, mal som aj šťastie. Chceme aj naďalej vyhrávať, aby sme mali v play-off domácu výhodu."

Roman Stantien, tréner Popradu: "Bol to ťažký zápas. Predtým sme hrali s Bystricou zápasy doma, ktoré sme zvládli, no dnes sa nám to nepodarilo. Ubránili sme v prvej tretine oslabenie v trojici proti piatim, ale v druhej tretine sme inkasovali počas našej presilovky, respektíve tesne po nej dva góly, a to nás stálo body. V tretej tretine sme mali znovu presilovku, ale Bystrica veľmi dobre bránila, celú tretiu tretinu bola aktívna, prestrieľala nás. Naše fauly v určitých momentoch boli zbytočné. Zápasy s Banskou Bystricou sú veľmi fyzické, prispôsobili sme sa v tomto smere súperovi, no o našej prehre rozhodli chyby pri našej presilovke v druhej tretine."