Nedeľa, 17. február, 2019 | Meniny má Miloslava

Banská Bystrica sa na Winter Classic naladila výhrou

Barani vyhrali v zápase 48.kola nad Nitrou 3:2 , dvakrát sa presadila nedávna posila z Košíc Dávid Šoltés.

(Zdroj: TASR)

BANSKÁ BYSTRICA . Prevaha domácich v zápase bola v prvej tretine zjavná, v 11. min ju umocnil gól Matouška a pomohlo mu pri tom aj kus šťastia, keď spoza bránky puk odskočil a on ho pohotovo tečoval do bránky. Nitrania naposledy vyhrali vo vzájomných zápasoch takmer pred dvoma rokmi a dobre nezačali ani teraz. Dostávali sa dosť pod tlak a jedine Buček v 20. min vážnejšie vyskúšal postreh Williamsa. Už v 4. min domáci Šoltés v presilovke mieril vo výhodnej pozícii vedľa, v 9-tej Selleck bránku aj trafil a Hanuliak musel zasiahnuť. Najväčšiu šancu hostí spálil Rapáč v 10. min, a to vtedy, keď sa brankár Williams pošmykol, spadol, no Rapáč nestihol rýchlo zareagovať. V druhej tretine pridali hostia v ofenzíve, no gól mohol padnúť do ich siete pri šanci Higgsa v 25. min. O štyri minúty neskôr trafil Asselin žŕdku a v 31. min už Hanuliak kapituloval druhýkrát, keď doplatil na dravosť Šoltésa pri dorážke. Nitrania sa do zápasu vrátili v 32. min aj preto, že nedôsledná obrana domácich nezabránila spätnej nahrávke Slováka a Lantoši už nemal problém trafiť prázdnu bránku. O necelú minútu na to Šoltésov gól domácich opäť vzpružil a keby Lamper o pár sekúnd neskôr mieril presnejšie, už by odskočili na výraznejší rozdiel. Presne 53 sekúnd pred prestávkou Slovákov nájazd zlikvidoval Williams a dvojgólový náskok si preniesli barani aj do tretej tretiny.

Prečítajte si tiež: Majster z Bystrice chcel aj slovenských obrancov, Kupec skončil

Zvrat vo vývine mohol spôsobiť Bortňák v oslabení, keby v 42. min premenil samostatný nájazd. Onedlho vznikla rovnaká situácia a ani ona nepriniesla gól po tom, čo Buček neuspel v nájazde a nepremenil následne ani trestné strieľanie. Nitranov oba momenty mohli dosť mrzieť, väčšie možnosti si už napriek snahe v ďalších minútach nevypracovali a domáci s kapitánom Surovým, ktorý sa do zostavy vrátil po dvoch mesiacoch, sa chystali už oslavovať. Nie však takým spôsobom, aký ukázali v bitke Selleck a Mezei v 50. min. Zmätok v ďalších sekundách a vášne v 51. min Kerbashian využil na gól, no videorozhodca ho pre postavenie Scheidla v bránkovisku neuznal. V 55. min Blackwater nepremenil ďalší samostatný nájazd, no v rovnakej minúte Kerbashian znížil v oslabení a zápas dospel do dramatického záveru, s vyše 100-sekundovou power play Nitranov, žŕdkou do prázdnej bránky Higgsa i kikse brankára Williamsa, ktorý sa snažil odpáliť puk, no takmer skončil po odraze v sieti.

4. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
  5. 4 úkony, ktoré treba absolvovať po založení s.r.o.

Pod Chopkom sa zídu priaznivci krňačiek z celej Európy

Druhý ročník medzinárodných pretekov O veľkú cenu Jasnej bude prvýkrát spojený so slávnostným otváracím ceremoniálom na námestí v Brezne. Okrem ukážok zručností jednotlivých posádok nebude chýbať dobrá muzika ani pravý horehronský folklór.