Pondelok, 22. apríl, 2019 | Meniny má Slavomír

Banská Bystrica sa na Winter Classic naladila výhrou

Barani vyhrali v zápase 48.kola nad Nitrou 3:2 , dvakrát sa presadila nedávna posila z Košíc Dávid Šoltés.

(Zdroj: TASR)

BANSKÁ BYSTRICA . Prevaha domácich v zápase bola v prvej tretine zjavná, v 11. min ju umocnil gól Matouška a pomohlo mu pri tom aj kus šťastia, keď spoza bránky puk odskočil a on ho pohotovo tečoval do bránky. Nitrania naposledy vyhrali vo vzájomných zápasoch takmer pred dvoma rokmi a dobre nezačali ani teraz. Dostávali sa dosť pod tlak a jedine Buček v 20. min vážnejšie vyskúšal postreh Williamsa. Už v 4. min domáci Šoltés v presilovke mieril vo výhodnej pozícii vedľa, v 9-tej Selleck bránku aj trafil a Hanuliak musel zasiahnuť. Najväčšiu šancu hostí spálil Rapáč v 10. min, a to vtedy, keď sa brankár Williams pošmykol, spadol, no Rapáč nestihol rýchlo zareagovať. V druhej tretine pridali hostia v ofenzíve, no gól mohol padnúť do ich siete pri šanci Higgsa v 25. min. O štyri minúty neskôr trafil Asselin žŕdku a v 31. min už Hanuliak kapituloval druhýkrát, keď doplatil na dravosť Šoltésa pri dorážke. Nitrania sa do zápasu vrátili v 32. min aj preto, že nedôsledná obrana domácich nezabránila spätnej nahrávke Slováka a Lantoši už nemal problém trafiť prázdnu bránku. O necelú minútu na to Šoltésov gól domácich opäť vzpružil a keby Lamper o pár sekúnd neskôr mieril presnejšie, už by odskočili na výraznejší rozdiel. Presne 53 sekúnd pred prestávkou Slovákov nájazd zlikvidoval Williams a dvojgólový náskok si preniesli barani aj do tretej tretiny.

Prečítajte si tiež: Majster z Bystrice chcel aj slovenských obrancov, Kupec skončil

Zvrat vo vývine mohol spôsobiť Bortňák v oslabení, keby v 42. min premenil samostatný nájazd. Onedlho vznikla rovnaká situácia a ani ona nepriniesla gól po tom, čo Buček neuspel v nájazde a nepremenil následne ani trestné strieľanie. Nitranov oba momenty mohli dosť mrzieť, väčšie možnosti si už napriek snahe v ďalších minútach nevypracovali a domáci s kapitánom Surovým, ktorý sa do zostavy vrátil po dvoch mesiacoch, sa chystali už oslavovať. Nie však takým spôsobom, aký ukázali v bitke Selleck a Mezei v 50. min. Zmätok v ďalších sekundách a vášne v 51. min Kerbashian využil na gól, no videorozhodca ho pre postavenie Scheidla v bránkovisku neuznal. V 55. min Blackwater nepremenil ďalší samostatný nájazd, no v rovnakej minúte Kerbashian znížil v oslabení a zápas dospel do dramatického záveru, s vyše 100-sekundovou power play Nitranov, žŕdkou do prázdnej bránky Higgsa i kikse brankára Williamsa, ktorý sa snažil odpáliť puk, no takmer skončil po odraze v sieti.

1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
  3. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  4. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
  5. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  6. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori
  9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Bola v priamom ohrození života.

Šéf súťaže Richard Lintner odovzdáva trofej kapitánovi Banskej Bystrice Tomášovi Surovému.