Štvrtok, 21. február, 2019 | Meniny má Eleonóra

Vlhová je vicemajsterkou sveta v alpskej kombinácii, od zlata ju delili tri stotiny

Titul obhájila Wendy Holdenerová.

Petra Vlhová na MS v alpskom lyžovaní 2019.Petra Vlhová na MS v alpskom lyžovaní 2019.(Zdroj: TASR/AP)

MS v alpskom lyžovaní 2019 - Aare, Švédsko

Alpská kombinácia žien - konečné poradie (zjazd + slalom):

1.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko2:02,13 min
2.Petra VlhováSlovensko+ 0,03 s
3.Ragnhild MowinckelováNórsko+ 0,45 s
4.Ramona SiebenhoferováRakúsko+ 0,49 s
5.Roni RemmeováKanada+ 1,13 s
6.Federica BrignoneováTaliansko+ 1,39 s
7.Kajsa Vickhoff LieováNórsko+ 1,51 s
8.Franziska GritschováRakúsko+ 1,69 s

AARE. Dvadsaťtriročná slovenská lyžiarka Petra Vlhová získala v piatok historickú striebornú medailu na majstrovstvách sveta, keď vo švédskom Aare uspela v alpskej kombinácii.

Nikdy predtým žiadny slovenský zjazdár, ani vo federálnej ére, nestál na pódiu vrcholného podujatia po individuálne disciplíne.

Je to však Vlhovej druhý cenný kov z MS, pred dvoma rokmi vo švajčiarskom St. Moritzi bola členkou striebornej zostavy v súťaži tímov.

Vďaka Vlhovej striebru sa Slovensko posunulo na štvrté miesto v medailovej bilancii krajín. Po jednej striebornej medaile majú aj veľmoci Francúzsko a Rakúsko. Na čele je Taliansko s jedným zlatom a jedným striebrom.

Vlhová naznačila potenciál už na olympiáde

Vlhová len o tri stotiny sekundy minula šancu stať sa možno historicky poslednou majsterkou sveta v disciplíne všestrannosti, ktorú sa na vrcholných podujatiach chystajú nahradiť paralelným slalomom.

Švajčiarka Wendy Holdenerová obhájila svoj titul so šťastím a bronz získala so stratou 45 stotín Nórka Ragnhild Mowinckelová.

Prečítajte si tiež: Vlhová bude bojovať o zlato, zjazd jej vyšiel skvelo (výsledky 1. kola)

"Po dlhom čase som predviedla dve dobré jazdy a dosiahla víťazstvo. Som veľmi rada, že som obhájila titul v kombinácii, aj keď v zjazde to nebolo ono. Skutočnosť, že som zdolala Petru Vlhovú, ma mimoriadne teší," uviedla Holdenerová v prvej televíznej reakcii po zisku titulu majsterky sveta.

Vlhová už pred šampionátom mala status najúspešnejšej v histórii slovenského alpského lyžovania, čo sa jej podarilo výsledkami vo Svetovom pohári i vlaňajším piatym miestom v kombinácii na zimných olympijských hrách.

Teraz svoju predchodkyňu Veroniku Velez-Zuzulovú prekonala aj vo výslednici MS, spolu dosiahli tímové striebro, obe boli raz štvrté v slalome, ale Velez-Zuzulová mala celkovo päť top10 výsledkov na čele so slalomovým 7. miestom.

Vlhová však predvlani naznačila svoj rýchly prienik na úplnú špicu nielen štvrtým slalomom, ale aj ôsmym miestom v obrovskom slalome.

Vlhová v zjazde prekvapila

Výslednica zjazdu do kombinácie mala v Aare svoje dve veľké špecifiká. Pre poveternostné podmienky (sneženie, hmla, vietor) posunuli štart nižšie na métu super-G.

Niektoré pretekárky využili súťaž na tréning nedeľňajšieho špeciálneho zjazdu, napríklad lúčiaca sa a zraneniami ubolená legenda Lindsey Vonnová zašla rovnaký čas ako Vlhová aj preto, že tesne pred cieľom vypustila pár stotín.

Počítala som so stratou okolo sekundy, sekunda a pol by bola dobrá. Prišla som do cieľa, mala som sedem desatín a vedela som, že najlepšie zjazdárky sú už v cieli a to ma potešilo. Mám dobrú pozíciu.

Petra Vlhová po zjazde

Lichtenštajnka Tina Weiratherová naopak využila jazdu na odskúšanie si extrémnych sklzov a v cieli za Slovenkou senzačne zaostala o 26 stotín.

Obe sa potom spolu s ďalšími piatimi pretekárkami zo slalomu odhlásili.

Ani tieto reálie však neznižujú skvelý výkon Vlhovej. Bez akejkoľvek prípravy počas sezóny a len s tromi tréningami išla špecialistka na točivé disciplíny odvážne a zároveň umne.

Dovolila si aerodynamiku tzv. vajíčka aj v náročných úsekoch.

Lyže držala relatívne čisto napriek tomu, že líniu sa tvrdohlavo snažila udržať v extrémne tiahlych oblúkoch a už len jej celkové ôsme miesto je v zjazde aj pri neúčasti viacerých popredných lyžiarok senzačné.

Vlhová pred slalomom: Mám dobrú pozíciu

"Počítala som so stratou okolo sekundy, sekunda a pol by bola dobrá. Prišla som do cieľa, mala som sedem desatín a vedela som, že najlepšie zjazdárky sú už v cieli a to ma potešilo. Mám dobrú pozíciu," uviedla Vlhová po zjazde.

Sneženie ju neodradilo od snahy zariskovať a atakovať čo najlepší čas: "Viditeľnosť nebola najlepšia, ale dalo sa ísť a je to dobre. Neviem ako postavia a či upravia nejako slalom, uvidíme na prehliadke."

Najväčšia a za štandardných okolností jediná súperka Holdenerová získala len malý náskok rovných troch desatín.

Predznamenalo to dramatický súboj druhej ženy súčasného slalomu s obhajkyňou kombinačného titulu, ktorá je v sezónnom hodnotení slalomu tretia.

Vlhová za najrýchlejšou v zjazde Ramonou Siebenhoferovou zaostala len 72 stotín, pritom Rakúšanka vyhrala pred tromi týždňami oba klasické zjazdy v Cortine d'Ampezzo.

Známu Ester Ledeckú slovenská lyžiarka deklasovala o vyše štyri desatiny, hoci Češka sa na trať vydala už za lepšej viditeľnosti.

Shiffrinová preteky vynechala

Keďže už v zjazde svietilo umelé osvetlenie, alpská kombinácia sa v Aare išla prakticky ako nočná súťaž.

V slalome však vládli prehľadné podmienky a napriek skráteniu prvej časti tú druhú nechali v štandardnej dĺžke, porovnateľnej s kratšími traťami vo Svetovom pohári.

Kurz ale nebol náročný a možno aj to zaskočilo Vlhovú, ktorá sa ani nepriblížila k svojím možnostiam. Išla síce jasne lepšie a suverénnejšia ako väčšina zo 16 štartujúcich pred ňou a v cieli celkovo viedla, no priebežne len s druhým slalomovým časom.

O 15 stotín ju predstihla Kanaďanka Roni Remmeová, renkingovo za 50-kou.

Vlhovej rivalka Holdenerová mala dosť času na štarte vyhodnotiť svoju pozíciu. Aj ona použila brzdové motívy a na poslednom medzičase stratila presne svoj náskok.

V zelenom poli však obe pretekárky spolu nezostali, lebo v závere minimálny detail rozhodol o úspešnej obhajobe Švajčiarky.

V ženskej kombinácii skráteného zjazdu a slalomového kola medzi aktérkami chýbala azda najväčšia favoritka Američanka Mikaela Shiffrinová.

Rovnako sa nepredstavila úradujúca olympijská šampiónka Švajčiarka Michelle Gisinová, ktorá je zranená a na svetovom šampionáte absentuje.

Online prenos: Alpská kombinácia na MS v lyžovaní 2019 - Aare, Švédsko - 2. kolo, slalom (Petra Vlhová)

MS v alpskom lyžovaní

8. February 2019 o 16:15
Kombinácia žien, 2.kolo, slalom, Åre
Víťaz: Víťazka: Wendy Holdenerová (SUI)
Prenos
Alpská kombinácia je na svojom konci. Petra Vlhová má čo oslavovať, no v jej prípade sa MS ešte len rozbiehajú. V nasledujúcich dňoch sa tak máme na čo tešiť.

Ja sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť pri sledovaní priameho textového prenosu a prajem ešte pekný záver dňa.

Do čítania, priatelia!
Historické striebro pre Slovensko, Petra Vlhová získala prvú individuálnu medailu pre našu republiku. Prvenstvo si o tri stotiny uchmatla Švajčiarka Wendy Holdenerová, bronz berie Ragnhild Mowinckelová z Nórska.

Česká reprezentácia berie 15. a 24. miesto, na ktorých sa umiestnili Ester Ledecká, respektíve Kateřina Pauláthová.

Oproti prvému kolu si najviac polepšila Kanaďanka Roni Remmeová, ktorá sa vyšplhala o 23 priečok až na finálne piate miesto. Opačne to platilo o dvojici Ilka Štuhecová (Slovinsko) a Alice Merryweatherová (USA). Obe lyžiarky spadli o osem pozícii.
Konečné poradie alpskej kombinácie žien:

1. Wendy Holdenerová (SUI) 2:02,13

2. Petra Vlhová (SVK) +0,03
3. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +0,45

4. Ramona Siebenhoferová (AUT) +0,49
5. Roni Remmeová (CAN) +1,13
6. Federica Brignoneová (ITA) +1,39
7. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR) +1,51
8. Franziska Gritschová (AUT) +1,69
9. Lisa Hörnbladová (SWE) +2,06
10. Ilka Štuhecová (SLO) +2,14
11. Anne-Sophie Barthetová (FRA) +2,25
12. Nicol Delagová (ITA) +2,56
13. Marta Bassinová (ITA) +2,61
14. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +2,62
15. Ester Ledecká (CZE) +2,90
16. Maruša Ferková (SLO) +2,96
17. Christina Agerová (AUT) +4,19
18. Alice Merryweatherová (USA) +4,50
19. Nevena Ignjatovićová (SRB) +4,61
20. Greta Smallová (AUS) +4,73
21. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL) +4,90
22. Meike Pfisterová (GER) +5,75
23. Aleksandra Prokopjevová (RUS) +5,80
24. Kateřina Pauláthová (CZE) +6,23

Druhé kolo nedokončili:

Alexandra Colettiová (MON) a Ricarda Haaserová (AUT).

Účasť v druhom kole odriekli:

Lara Gutová-Behramiová (SUI), Joana Hählenová (SUI), Lin Ivarssonová (SWE), Jasmine Fluryová (SUI), Tina Weiratherová (LIE), Lindsey Vonnová (USA), Corinne Suterová (SUI), Julija Pleškovová (RUS)
KoniecDruhé kolo kombinácie žien vo švédskom Åre sa práve skončilo.
26Poslednou pretekárkou na trati bola Nevena Ignjatovićová. Srbka berie finálne devätnáste miesto.
25Svoje umiestnenie po prvom kole si vylepšila Maryna Gąsienicová-Danielová, Poľka je priebežne dvadsiata.
24Češka Kateřina Pauláthová je v cieli posledná s odstupom 6,23 sekundy.
Reklamná prestávka.
23Áno, je tomu tak, Rakúšanka Ramona Siebenhoferová však končí len o štyri stotiny za bronzovou pozíciou!
23Posledná pretekárka, ktorá ešte môže zaútočiť na triumf. Od zjazdárky Ramony Siebehhoferovej sa to však príliš neočakáva.
22Ilka Štuhecová nemala na ohrozenie prvej trojice. Slovinka bojovala ako o život, stačí to len na deviate miesto. Je jasné, že Vlhová odíde minimálne s bronzom!
21Nórka o svoju výhodu prišla v spodnej časti, je z toho priebežne tretie miesto s mankom 45 stotín sekundy. To bude na výsledok v prvej päťke, ak nie aj na stupeň víťazov. Ragnhild Mowinckelová sa v cieli teší.
21Ragnhild Mowinckelová drží po dvoch sektoroch tesný náskok 5 stotín sekundy.
20Bohužiaľ, Petra Vlhová prehráva s Holdenerovou o tri stotiny sekundy! Švajčiarka sa raduje, dobre totiž vie, že bude brať medailu a pravdepodobne aj zlatú!
20Posledný sektor, časy sú totožné!
20Holdenerová v polovici trate, náskok činí už len 19 stotín.
20Švajčiarka začala aktívne a stále vedie o 23 stotín.
20Wendy Holdenerová, najväčšia vyzývateľka Petry Vlhovej, sa pripravuje na svoju jazdu.
19Predpoklady sa potvrdili, Brignoneová v cieli priebežne tretia s mankom 1,36 stotín sekundy. Nespokojnosť je vidieť aj počuť.
19Slovenku by nemala ohroziť ani Talianka Federica Brignoneová, ktorá má k dobru dvanásť stotín.
18Ricarda Haaserová bola niekoľko metrov pred cieľom, no Rakúšanka vypadáva azda v poslednej možnej chvíli!
18Nasledujúce dve pretekárky Petru ohroziť nemôžu.
17V cieli je Petra Vlhová prvá o sekundu a jednu desatinu s časom 2:02,16! Nebolo to síce najrýchlejšie kolo slalomu, Remmeová Slovenku porazila v slalome o pätnásť stotín. Napriek tomu si dovolím tvrdiť, že Petra Vlhová musí skončiť na stupni víťazov!
17Posledný medzičas pred cieľom, Slovenka naďalej prvá o 1,22 stotín sekundy!
17Prvý sektor a Petra vedie o 1,40 stotín sekundy!
17A pred nami je už jazda Slovenky Petry Vlhovej! Držme palce.
16Reprezentantka USA končí v cieli až ďaleko v poli, Merryweatherová si po chybe pripisuje aktuálne dvanáste miesto.
16Zvyšnú časť štartového poľa otvorí Američanka Alice Merryweatherová.
Priebežné výsledky:

1. Roni Remmeová (CAN) 2:03,26
2. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR) +0,38
3. Franziska Gritschová (AUT) +0,56
4. Lisa Hörnbladová (SWE) +0,93
5. Anne-Sophie Barthetová (FRA) +1,12
6. Nicol Delagová (ITA) +1,43
7. Marta Bassinová (ITA) +1,48
8. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +1,49
Nasleduje reklamná prestávka.
15Škoda-preškoda, Nicol Delagová stratila svoj náskok opäť ku koncu trate, radí sa až na šiestu priečku s mankom 1,43 stotín sekundy.
14Lisa Hörnbladová zo Švédska stratila medzi druhým a tretím medzičasom sedem desatín, severanka sa radí na štvrté miesto s odstupom takmer jednej sekundy.
13Zdá sa, že všetok chlieb sa láme v spodnej časti, inak tomu nebolo ani teraz. Češka Ledecká v cieli siedma s mankom 1,77 sekundy, do prvej dvadsiatky to v pohode stačí.
13Čakáme už na Ester Ledeckú!
12Kajsa Vickhoff Lieová si ešte aj na druhom medzičase držala náskok takmer ôsmich desatín, vo finiši je z toho druhá pozícia s mankom 38 stotín sekundy.
11V cieli je to až siedme miesto s odstupom vyše troch sekúnd.
11Ďalšia Rakúšanka na trati, Christina Agerová mala na začiatku k dobru 66 stotín sekundy.
Priebežné výsledky:

1. Roni Remmeová (CAN) 2:03,26
2. Franziska Gritschová (AUT) +0,56
3. Anne-Sophie Barthetová (FRA) +1,12
4. Marta Bassinová (ITA) +1,48
5. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +1,49
10Pozície na čele neohrozila ani Meike Pfisterová. Nemka priebežne ôsma, len o päť stotín pred poslednou Prokopjevovou z Ruska.
9Nádej na druhú desiatku živila Austrálčanka Greta Smallová, no odstup 3,60 sekundy ju radí na predposlednú siedmu pozíciu.
8Marta Bassinová sa o stotinku dostáva pred Gagnonovú, Talianka je tak až štvrtá.
7Hlásime prvú vypadávajúcu, Alexandra Colettiová z Monaka končí niekde uprostred slalomu.
6Obrovskú chybu robí Marie-Michéle Gagnonová opäť v spodnej časti trate. Kanaďanka je až štvrtá s odstupom takmer sekundy a pol.
5Anne-Sophie Barthetová nešla zle, výrazne stratila až po druhom medzičase, čo stačí na priebežnú tretiu pozíciu so stratou 1,12 sekundy.
4Aleksandra Prokopjevová z Ruska nemala šancu ani len na tretie miesto, rozdiel medzi zjazdárkou a slalomárkami je očividný. Prokopjevová stratila 4,67 stotiny sekundy.
3Tak napokon nie, už Kanaďanka Roni Remmeová je rýchlejšia od Gritschovej. Aktuálny najlepší čas má hodnotu 2:03,26. Slalomársky čas činí 48,58.
2Franziska Gritschová zosúva Ferkovú výrazným spôsobom, konkrétne o 1,27 sekundy. Rakúšanka prvá a pravdepodobne sa bude ešte pár minút posúvať smerom hore.
1S problémami, ale predsa. Maruša Ferková prišla do cieľa so sumárnym časom 2:05,09, dlho však na prvom mieste neudrží.
ŠtartDruhé kolo kombinácie žien vo švédskom Åre sa práve začalo.
Štartová listina 2. kola – slalom:

1. Maruša Ferková (SLO)
2. Franziska Gritschová (AUT)
3. Roni Remmeová (CAN)
4. Aleksandra Prokopjevová (RUS)
5. Anne-Sophie Barthetová (FRA)
6. Marie-Michéle Gagnonová (CAN)
7. Alexandra Colettiová (MON)
8. Marta Bassinová (ITA)
9. Greta Smallová (AUS)
10. Meike Pfisterová (GER)
11. Christina Agerová (AUT)
12. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR)
13. Ester Ledecká (CZE)
14. Lisa Hörnbladová (SWE)
15. Nicol Delagová (ITA)
16. Alice Merryweatherová (USA)
17. Petra Vlhová (SVK)
18. Ricarda Haaserová (AUT)
19. Federica Brignoneová (ITA)
20. Wendy Holdenerová (SUI)
21. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
22. Ilka Štuhecová (SLO)
23. Ramona Siebenhoferová (AUT)
24. Kateřina Pauláthová (CZE)
25. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL)
26. Nevena Ignjatovićová (SRB)

Účasť v druhom kole odriekli a na štart sa tak nepostavia:

Lara Gutová-Behramiová (SUI), Joana Hählenová (SUI), Lin Ivarssonová (SWE), Jasmine Fluryová (SUI), Tina Weiratherová (LIE), Lindsey Vonnová (USA), Corinne Suterová (SUI), Julija Pleškovová (RUS)
Zjazd v alpskej kombinácii ovládla Rakúšanka Ramona Siebenhoferová s časom 1:12,71. O stotinu za ňou skončila Slovinka Štuhecová, ďalších päť stotín stratila Nórka Mowinckelová.

Petra Vlhová predviedla vynikajúcu jazdu na svoje skúsenosti zo zjazdov a berie delenú ôsmu pozíciu s mankom 72 stotín. Na svoju najväčšiu súperku v boji o celkové víťazstvo, ktorou je Wendy Holdenerová, stratila tri desatiny.

Z Češiek sa darilo podľa predpokladov viac Ester Ledeckej, ktorá má po prvom kole odstup na líderku 1,14 stotín sekundy a je štrnásta. Kateřina Pauláthová načína štvrtú desiatku s mankom 2,43 stotín sekundy.
Poradie po 1. kole kombinácie – zjazd:

1. Ramona Siebenhoferová (AUT) 1:12,71
2. Ilka Štuhecová (SLO) +0,01
3. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +0,06
4. Corinne Suterová (SUI) +0,34
5. Wendy Holdenerová (SUI) +0,42
6. Federica Brignoneová (ITA) +0,60
7. Ricarda Haaserová (AUT) +0,61
8. Petra Vlhová (SVK) +0,72
8. Lindsey Vonnová (USA) +0,72
10. Alice Merryweatherová (USA) +0,82
11. Nicol Delagová (ITA) +0,88
11. Lisa Hörnbladová (SWE) +0,88
13. Tina Weiratherová (LIE) +0,98
14. Ester Ledecká (CZE) +1,14
15. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR) +1,16
16. Christina Agerová (AUT) +1,31
17. Jasmine Fluryová (SUI) +1,38
18. Lin Ivarssonová (SWE) +1,50
19. Meike Pfisterová (GER) +1,51
20. Joana Hählenová (SUI) +1,55
21. Greta Smallová (AUS) +1,59
21. Marta Bassinová (ITA) +1,59
23. Alexandra Colettiová (MON) +1,62
24. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +1,63
25. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +1,78
26. Anne-Sophie Barthetová (FRA) +1,81
27. Aleksandra Prokopjevová (RUS) +1,82
28. Roni Remmeová (CAN) +1,97
29. Franziska Gritschová (AUT) +2,09
30. Maruša Ferková (SLO) +2,42
31. Kateřina Pauláthová (CZE) +2,43
32. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL) +2,58
33. Nevena Ignjatovićová (SRB) +2,84
34. Julija Pleškovová (RUS) +3,33

Nedokončila: Ida Dannewitzová (SWE)
Konečné poradie kombinácie na MS 2017:

1. Wendy Holdenerová (SUI)
2. Michelle Gisinová (SUI)
3. Michaela Kirchgasserová (AUT)
4. Denise Feierabendová (SUI)
5. Lindsey Vonnová (USA)
...
20. Ester Ledecká (CZE)
29. Pavla Klicnarová (CZE)
Kateřina Pauláthová (CZE) DNF
Priebežné poradie SP v alpskom lyžovaní:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1694 bodov

2. Petra Vlhová (SVK) 1043
3. Wendy Holdenerová (SUI) 747

4. Nicole Schmidhoferová (AUT) 617
5. Ragnhild Mowinckelová (NOR) 589
6. Viktoria Rebensburgová (GER) 509
7. Ilka Štuhecová (SLO) 507
8. Federica Brignoneová (ITA) 500
9. Frida Hansdotterová (SWE) 497
10. Michelle Gisinová (SUI) 442
...
45. Ester Ledecká (CZE) 129
100. Gabriela Capová (CZE) 17
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní. Ženský program pokračuje kombináciou, v prvom kole sme boli svedkami zjazdu, teraz sa najlepšie lyžiarky sveta predvedú v slalome.

Druhé kolo sa začne o 16:15.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
 2. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
 3. Štefánka by Pulitzer
 4. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
 5. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
 6. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny
 7. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
 8. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku
 9. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online
 10. Šanca pre mladé talenty z oblasti umenia, vedy či športu
 1. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
 2. Štefánka by Pulitzer
 3. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
 4. Konferencia - EU support for research
 5. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
 6. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?
 7. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť
 8. Hitem jsou cyklopočítače Mio - pro zábavu i výkon
 9. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny
 10. Ako založiť spoločnosť v Rakúsku
 1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 17 887
 2. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu 14 195
 3. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny 13 149
 4. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku 9 956
 5. Je lepšie menučko, alebo domáca strava? Týždeň sme varili doma 6 339
 6. Trápi vás chrípka alebo prechladnutie? Vieme, ako s nimi zatočiť 4 889
 7. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri? 4 122
 8. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online 4 082
 9. Na dôchodok si možno sporíte zle. Šesť zásad správneho šetrenia 3 825
 10. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime 3 405

Téma: MS v alpskom lyžovaní 2019


Článok je zaradený aj do ďalších tém Alpské lyžovanie, Petra Vlhová, Online prenosy

Hlavné správy z MY Bystrica

Seriál: Zaniknuté obce Slovenska

Pieskom hovoria aj raj sekeromlatov. Raz sa sem možno vrátia motýle

Osade Piesky neďaleko Španej Doliny hovorili domáci obyvatelia aj Sandberg, či Zamperk. Jednoducho Pieskový vrch, ktorý si poslovenčili do zvláštnej podoby Zamperk.

Kaplnka na Pieskoch stojí osamotene.

Bystrické trojičky sa majú k svetu

Ešte chvíľu zostanú v starostlivosti neonatológov, avšak šťastná maminka Ľubka (32) sa už veľmi teší, keď si svoje poklady odnesie v náručí domov.

Nesmel vykonávať kňazskú službu, pracoval ako žeriavnik aj lesný robotník

Čestné občianstvo in memoriam udelia rímskokatolíckemu kňazovi, publicistovi a prekladateľovi Františkovi Paňákovi.

Sväté omše slúžil František Paňák predovšetkým v slovenskom kostole.

Na ochranu voči kliešťom treba myslieť už vo februári

Február je najoptimálnejšie obdobie na zaočkovanie prvou z troch dávok očkovacej látky proti kliešťovej encefalitíde.

Ilustračné foto

Už o týždeň budú mať polinotici prvé spravodajstvo o výskyte peľu v ovzduší

Prvé dva peľové lapače – v Banskej Bystrici a v Bratislave, sú už namontované a začínajú zbierať prvé údaje o výskyte peľu v ovzduší.

Alergické príznaky nepodceňujte! Podcenenná alergia môže prejsť až do astmy.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

AKTUALIZOVANÉ 20. 2. o 9.14

V centre Nitry bude problém nakúpiť potraviny

Predajňu Billy v Mlynoch na čas zatvoria, aby ju zrekonštruovali.

Zlatica Kušnírová: Každý deň vyjde najavo nová špina

Uplynul rok od vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej.

Historický počin? Žilina bude mať v základnej zostave iba odchovancov

Netradičné rozhodnutie vysvetlil šéf klubu Jozef Antošík.

Vybrali SME

Už ste čítali?