Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Vlhová potvrdila pozíciu favoritky, vyhrala obrovský slalom na Európskom pohári v Jasnej

Po úvodnom kole bola druhá.

Petra Vlhová.Petra Vlhová. (Zdroj: Jozef Jakubčo SME)

7.Kristine Gjelsten HaugenováNórsko+ 0,80 s
8.Mina Fuerst HoltmannováNórsko+ 0,81 s
9.Gabriela CapováČesko+ 0,98 s
10.Roberta MelesiováTaliansko+ 1,05 s

JASNÁ. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zvíťazila v sobotňajšom obrovskom slalome Európskeho pohára v Jasnej.

Na druhom mieste skončila Nemka Marlene Schmotzová s odstupom 19 stotín sekundy, tretiu priečku obsadila Rakúšanka Eva-Maria Bremová (+0,33), ktorá sa v slovenskom stredisku radovala v roku 2016 na podujatí Svetového pohára.

Mala druhý a šiesty najrýchlejší čas

Úradujúca majsterka sveta v tejto disciplíne bola zároveň jediná slovenská reprezentantka v štartovej listine.

S číslom 21 urobila v spodnej pasáži prvého kola dve chyby a zaradila sa na druhú pozíciu za priebežnú líderku Simone Wildovú zo Švajčiarska, na ktorú stratila osemnásť stotín.

Druhé kolo nachystal Vlhovej tréner Livio Magoni a jeho zverenka sa v ňom na radosť početného obecenstva vyšvihla na najvyšší stupienok.

Vlhovej na celkový triumf stačil aj šiesty najrýchlejší čas druhého kola.

Wildová, líderka po prvom kole, skončila napokon na delenom piatom mieste. V druhom kole dosiahla až 28. najlepší čas.

Vlhová je najväčšou favoritkou aj v nedeľu

"Veľmi sa teším, že som mohla súťažiť opäť doma, hovorila som si, že asi by som mala vyhrať. Je neskutočné, že prišlo toľko ľudí a že som dokázala zvíťaziť. Jasná je moje stredisko, vyrastala som tu, takže je to skvelé," uviedla v cieli.

"Vyhrala som, hoci jazdy neboli ideálne. Niekedy je ťažké súťažiť doma a niekedy je ľahšia trať náročnejšia ako ťažšia. Vyhrala som a zajtra máme slalom," doplnila 23-ročná Vlhová.

Prečítajte si tiež: Fanúšikovia zháňajú lístky, aby videli Vlhovú naživo. Preteky sú pritom zdarma Čítajte

Najväčšou favoritkou bude aj v nedeľňajšom špeciálnom slalome (9:30 + 12:00), v ktorom bude okrem nej z domácich lyžiarok súťažiť ešte mladá Sophia Christine Lilgová.

Po nedeli dostane najúspešnejšia pretekárka víkendu putovnú Veľkú cenu Demänovských jaskýň.

Najstaršie lyžiarske podujatie na Slovensku sa s pauzami organizuje od roku 1939. V novodobej histórii sú preteky Európskeho pohára v Jasnej doma od roku 2008.

Prestávky boli iba v roku 2014, keď sa konali majstrovstvá sveta juniorov, a v roku 2016, keď sa uskutočnili súťaže Svetového pohára žien.

9. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  10. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 660

Renomovaní slovenskí tvorcovia a obľúbení slovenskí a českí herci. Muž so zajačími ušami je prísľubom kvalitného filmového zážitku. Môžete si ho pozrieť už v regionálnej predpremiére.

(pw) 10 h
Máme záujem nielen naštartovať spoluprácu regionálnych firiem s vedecko-výskumnými subjektami, ale aj akcelerovať budovanie inovačného ekosystému v kraji,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter (vpravo).

Pripravené sú inovačné poukážky vo výške od dvetisíc eur až do 15-tisíc eur.

(TS) 12 h
Karatisti sa po dlhšom čase zúčastnili súťaže Pohár SŠŠ v karate.

Banskobystrické CMK si zo súťaže odnieslo 27 medailí.

LL 13 h

V okrese Brezno hrozí prívalová povodeň. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý preto vydal výstrahu prvého stupňa.