Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Bystrica zvládla aj druhý zápas a do Popradu ide za stavu 2:0

Banská Bystrica vyhrala aj svoj druhý domáci zápas a po výhre 5:4 splnili cieľ a do Popradu cestujú za stavu 2:0.

Na snímke zľava Marek Bartánus (Banská Bystrica) a Arturs Salija (Poprad) Na snímke zľava Marek Bartánus (Banská Bystrica) a Arturs Salija (Poprad) (Zdroj: TASR/Dušan Hein)

Domáci už od úvodu boli aktívnejší, ale vytvorili si iba dve šance. Higgs to skúšal už v siedmej sekunde z kruhu a Selleck sa neskôr zblízka nepresadil.

V ôsmej minúte prešiel na opačnej strane pred bránku Svitana, no na Williamsa nevyzrel. Potom to skúšali aj ďalší bystrickí hokejisti Faille z kruhu a Zigo šikovne spoza protihráča, Vošvrda bol na mieste. Poprad išiel do vedenia z rýchleho protiútoku v 15. minúte. Paločko z ľavej strany poslal ideálnu prihrávku Svitanovi, ktorý puk usmernil za chrbát amerického gólmana.

Prečítajte si tiež: Bystričania prvý zápas zvládli, Poprad porazili 5:4 Čítajte

Stredné dejstvo začali lepšie hostia, ale nevytvorili si vyloženú príležitosť. Naopak, tú mali barani, ale Selleck zblízka zaváhal.

Nasledoval rýchly protiútok súpera, v ktorom Mihálik fauloval Bondru. Nariadené trestné strieľanie však sám faulovaný
hokejista nepremenil. V 25. minúte nepochodil Takáč nebezpečným tečom. Prešlo len pár sekúnd a domáci vyrovnali - Mário Lunter z ľavej strany prešiel až pred bránku, a keď všetci čakali prihrávku na Failleho, vystrelil a pokoril Vošvrdu. Bystričania potom nevyužili presilovku.

Po nej sa udial nevídaný moment. Petran trafil puk do Abdula a útočník kamzíkov musel ísť na ošetrenie do šatne. Počas týchto chvíľ úradujúci majster udrel. Po chybe Saliju nasledovalo prečíslenie dvoch na jedného a prihrávku Lampera zužitkoval Šolés parádnym švihom bez prípravy 2:1.

Domáci mohli pridať aj ďalšie góly, ale Higgs neprekonal Vošvrdu z medzikružia a nariadené trestné strieľanie po faule Karalahtiho na Lampera nepremenil Faille. Tesne pred prestávkou mohli na druhej strane vyrovnať Abdul a Takáč. Prvého strelu Williams vyrazil a druhý z dorážky mieril vedľa.

Prečítajte si tiež: Prvý cieľ splnený, "barani" sú v semifinále Čítajte

V tretej tretine sa hostia snažili vyrovnať, podarilo sa im to v 47. minúte z prečíslenia. Puk potiahol do útočného pásma Zagrapan, od zadného mantinelu ho vrátil pred bránku, kde si nakorčuľoval Buzzeo a pohotovo zakončil. Banská Bystrica však do dvoch minút odpovedala.

Marshall vyslal strelu z pravej strany, ktorú Vošvrda iba vyrazil pred Sellecka a ten z dorážky uspel. Potom oba tímy hrali v štyroch proti štyrom a Matúš Paločko sa presadil. Na pravej strane individuálnou technikou oklamal Luntera a dobre vystrelil 3:3. V ďalšej hre štyroch na štyroch sa však pre zmenu presadili Bystričania. Konkrétne v 57. minúte, kedy sa Higgs natlačil pred bránku a hoci neuspel, puk išiel na Southorna, ktorý predviedol peknú sťahovačku a aj účinnú koncovku. V závere Poprad odvolal brankára, ale v šestici sa mu už nepodarilo poslať duel do predĺženia.