Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Dukla konečne vyhrala

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrici si pripisujú prvú jarnú výhru, keď v dohrávke 18.kola porazili Lokomotívu Košice 2:1 a na jar ešte neprehrali.

BANSKÁ BYSTRICA . Prvý polčas sa hral medzišestnástkový futbal, bolo vidieť, že hrajú proti sebe mužstvá bojujúce o záchranu. Chýbala hra po krídlach a bolo v nej i dosť nepresností. Prvú strelu na hosťujúcu bránu vyslal v 28. minúte Polievka. Išla do stredu brány a brankár hostí s ňou nemal problémy. O minútu nato sa na hranici šestnástky opäť pekne uvoľnil Polievka a jeho tvrdá strela išla mimo pravej žrde hosťujúcej brány.

Prečítajte si tiež: Finále bude stredoslovenské, tvrdí bývalý hráč Bystrice Ján Sýkora Čítajte

Hostia hrozili z rýchlych protiútokov najmä po ľavej strane, kde problémy domácej obrane robili najmä Lukáš Tóth a Welves Santos. Pred koncom polčasu sa Tóth presunul na pravú stranu útoku a hneď z prvej akcie strelou z bránkovej čiary prekvapil domáceho Krejčiho. Domáci brankár ju ešte stačil tečovať ale tá i napriek tomu skončila v domácej bráne. Mužstvá tak isli do šatní za stavu O:1.

Prečítajte si tiež: Futbal: Zhrnutie víkendových zápasov Čítajte

Do druhého polčasu nastúpili lepšie domáci hráči. V 49. minúte prudkú strelu Willwébera hosťujúca obrana zblokovala ale v 51. minúte sa už domáci hráči tešili z vyrovnávajúceho gólu na 1:1. Zaznamenal ho po chybe hosťujúcej obrany Matej Starší. O štyri minúty neskôr už domáci viedli po najkrajšom góle stretnutia, keď hosťujúci Wiliam Lucas Eurico tvrdou strelou vymietol ľavý roh vlastnej brány. Domáci prevzali iniciatívu a neustále útočili a vytvorili si niekoľko dobrých streleckých šancí.

Prečítajte si tiež: Dukla neprehrala ani druhé jarné vystúpenie Čítajte

V 70 minúte našiel Starší na hranici šestnástky Dolného, ale jeho strela išla vysoko nad bránu hostí. Košičania vyrážali do rýchlych protiútokov a v 73. minúte išiel sám na bránkára Krejčího Henrigue Araujo. Jeho strelu diomáci brankár reflexívne vyrazil. V 77. minúte mal šancu na zvýšenie domáceho vedenia Snitka, ale jeho strela sa od žrde odrazila von do poľa. Zápas tak skončil zaslúženým víťazstvom domácich 2:1.

Stanislav Varga, tréner Dukly: "Všetci vieme, že z našej strany to nebol nejaký oslnivý výkon ale dnes sme potrebovali tri body a tie sme získali. Keby sme hrali pekný futbal a nezískali body, bolo by to horšie ale body sme získali, čo je veľmi dobré. Dúfam, že toto víťazstvo nám pomôže aj z psychického hľadiska."

Najbližšie sa naša Dukla predstaví v sobotu 30.03.2019 o 15:00 v Šamoríne