Ako to vyzeralo cez víkend v našich futbalových ligách.

Tornaľa - Rakytovce Tornaľa - Rakytovce (Zdroj: FB FK Rakytovce)

IV.Liga

Príbelce – Č.Balog 3:2 (1:0)

Góly: 42. a 69. M. Kurák, 62. G. Skabella (z 11m) - 48. M. Mózer, 66. E. Nepšinský, R: Mário Machyniak, 100 divákov, ŽK: 2-1

Príbelce: J. Geregai - G. Skabella, J. Ondrejkov, M. Fridrich, J. Híveš (41. M. Hriň), M. Balík, A. Santoris, P. Zachar, F. Celleng (55. M. Holík), M. Kurák, J. Sudimak (90. M. Gluch)

Č.Balog: Š. Bubelíny - Martin Auxt, E. Nepšinský, M. Mózer, M. Giertl, Š. Cibula (62. P. Balco), P. Pečovský, M. Motyka (74. S. Floch), E. Pančík, Jozef Auxt, T. Medveď

Kováčová - Medzibrod 2:2 (2:1)

Góly: 12. M. Turák, 32. A. Šanta - 39. D. Matis, 77. I. Pipich, R: Miroslav Škvarek, 250 divákov, ŽK: 1-0

Kováčová: J. Polóny - V. Plavec, R. Shuper, V. Skydan, P. Majerčík, L. Ríša, R. Duda, A. Bordun, T. Giertl (46. O. Shushpanov), A. Šanta (65. M. Hanulík), M. Turák

Medzibrod: D. Škubák - J. Majerník (55. M. Bobok), P. Belko, I. Belluš, M. Vančo, M. Rajčok, J. Samuelčík, P. Haviar, I. Pipich, D. Matis, R. Studený (87. D. Vernarský)

Domáci vstúpli lepšie do zápasu, čo korunovali už v 12. minúte gólom Turáka. Prameň mal hru pod kontrolou, hostia sa snažili o brejky, ktoré ale domáci zachytávali a v 32. minúte sa im podarilo pridať druhý gól zásluhou Šantu. Medzibrodu sa podarilo ešte v závere polčasu znížiť, keď sa presadil Matis po centrovanej lopte na zadnú tyč. Druhé dejstvo prinieslo viacero šancí na oboch stranách. Ujala sa však už len tá zo 77. minúty, kedy sa presadil hosťujúci Pipich, ktorý vyrovnal na 2:2. Hral sa však behavý a kvalitný zápas a aj keď domáci siahali po troch bodoch, remíza je spravodlivá.

Tornaľa - Rakytovce 0:2 (0:1)

Góly: 2. P. Telúch, 90. Y. Vazhkyi, R: Peter Kuchárský, 200 divákov, ŽK: 1-2

Tornaľa: A. Szöke - C. Valaszkay, A. Jankóšik, Z. Balog, Dávid Duczman (74. J. Betík), Tomáš Duczman, P. Konček, C. Juhász, J. Gazda, G. Farkas, A. Molnár (78. A. Szuhay)

Rakytovce: J. Vaník - D. Vozár, M. Markovič (70. Y. Vazhkyi), M. Konder, O. Ďurta, P. Telúch (77. L. Pšida), M. Gašpar, J. Veselovský (83. R. Arvensis), P. Podkonický, T. Ondrejka, D. Kohút

Tisovec - Šalková 2:1 (0:1)

Góly: 63. a 81. J. Halaj - 9. M. Zimnikoval, R: Miloš Foltán, 70 divákov, ŽK: 0-2

Tisovec: J. Košičiar - M. Gálik, P. Szczepaniak, J. Slovák, P. Husanik (89. S. Masár), J. Dacho, R. Juhász, P. Švantner, D. Šestina (90. J. Morong), J. Halaj, M. Očenáš

Šalková: P. Ursíny - D. Štubniak, M. Mesík, Pavol Dobrík (83. J. Chovanec), Peter Dobrík, L. Palovič, T. Mikulec, P. Lašút, O. Dobrota, Z. Vučković, M. Zimnikoval (75. Š. Bútora)

N. Baňa - Badín 0:2 (0:0)

Góly: 57. L. Ševčík, 90. J. Tóth, R: Peter Oružinský, 90 divákov

N. Baňa: P. Foťko - M. Vlčko, M. Čakloš, Martin Lenard, Branislav Lenard (66. J. Konečný), T. Tužinský, Patrik Pacalaj (46. Marek Pacalaj), S. Dobrík, T. Janšík (76. M. Branković), N. Milošević, A. Ljubisavljević

Badín: L. Höger - E. Hudec (90. B. Balšianok), J. Tóth, M. Plško, P. Beňuš, L. Ševčík, H. Kollár, A. Medveď, P. Gajan, F. Rafanides, M. Bíreš

Bacúch - Bzovik 7:0 (3:0)

Góly: 2., 47., 70. a 75. R. Švidraň, 40. M. Jakuba, 45. a 77. M. Lapin, R: Radovan Bánovský, 100 divákov

Bacúch: P. Palider - M. Rusnák (83. Miroslav Meškan), Marek Meškan, M. Trnik, M. Jakuba, P. Švantner, A. Ľuptovčiak (75. M. Vraniak), M. Lapin, R. Švidraň, R. Košičiar, T. Gemzický

Bzovik: J. Ďurica - V. Čiak, V. Ďatko, J. Hudec, L. Gerát, T. Zaťkov, S. Bohuš, R. Babiak, J. Augustín, J. Dianiš

Úvodné minúty zápasu naznačili jeho pravdepodobný priebeh. Bzovík zatiahnutý na vlastnej polovici, domáci jedna veľká šanca za druhou. Paradoxne hostia mali z ojedinelého brejku šancu, z ktorej skórovali, ale rozhodca pravdepodobne zle signalizoval ofsajd. Nakoniec to bola aj tak iba otázka skóre. Konečný výsledok je pre hostí ešte celkom priaznivý. Štyrmi gólmi zaujal domáci Roman Švidraň.

Hrochoť – L. Vieska 1:0 (0:0)

Góly: 85. Ján Zátroch, R: Michal Procházka, 150 divákov, ŽK: 3-0

Hrochoť: V. Rusko - M. Mazúch, O. Debnár, I. Baitar, M. Poliak, J. Dorotovič (66. S. Berky), D. Škamla, R. Sláva, V. Maľa, Peter Zátroch (70. Ján Zátroch), J. Poničan (46. L. Teren)

L. Vieska: E. Beník - M. Turkota (4. E. Škriniar), T. Macejko, J. Repiský, R. Benča, P. Hanus, E. Barbora, L. Kováč, R. Henžel, R. Hudec, J. Arvaj

Medzi Hrochoťou a Ladomerskou Vieskou sa vzhľadom na tabuľkové postavenie očakával vyrovnaný súboj. 150 divákov, ktorí si našli cestu na štadión veľa vzrušenia nevideli. Prvý polčas sa skončil remízou 0:0. V druhom sa viacej snažili domáci a s pribúdajúcim časom zvyšovali svoju aktivitu. Odmenou im bol gól Jána Zátrocha z 85. minúty, ktorý sa nakoniec ukázal ako víťazný. Hrochoť tak porazila Ladomerskú Viesku tesne 1:0 a v tabuľke sa dotiahla na svojho súpera.

Lovča - Sásová 3:1 (2:0)

Góly: 2. Michal Páleník, 22. M. Bien, 61. R. Neuschl - 88. D. Vidiečan, R: Erich Kaliňák, 60 divákov, ŽK: 0-3

Lovča: M. Kučera - M. Ondrík, R. Neuschl, P. Šebeň, R. Heško, František Páleník, J. Žiak, Z. Nikolić, Andrej Urgela, Michal Páleník, M. Bien (80. M. Farkaš)

Sásová: J. Čavoj - T. Striežovský, Š. Marko, R. Dočkal (46. M. Choma), I. Drnaj, René Turčan, D. Vidiečan, M. Badinský, P. Ďuriš (58. M. Gibala), A. Šimko, R. Kollár

Domáci sa pustili do súpera odhodlane, čo im prinieslo úspech a už v druhej minúte sa dokázali ujať vedenia, keď nahrávku za obranu si prebral Páleník a ten sa nemýlil. Domáci aj naďalej hrali svoju hru a odmenou bol druhý gól, keď spätnú nahrávku Nikoliča využil Bien. Lovčania mohli rozhodnúť zápas už do polčasu, ale penaltu nepremenil Neuschl. V prvom polčase sa už nič podstatné nestalo a domáci išli do šatní s vedením o dva góly. V druhom polčase domáci hráč Neuschl odčinil penaltové zaváhanie a strelou spoza šestnástky zvýšil na 3:0. Domáci hráči po tomto momente poľavili, prispôsobili sa hre hostí, čo hráči Sásovej využili a dokázali skorigovať skóre duelu. Domáci Lovčania si výsledok 3:1 ustrážili a zaslúžene vyhrali.

Krupina - Podkonice 0:4 (0:2)

Góly: 35. a 66. D. Selecký, 38. M. Sedliak, 62. M. Rusnák, R: Ivan Laššák, 100 divákov, ŽK: 2-0

Krupina: J. Rabota - Š. Križan (46. T. Murín), Peter Kindernaj, Ľ. Pálka, J. Strhársky, K. Boháčik, Jaroslav Kindernaj (81. P. Ližbetin), M. Valica, A. Paľov (46. D. Lietava), S. Selecký (84. M. Povalač), P. Bohuš (73. M. Frčka)

Podkonice: M. Gašperan - P. Uhliarik (73. M. Gregor), R. Dlhoš, M. Tkáč, D. Lihan, M. Libič, M. Baliak (46. M. Rusnák), M. Kubina, M. Sedliak (66. P. Dubašák), D. Selecký, J. Kostúrik

Do Krupiny prišiel líder tabuľky a do vedenia mohli ísť domáci, ktorí mali dobrý vstup do stretnutia. Domáci záložník bránku preloboval, následne prišla chyba Strojára a do vedenia šli hostia zásluhou Seleckého. O tri minúty prišla ďalšia chyba domácich, ktorú trestal Sedliak – 0:2. V druhom polčase domáci prestriedali, chceli oživiť hru, boli lepší a aktívnejší, ale opäť chybovali a súper opäť trestal, na 3:0 zvyšoval Rusnák. Krupina sa nevzdávala ani za tohto stavu, ale kalich horkosti si vypili do dna, keď štvrtý gól pridal v 66. minúte Selecký. Podkonice boli lepšie, Krupinčania však príkladne bojovali a aj keď líder tabuľky vyhral zaslúžene, konečné skóre je pre domácich kruté.

Selce – D. Niva 2:2 (0:1)

Góly: 71. J. Kľačan, 82. M. Mohamed Lasheen - 21. Ján Kucbel, 57. M. Babiak, R: Matúš Dobrík, 150 divákov, ŽK: 4-4 ČK: 1-0

Selce: C. Faltáni - M. Maruniak, P. Matonok, P. Ondrejka (83. M. Figúr), J. Smatana, J. Strečok, F. Koctúr, M. Blaško, J. Túry (78. M. Dirbák), M. Mohamed Lasheen (90. J. Mesík), J. Kľačan

D. Niva: A. Vilhan - P. Kúdelka, M. Kyslý, S. Hrčka (21. M. Tuharský), T. Cibuľa, Martin Kucbel (88. R. Krkoš), D. Plichta, M. Babiak, Ján Kucbel, F. Molnár (85. M. Ziman), P. Korpáš

Selce doma privítali Dobrú Nivu a na základe tabuľkového postavenia boli miernym favoritom. Hostia však majú na jar celkom slušnú formu a dokazujú, že to so záchranou myslia vážne. Skóre zápasu otvoril v 21. minúte hosťujúci Kucbel. Domáci sa snažili o vyrovnanie, do konca polčasu sa však skóre nemenilo. Druhý polčas začal tak ako skončil prvý a domáci súpera tlačili. V 57. minúte však zvyšoval náskok hostí Babiak. Domáci zvýšili svoju aktivitu a odmenou im bol kontaktný gól Kľačana v 71. minúte. Vyrovnania sa domáci dočkali v 82. minúte keď sa trafil Lasheen. Zápas tak skončil remízou 2:2.