Ako to vyzeralo na futbalových trávnikoch počas uplynulého týždňa.

(Zdroj: FB FK Šalková)

IV. Liga 24. kolo

Pliešovce - Šalková 2:4 (0:1)

Góly: 67. a 75. P. Vilhan - 39. Pavol Dobrík, 54. a 90. O. Dobrota, 88. T. Mikulec

R: Igor Katreniak, 130 divákov, ŽK: 2-1 ČK: 70. Ľudovít Jamnický

Šalková: L. Smerek - D. Štubniak, Pavol Dobrík, Peter Dobrík, T. Tuček (81. J. Šimčík), Matej Mesík, L. Palovič, T. Mikulec, P. Lašút, O. Dobrota, Š. Bútora (85. P. Roško)

Domáci nastúpili proti dobrému súperovi a chceli nadviazať na dobrý druhopolčasový výkon z Rakytoviec. Hráči Pliešoviec však boli nervózni, hrali viac bojovnejšie ako futbalovo. Chýbal im pokoj na lopte. Domáci v 15. minúte mali čistú šancu, Hradňanský šiel sám na gólmana hostí, ale nedal. Ďalšie pološance sa úspechom tiež neskončili a tak hostia udreli zo štandardky v 39. minúte. Po zmene strán domáci prestriedali a chceli otočiť nepriaznivý vývoj. Avšak z gólu sa tešila Šalková, uspel Dobrota. Domáci v 67. minúte znížili Vilhanom na rozdiel gólu, ale vzápätí na to bol vylúčení Jamnický. S desiatimi hráčmi sa Tatranu zle hralo, ale Vilhan dokázal vyrovnať na 2:2. Hostia boli silní na lopte, ale domáci hrali v druhom dejstve dobre. V 85. minúte trafili brvno, ale vzápätí z protiútoku dostali rozhodujúci gól od Mikulca a klinec do rakvy Pliešovciam dal v záverečnej minúte druhým gólom v zápase Dobrota. Pre domácich je to výsledok krutý. Najslabším článkom stretnutia boli rozhodcovia.

Medzibrod – S. Ďarmoty 4:1 (2:0)

Góly: 28. J. Samuelčík, 35. M. Rajčok, 47. a 58. R. Studený - 71. R. Koncz

R: Peter Zemko, 200 divákov, ŽK: 1-1

Medzibrod: D. Škubák - P. Belko, J. Majerník, M. Vančo, P. Sokol (46. P. Haviar), M. Rajčok (82. V. Lazár), M. Karman, J. Samuelčík, I. Pipich, D. Matis, R. Studený

S. Ďarmoty: R. Kaczorek - Daniel Horváth, Marek Horváth, Milan Nilaš, R. Koncz, S. Gibala, I. Lukács, Peter Nilaš, M. Varholák, M. Berec, J. Ďörď

Ivan Varga: „Dnešný futbalový zápas proti tímu zo Slovenských Ďarmot sme začali aktívnejšie. Prvá väčšia šanca zápasu však prišla až v 17. minúte, Matis prihral loptu Studenému no z bezprostrednej blízkosti neprekonal hosťujúceho brankára. O minútu na to sa rozhodol pre prihrávku v sľubnej šanci namiesto strely a bolo po akcii. Bolo to zlé rozhodnutie domáceho útočníka. V 29. minúte vyhral Matis hlavičkový súboj, lopta sa dostala k Samuelčíkovi, ktorý si loptu prebral na hruď a tzv. „hokejkou“ otvoril skóre – 1:0. V prvom polčase sme videli ešte jeden gólový moment. V 34. minúte vysunul Samuelčík kolmou prihrávkou Pipicha, ten sa neulakomil na strelu, spätnou prihrávkou našiel Rajčoka, ktorý krížnou strelou zvýšil stav stretnutia na priebežných 2:0. V druhom polčase sa priebeh hry nezmenil. Domáci búšili do súpera a hostia sa bránili. Hneď v úvode Matis zablokoval prihrávku hostí, lopta sa odrazila k Studenému, ktorý obišiel hosťujúceho brankára a do prázdnej brány strelil svoj prvý gól za domáci Medzibrod – 3:0. V 50. minúte dobre hrajúci Samuelčik prihral dlhú loptu za obranu na Matisa, výborné spracovanie lopty no žiaľ na gól v súperovej sieti to nestačilo. Brankár strelu do nôh vyrazil na rohový kop. V 58. minúte vystrelil z diaľky striedajúci Haviar, brankár strelu vyrazil iba na kopačky Pipicha, ten naservíroval prihrávku popred bránu na Studeného, ktorý sa zblízka nemýlil a zaznamenal svoj druhý gól v zápase – 4:0. Domáci útočník sa konečne presadil a veríme, že to takto bude pokračovať aj naďalej. V 71. minúte po ojedinelom brejku hostí a skrumáži v šestnástke sa lopta dostala od najnebezpečnejšieho hráča hostí s číslom 12 Richarda Koncza do brány na konečných – 4:1. Domáci si tak pripísali jasné a presvedčivé víťazstvo na domácej pôde. Hosťom z Ďarmot tak vrátili prehru z ich ihriska, keď sme prehrali – 4:0.“

Detva – Č. Balog 1:3 (1:1)

Góly: 36. B. Krstich (z 11m) - 8. M. Mózer, 61. Filip Betka, 73. M. Giertl

R: Peter Bátory, 50 divákov

Detva: D. Torbica - P. Šťastný, A. Ilić, B. Krstich, Andrej Michálik, M. Berkeš, J. Sekereš, M. Tužinský, J. Šulek, M. Karásek, R. Dianiška

Č.Balog: P. Müller - M. Daxner (58. J. Peťko), S. Floch, M. Mózer, Filip Betka, M. Giertl, P. Pečovský, E. Pančík, J. Auxt (70. J. Ťažký), T. Medveď (81. Š. Bubelíny), Lukáš Betka

Favorizovaní hostia šli do vedenia už v 8. minúte, keď sa presadil Mózer. Detve sa podarilo vyrovnať ešte v prvom dejstve, penaltu využil Krstich. V druhom polčase už mali navrch hráči Partizána, čo korunovali dvoma gólmi v sieti Detvy.

Tornaľa - Badín 1:3 (0:1)

Góly: 61. C. Juhász - 6. a 48. P. Gajan, 57. L. Ševčík

R: Michal Botka, 200 divákov, ŽK: 2-3

Tornaľa: A. Szöke - J. Gazda, A. Molnár, G. Farkas, Z. Balog, P. Konček, J. Betík (60. Ľ. Filep), Dávid Duczman, Tomáš Duczman, C. Juhász, M. Levický

Badín: L. Höger - A. Dian, Vladimír Giertl, J. Tóth, M. Plško (90. E. Hudec), P. Beňuš, L. Ševčík, H. Kollár (87. B. Balšianok), A. Medveď, P. Gajan, F. Rafanides

Do Tornale zavítalo mužstvo Badína. Ukázal sa ako kompaktný a ucelený tím. Od úvodného hvizdu kraľovali na celom ihrisku. V 6. min. sa strelecky presadil hosťujúci Gajan. V ďalšom priebehu, v 48. min., zvýšil na 2:0. V 57. min. zavŕšil trápenie domácich hosťujúci Ševčík – 0:3. Po tomto momente sa prebudilo aj domáce mužstvo. Posledných 30 minút na hostí tlačili, ale gól nepadnúť a nepadnúť. Jedine kapitán domácich Juhász sa presadil v 61. min. individuálnou akciou. Mužstvo hostí zaslúžene zobralo tri body. Boli lepší vo všetkých činnostiach.

Kováčová - Rakytovce 3:1 (0:1)

Góly: 63. V. Skydan, 80. a 87. O. Shushpanov - 37. P. Telúch

R: Michal Šottník, 425 divákov, ŽK: 3-2

Kováčová: J. Polóny - V. Plavec (67. L. Lauč), R. Shuper, V. Skydan, P. Majerčík, L. Ríša, T. Giertl, R. Duda, A. Bordun (89. M. Hanulík), A. Šanta (76. O. Shushpanov), M. Turák (85. M. Kujan)

Rakytovce: J. Vaník - L. Pšida (66. P. Podkonický), D. Vozár, Y. Vazhkyi, M. Markovič (81. R. Arvensis), M. Konder, O. Ďurta, P. Telúch (81. J. Hámorník), M. Gašpar, J. Veselovský, T. Ondrejka

Šláger kola sa hral v Kováčovej, kde druhý tím tabuľky - miestny Prameň, privítal lídra z Rakytoviec, na ktorého strácal dva body. Na tento zápas bolo zvedavá aj slušná divácka, na stretnutí sa zišlo 425 fanúšikov. Od úvodného hvizdu mali domáci hru pod kontrolou, dobre kombinovali, vytvorili si tri čisté šance, ktoré sa však gólom neskončili. A prišiel trest. V 37. minúte domáca obrana nedostúpila hráča, čo trestal Telúch – 0:1. Do druhého polčasu nastúpil Prameň s tým, že chce výsledok otočiť, herne bol lepší ako jeho súper. Aktávna hra priniesla svoj úspech. Domácich naštartovala gólová hlavička Skydana zo 63. minúty – 1:1. Kováčová ukzala vnútornú silu, pretože v 73. minúte nepremenil pokutový kop domáci Duda, ale to domácich nezlomilo. Súpera do ničoho nepustili, kontrolovali priebeh hry a prišla aj zaslúžená odmena. V 80. a 87. minúte sa presadil Shushpanov, ktorý tak stanovil konečný výsledok na 3:1. Prameň sa vrátil na čelo tabuľky a chce zabojovať o víťazstvo v štvrtej lige.

Prečítajte si tiež: Futbal: Zhrnutie víkendových zápasov Čítajte