Sobota, 12. jún, 2021 | Meniny má ZlatkoKrížovkyKrížovky

Malíková z UMB má medailu z Majstrovstiev Slovenska

Letná časť plaveckej sezóny vrcholí na národných šampionátoch Slovenska vo všetkých vekových kategóriách.

plavci UMB s Martinou Moravcovouplavci UMB s Martinou Moravcovou (Zdroj: Milan Záborský)

BANSKÁ BYSTRICA. Na „štyroch frontoch“ sa postupne predstavujú len tí najlepší pretekári. Juniori už súťažili v Bratislave, mladší žiaci „lovili medaily“ v Štúrove, tento víkend v Žiline budú o svoje majstrovské tituly súťažiť dospelí v a o týždeň v Košiciach starší žiaci.

Prečítajte si tiež: Nová posila baranov Beskorowany: "Bystrica je víťazná organizácia" Čítajte

251 mladších žiakov zo 49 plaveckých oddielov a klubov si svoje „stany“ rozložilo pri 50 metrovom otvorenom bazéne rekreačného komplexu termálneho kúpaliska Vadaš v Štúrove. Banskobystrické farby hájil poltucet plavcov z Plaveckého oddielu Banská Bystrica a dvojica plavcov z Plaveckého kempu. Podujatie prišla podporiť aj legenda slovenského plávania Martina Moravcová. Súčasťou šampionátu bola aj jej autogramiáda.

V kategórii 10-ročných získala Ema Malíková z UMB Banská Bystrica svoju prvú „veľkú“ medailu. V disciplíne 100 m znak vo svojom najlepšom osobnom rekorde (zlepšenie o 3,36 sekundy) vybojovala bronz. Aj jej ďalších šesť umiestnení v prvej desiatke (jedno 6. miesto, dve 7. miesta a tri 8. miesta) sú však výbornými výsledkami.

Veľmi dobre si počínali aj Liliana Jankovičová (najlepšie 23. miesto) ako aj Klára Stebilová (najlepšie 36. miesto) vo svojich najlepších osobných rekordoch, pre ktoré to bol prvý štart na vrcholnom podujatí.

Prečítajte si tiež: Obkľúčený Hamšík bol na roztrhanie. Policajti mu museli urobiť koridor Čítajte

V kategórii 11-ročných si z plavcov UMB Banská Bystrica čo do umiestnenia najlepšie počínal Martin Halaj, ktorý skončil na 12. mieste v disciplíne 200 m motýlik. Viktor Lapin sa umiestnil 2 razy v prvej dvadsiatke (najlepšie 18. miesto) a Peter Parížek skončil najlepšie na 20. mieste v disciplíne 200 m prsia pozoruhodným zlepšením o 30,23 sekundy oproti prihlásenému času.

Dobrou pripravenosťou a výraznými zlepšovaniami osobných maxím pretekárov sa v tomto univerzitnom banskobystrickom klube potvrdzuje systematická práca s mládežou. Ich výsledky sú výbornou propagáciou mesta Banská Bystrica, ktoré získalo titul „Európske mesto športu rok 2017“.

1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  3. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  4. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?