Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Dukla vyhrala futbalový turnaj v Priechode + FOTO

MFK Dukla Banská Bystrica sa stala víťazom futbalového turnaja v Priechode, ktorý sa konal uplynulú nedeľu.

Ľubomír Willwéber a pohár za celkový triumf na turnajiĽubomír Willwéber a pohár za celkový triumf na turnaji (Zdroj: mfkdukla.sk)

BANSKÁ BYSTRICA. Uplynulú nedeľu sa uskutočnil v Priechode 26 ročník futbalového turnaja o Pohár starostu obce. Turnaja sa zúčastnili futbalové mužstvá zo Zvolena, Podkoníc, MFK Dukla Banská Bystrica a domáceho OFK 1950 Priechod.

Prečítajte si tiež: Hrnka sa teší, že v Bystrici znova nájde chuť hrať hokej Čítajte

V prvom stretnutí turnaja zvíťazilo mužstvo MFK Dukla nad domácim Priechodom 9:0 (5:0). O góly Bystričanov sa postarali Cibula, ktorý si pripísal hattrick a Gaško, Bagarič, Hrudkay, Matula, Môcik, Kolláti strelili po jednom. V tomto stretnutí trénerská dvojica MFK Dukla Stanislav Varga a Štefan Rusnák dala možnosť zahrať si mladým hráčom a posilám, ktoré Dukla skúša.

Prečítajte si tiež: Hickmott: "Bystrica je hokejové mesto" Čítajte

Dukla nastúpila v tejto zostave: Nôta – Solivajs, Gaško, Straka, Macula – Brodziansky, Kolláti, Cibula, Môcik, Hrudkay – Bagarič.

V druhom stretnutí mierne prekvapivo FK Podkonice porazil MFK Zvolen 2:1. Góly: Sedliak, Kostúrik -Mohamed. Bezgólovou remízou 0:0 skončil zápas FK Podkonice – OFK 1950 Priechod.

V záverečnom stretnutí turnaja nastúpili proti sebe MFK Dukla Banská Bystrica a MFK Zvolen. Bystričania nastúpili na stretnutie okrem Krejčího, Vajdu, Polievku, Dolného a Vaščáka so všetkými hráčmi vlaňajšej základnej zostavy: Nôta – Migaľa, Kupčík, Prikryl, Savič – Starší, Willwéber, Snitka, Hrudkay – Viktor Tóth – Laksík.

Prečítajte si tiež: Nová posila baranov Beskorowany: "Bystrica je víťazná organizácia" Čítajte

V prvom polčase mali viac z hry futbalisti Dukly. Laksíkova hlavička po centri Saviča smerovala do žrde zvolenskej brány. Podobne aj strela Snitku. Zvolenská obrana niekoľko striel zblokovala a čo prešlo až k brankárovi, tak si s tým ľahko poradil. Prvý polčas tak skončil nerozhodne 0:0.

V druhom polčase v 50. minúte po peknej akcii po ľavej strane nacentroval Savič loptu na hlavu Laksíka, ktorý prekonal zvolenského brankára. Zvolenčania sa nevzdávali a v 67. minúte z trestného kopu z 27 metrov Ladislav Slovák vyrovnal na 1:1. Týmto výsledkom stretnutie aj skončilo.

Prečítajte si tiež: Lukáš Migaľa: "Chceme čo najviac potešiť fanúšikov" Čítajte

Turnaj bol zorganizovaný veľmi dobre a na zápasy sa prišlo pozrieť pekný počet divákov.

Konečné poradie turnaja:

1. MFK Dukla Banská Bystrica 2 1 1 0 10:1 3

2. FK Podkonice 2 1 1 0 2:1 3

3. MFK Zvolen 2 0 1 1 2:3 1

4. OFK 1950 Priechod 2 0 1 1 0:9 –1

Najlepším hráčom turnaja bol vyhlásený Lukáš Laksík z Bystrice.

MFK Dukla čakajú v najbližšej dobe nasledovné prípravné zápasy:

6. júla FK 34 Brusno Ondrej – MFK Dukla

10. júla FC Vác -. MFK Dukla

13. júla (20:00) FK Pohronie – MFK Dukla

MFK Dukla Banská Bystrica začne II. ligovú sezónu domácim zápasom proti rezerve MŠK Žilina 19. júla o 17:30 hod.