Sobota, 24. august, 2019 | Meniny má Bartolomej

Futbalisti Dukly majú za sebou prvý zápas novej sezóny + FOTO

MFK Dukla Banská Bystrica dnes v predohrávke prvého kola II. ligy hostila na svojom štadióne hráčov MŠK Žilina "B".

Kanonier Róbert Polievka nepremenil penaltu.Kanonier Róbert Polievka nepremenil penaltu.(Zdroj: Peter Rusko (SITA))

BANSKÁ BYSTRICA. Dnes boli na program prvé dva zápasy novej sezóny II. ligy. Futbalisti Banskej Bystrice otvorili sezónu domácim zápasom proti "béčku" Žiliny.

Súvisiaci článok Bystrica v príprave podľahla Seredi + FOTO Čítajte

Prvý polčas bol pre domácich ako zo zlého sna. Už v 19. minúte zásluhou dvoch gólov Gerebenitsa a jedného presného zásahu Kurminowského svietil na výsledkovej tabule hrozivý stav 0:3. Tréner Varga na katastrofálny začiatok reagoval striedaním, keď Brodzianskeho vystriedal Laksik. Výsledok však naďalej ostával rovnaký. V 43. minúte sa prejavila frustrácia domácich hráčov, ktorí si začiatok novej sezóny určite predstavovali inak. Kanonier Polievka odkopol loptu počas prerušenia a od rozhodcu dostal zbytočnú žltú kartu za nešportové správanie.

Súvisiaci článok Podbrezová začala novú sezónu II. ligy proti Košiciam, rozhodovalo sa v závere Čítajte

Počas prestávky bolo v kabíne Bystričanov rozhodne husto. Zo začiatku druhého polčasu dostal žltú kartu domáci Migaľa, rovnako za nešportové správanie, keď v súboji o loptu, nedovolene použil ruky voči súperovi. V 50. minúte sa presadil striedajúci Laksik a vykresal iskričku nádeje. O necelú minútu ho nasledoval Matej Starší a rázom to bolo už len o gól. Hostí takýto priebeh trocha rozhodil a v priebehu dvoch minút rozhodca Micheľ znova udeľoval dve žlté karty a znova za nešportové chovanie. Najprv v 63. minúte Lochoshvili a o dve minúty Petrák za podrazenie súpera riskantným spôsobom.

Súvisiaci článok Dukla vyhrala futbalový turnaj v Priechode + FOTO Čítajte

Dukla bola na koni a snažila sa o vyrovnanie. V 74. minúte posilnil ofenzívu domácich Vaščak. Hostia taktiež striedali v 79. minúte prišiel na ihrisko Bichakhchyan a o malú chvíľu sa už tešil z gólu, keď prekonal brankára Krejčího. Dvojgólový strelec hostí Gerebenits dostal po tomto góle žltú kartu, znova za nešportové správanie, keď k oslave gólu pridal aj gestá, ktoré k futbalu rozhodne nepatria. Domácej Dukle ostávalo na skorigovanie, prípadne vyrovnanie zhruba desať minút. Veľká šanca prišla v 84. minúte, keď rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil najlepší strelec Dukly z minulej sezóny Polievka. Šancu však nevyužil a penaltu nepremenil. Napriek tomu sa domáci nevzdávali a odmenou im bol vlastný gól Žilinčana Gamboša z 86. minúty. Bláznivý zápas, tak dospel k dramatickému záveru. Napriek snahe domácich sa však stav už nezmenil a Dukla, tak začala sezónu domácou prehrou 3:4 s rezervou MŠK Žilina.

V nasledujúcom kole si futbalisti Dukly zmerajú sily so Šamorínom, ktorý získal minulú sezónu 37 bodov a skončil na 12. priečke. Klub po sezóne avizoval ukončenie spolupráce s brazílskym tímom Fluminense a do nového ročníka vstupuje ako "farma" fortunaligistu z Dunajskej Stredy.

2 .kolo 27.07.2019

17:30 štadión na Štiavničkách, Banská Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica - FC ŠTK 1914 Šamorín

Ostatné zápasy 1. kola II. ligy:

FK Železiarne Podbrezová - FC Košice 2:1 (0:0)

1. Last minute tipy: Top ponuky na koniec leta
  2. Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami
  3. Tajné funkcie áut: vedeli ste o nich?
  4. Najväčšia konferencia o doprave v SR sa už blíži
  5. Barbados, Portoriko: Plavte sa Južným Karibikom (letenka v cene)
  6. Posezónna špeciálna ponuka na špičkové japonské klimatizácie
  7. Do čoho obliekate svoje deti? Nekvalitnými materiálmi im škodíte
  8. Horúčavy na Slovensku budú častejšie. Koľko stupňov dosiahnu?
  9. Mesto Košice hľadá riaditeľov mestských podnikov
  10. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Mexiku?
  2. Mimoriadny úspech na medzinárodnej súťaži v Číne
  3. Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami
  4. Filmári objavili skryté krásy Novej Bane – tu je video
  5. IT je dokonalá ukážka slovenskej kreativity. Prvá časť
  6. Tajné funkcie áut: vedeli ste o nich?
  7. Najväčšia konferencia o doprave v SR sa už blíži
  8. Opätovne ožíva bratislavská Koliba Expo
  9. Prvý dojem urobíte len raz. Prečo to platí práve pri predaji?

Bicyklovanie po koľajniciach, na Horehroní majú novú atrakciu

Aktuálne sú na trati medzi Hroncom a Čiernym Balogom dostupné dve šliapacie dreziny.

Novinka v turistickom ruchu.

Rekonštrukcia materských škôl. Napriek veľkej snahe mesta projekt začnú realizovať po prázdninách

Materské školy na uliciach Clementisova a Nálepkova v Brezne čaká veľká rekonštrukcia. Dôjde k navýšeniu kapacít celkovo o 30 miest, otvorené terasy sa zmenia na nové triedy a pribudnú aj bezbariérové vstupy.