Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Podbrezová doma čelila futbalistom Popradu + HLASY

V predohrávke 2.kola II. ligy sa v Podbrezovej stretli domáci futbalisti proti hráčom Popradu.

(Zdroj: zpfutbal.sk)

PODBREZOVÁ. Železiari sa aj v druhom zápase novej sezóny stretli s celkom z východu. Po výhre nad nováčikom súťaže z Košíc ich tentokrát čakal ťažší súper. Do Podbrezovej zavítali futbalisti Popradu, ktorí minulú sezónu skončili druhí za Pohroním a do Fortuna ligy sa nedostali len tesne, keď prehrali baráž z Trenčínom.

Hostia pohrozili hneď v úvode, keď už v 2. minúte spoza 16-ky vyskúšal brankára Maceja Jančo, jeho strelu k žrdi vyrazil brankár domácich na roh. Domáci odpovedali z rohu v 13. minúte – pred bránu do možnej šance hlavičkoval Leško, ale obrana hostí nebezpečenstvo zažehnala. Skóre zápasu otvoril Jančo, ktorý v 18. minúte exportne vymietol šibenicu domácej brány.

Súvisiaci článok Dukla doma privítala Šamorín s cieľom napraviť nepodarené prvé kolo Čítajte

Na polčasový stav 0:2 zvýšil v 31. minúte Kukoľ, keď polovysokou krížnou strelou z 20 metrov prekvapil brankára Maceja. V druhom polčase si domáci vyloženú šancu nevytvorili, naopak hostia po peknej krídelnej akcii pridali gól na 0:3, ktorý strelil dnes dvojgólový Kukoľ.

Súvisiaci článok Podbrezová začala novú sezónu II. ligy proti Košiciam, rozhodovalo sa v závere Čítajte

Hlasy po zápase:

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: „Dnes boli hostia maximálne efektívni. Prvý polčas to dvakrát krásne trafili, ale na druhej strane musím uznať, že boli lepší. My sme v prvom polčase nevedeli rozvinúť súvislejšiu akciu, všade sme boli neskoro. Do druhého polčasu sme išli s cieľom niečo zmeniť. Zmenili sme rozostavenie, dostávali sme sa do hry, ale bohužiaľ sme si žiadnu gólovú šancu nevypracovali. Hostia ešte pridali tretí gól a zaslúžene zvíťazili. Popradu gratulujem k víťazstvu.“

Marek Petruš, tréner Popradu: „Myslím si, že sme dnes predviedli zodpovedný a disciplinovaný výkon. Úvodný gól nám pomohol, naštartoval nás k zodpovednosti. Hrali sme aktívne, dostávali sa do nebezpečných situácii a pridali pekné góly. Chlapcom ďakujem za predvedenú hru a dobrý výsledok. Veľmi sa teším z dnešného víťazstva.“

Ostatné zápasy 2.kola II.ligy: FC Košice - Slavoj Trebišov 2:2 (0:0), MFK Dukla Banská Bystrica - STK Šamorín 5:0 (0:0)