Pondelok, 6. júl, 2020 | Meniny má Patrik, PatríciaKrížovkyKrížovky

Futbal v Bystrici: Víkendové zápasy 1.kolo

Počas uplynulého víkendu odštartovala nový futbalová sezóna 2019/2020. Mapujeme prvé kolá v regionálnych súťažiach.

Rakytovce odštartovali svoju púť treťou ligou.(Ilustračné)Rakytovce odštartovali svoju púť treťou ligou.(Ilustračné) (Zdroj: FB FK Rakytovce)

III.Liga Stred

Liptovský Hrádok - Rakytovce 2:1 (1:0)

Góly: 21. M. Ferenc, 65. P. Laco - 77. M. Debnár

ŽK: 1-4, R: Kamil Horváth, 250 divákov

Rakytovce: A. Krejčí - S. Straka, P. Bača (82. J. Veselovský), M. Konder, O. Ďurta (69. M. Debnár), M. Hudek (46. P. Kolláti), P. Telúch, M. Gašpar, P. Podkonický (69. P. Solivajs), L. Pšida (83. M. Pavlík), D. Kohút

Úvod zápasu patril hosťom, ktorí zaskočili domácich, no z územnej prevahy nevyťažili žiadnu šancu. Domáci tak svoju šancu využili, v 21. minúte po priamom kope sa lopta dostala k Ferencovi a ten ju spoza pokutového územia napálil pod brvno. V 33. minúte mali podobnú šancu aj futbalisti z Rakytoviec, no lopta po strele Ďurtu letela nad. V 37. minúte pohrozil z priameho kopu Lačarak, ale Krejči jeho pokus kryl. V 45. minúte mohol zvýšiť na 2:0 Ončák ale po priamom kope hlavičkoval loptu nad. Druhý polčas mohli hostia vyrovnať v 55. minúte a centri Ďurtu zakončoval Telúch pätičkou tesne vedľa. O dve minúty neskôr našiel Pšida skvelým centrom Ďurtu, no ten poslal loptu trestuhodne vedľa. V 65. minúte to L. Hradok aj potrestal, až veľmi poľahky sa domáci dostali pred pokutové územie, kde sa lopta dostala k Lacovi a ten ju napálil k ľavej žrdi - 2:0. V 70. minúte ten istý hráč mohol pridať aj tretí gól, keď len tesne nedočiahol na loptu po prihrávke Žakoviča. Hostia však zbrane nezložili, a v 76. minúte po peknej akcii a prihrávke Kondera sa sám pred brankárom Vilčekom ocitol Solivajs ale trafil len nohu vybiehajúceho brankára. V 77. minúte sa RAKY dočkali, po rohovom kope loptu do siete poslal Debnár - 1:2. Hostia však vytúžený gól nestrelili a tak z Liptova si vytúžený bod neodniesli, hoci za predvedený výkon si ho zaslúžili. Najbližšie si môžu body pripísať doma v sobotu 10.8 keď privítajú Liptovskú Štiavnicu.

16.Lučenec 1 0 0 1 0:5 0

Ostatné zápasy 1.kola: Zvolen - Čadca 2:0, R.Sobota - Kováčová 0:2, Martin - Lučenec 5:0, Bánová - Oravské Veselé 0:2, Námestovo - Žarnovica 1:0, Kalinovo - Krásno nad Kysucou 2:0, Fiľakovo - Liptovská Štiavnica 3:1

IV.Liga Juh

Badín - Podkonice 1:2 (0:1)

Góly: 90. M. Rusnák - 38. Peter Výlupok (vl. gol), 54. R. Dlhoš

ŽK: 2-2, R: Peter Lisý, 350 divákov

Badín: L. Höger - M. Giertl, O. Malík, P. Beňuš, L. Ševčík, H. Kollár, F. Rafanides, P. Výlupok, M. Bíreš, M. Rusnák, P. Gajan (87. B. Balšianok)

Podkonice: P. Palider - P. Uhliarik, D. Lihan, R. Dlhoš, R. Turčan, M. Markovič, M. Kubina, L. Jagerčík, M. Sedliak (80. A. Chrobák), J. Kostúrik, D. Selecký (62. M. Bobok)

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C63XC na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M63XC na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).

Vyšiel z krčmy, sadol na motocykel, víkend strávil v policajnej cele

Vodič nemal ani vodičský preukaz, keďže mu ho už za alkohol zadržali a po uplynutí zákazu šoférovať nepožiadal o jeho vrátenie.

Ministerstvo obrany urobí maximum pre zachovanie civilnej časti letiska v Sliači

Ministerstvo obrany robí podľa Naďa všetko pre zachovanie civilnej časti letiska na Sliači Civilnú i ostatnú dopravu na letisku ukončia do konca roka, pretože na jar 2021 by mali začať s výstavbou