BANSKÁ BYSTRICA. Uplynulý piatok v podvečerných hodinách zavolal na útvar mestskej polície v Banskej Bystrici občan, ktorý oznámil, že pod lavičkou na zastávke MHD pri Materskej škole na Sásovskej ceste leží muž.
Ako informuje mestská polícia na svojej stránke, po príchode na miesto príslušníci mestskej polície uvideli muža, ktorého triaslo, nekomunikoval, no zranený nebol a nejavil známky opilosti.

"Podľa zistených informácií od miestnych občanov tam sedel asi 36 hodín. Okamžite bola privolaná rýchla zdravotnícka pomoc. Šťastím v nešťastí tohto pána bola prítomnosť miestneho občana, ktorý ho poznal a mal telefonický kontakt na jeho sestru. Ukázalo sa, že ide o muža, ktorý už v minulosti prekonal porážku a rovnaké podozrenie vzniklo aj teraz.
"Mestská polícia apeluje na občanov, že svojou všímavosťou voči okoliu môžu zachrániť ľudský život, pomôcť chorému, či bezbrannému človeku," vyzývajú.
V prípade, že vidíte niekoho ležať na ulici, môžete urobiť minimum pre neho – vytočiť 112. Je to tiesňové telefónne číslo, ktoré slúži na privolanie zložiek integrovaného záchranného systému v prípadoch ohrozenia života alebo zdravia občanov.