Regionálny futbal: Rakytovce vyhrali, Podkonice rozdrvili Detvu

Prinášame vám tradičný futbalový servis z uplynulého víkendu z našich trávnikov. Výsledky, zostavy a komentáre od tretej ligy po druhú triedu.

Rakytovce vyhrali nad Lučencom (ilustračné)Rakytovce vyhrali nad Lučencom (ilustračné) (Zdroj: FB FK Rakytovce)

Tipos III. liga Stred

Rakytovce - Lučenec 1:0 (0:0)

Góly: 70. J. Veselovský

ŽK: 0-3, R: Ľubomír Belko, 200 divákov

Rakytovce: A. Krejčí - M. Riška, P. Bača (83. M. Hrudkay), M. Konder, P. Kolláti, M. Hudek (66. M. Debnár), P. Telúch (87. M. Pavlík), M. Gašpar, J. Veselovský, L. Pšida (80. P. Podkonický), D. Kohút

Lučenec: M. Grujičić - A. Keszi, A. Pipíška, A. Hornyák, M. Sarvaš, R. Môcik (80. D. Kamenský), L. Silva Lopes, S. Budinský, M. Vilhan, K. Oláh (46. E. Hrčák), N. Radmanović (83. N. Karkić)

Prvú šancu zápasu si vypracovali domáci futbalisti, v 2. minúte našiel Telúch hlavu Kondera, ktorý z pätky poslal loptu vedľa. V 4. minúte fauloval v pokutovom území domáci Telúch prenikajúceho Budinského a Lučenec mal výhodu pokutového kopu. K lopte sa postavil Vilhan ale brankár Krejčí jeho strelu vyrazil. V 13. minúte sa domáci dopustili ďalšej chyby ale krížnu strelu Budinského Krejčí kryl. V 22. minúte mali hostia ďalšiu šancu, keď stredom prešiel Keszi ale sám pred Krejčím mieril len do brankára domácich. Záver prvého polčasu patril domácim, v 42. minúte po priamom kope sa lopta odrazila k Veselskému, ktorý je spoza pokutového územia napálil tesne vedľa ľavej žrde. V 45. minúte vybojoval loptu Pšida, posunul ju Hudekovi, ktorého strelu parádne vyrazil na roh Grujičić. Po následnom rohovom kope, opäť hosťujúci brankár podržal svoje mužstvo, keď po Gašparovej hlavičke zasiahol na bránkovej čiare. Druhý polčas už patril viac domácim hráčom, v 49. minúte po rýchlej rozohrávke Krejčího sa dostal k lopte Telúch ale v páde ju z dobrej pozície poslal nad bránu Lučenca. V 54. minúte bol opäť v akcii Telúch, keď z 20 metrov pálil z otočky tesne vedľa hosťujúcej brány. V 64. minúte po rohovom kope vrátil Gašpar loptu " do ohňa" ale Hudeka vychytil na čiare opäť hosťujúci brankár. Domáci sa gólu dočkali v 70. minúte, keď na center Pšidu si nabehol Veselovský a poslal loptu do siete. V závere už domáci si náskok postrážili a pripísali si prvé víťazstvo v tretej lige.

16.Žarnovica 5 0 1 4 1:15 1

Súvisiaci článok Práce na výstavbe športového komplexu v Brezne finišujú Čítajte

IV. liga Juh

Tisovec - Partizán Č.Balog 2:1 (0:0)

Góly: 86. a 70. P. Szczepaniak (1 z 11m) - 90. E. Nepšinský

ŽK: 1-3, ČK: 0-1, R: Peter Bátory, 100 divákov

Tisovec: M. Drak - M. Očenáš, M. Gálik, J. Slovák, R. Juhász, P. Švantner, J. Dacho, E. Csabay (66. D. Kuchta), J. Morong (46. J. Rosiar), D. Šestina (79. P. Husanik), P. Szczepaniak

Č.Balog: M. Hermanský - P. Balco (75. P. Strelec), E. Nepšinský, M. Mózer, Filip Betka, M. Giertl, P. Pečovský, E. Pančík, Jozef Auxt (83. P. Kostelný), T. Medveď (75. B. Skaloš), Lukáš Betka (63. Martin Auxt)

Marek Drak, tréner Tisovca: „Zápas sme zvládli za tri body. Bol to veľmi ťažký duel proti dobrému, herne vyspelému súperovi s rýchlym útočníkom, ktorým nás ohrozoval. my sme trochu prvý polčas kýchali na šance, lebo sme prvé dejstvo mohli vyhrať aj 3:0. Napokon však bolo 0:0. Potom sa nám podarilo skórovať, no keby sme rozhodli pred prestávkou, bolo by to o inom. Takto sme dostali zápas do nervózneho štádia. Miestami bol súper v 2. polčase lepší. Našťastie sme dali dva góly a súper len znížil na 2:1. S tromi bodmi sme spokojní.“

Podkonice - Detva 11:0 (5:0)

Góly: 4., 12., 29., 56., 63. a 19. J. Kostúrik (1 z 11m), 41. a 49. M. Markovič, 54. a 83. M. Baliak, 65. M. Sedliak

ŽK: 2-2, ČK: 0-1, R: Anton Valíček, 180 divákov

Podkonice: P. Palider - D. Lihan, P. Uhliarik, R. Dlhoš, L. Jagerčík, M. Markovič (55. M. Barla), M. Kubina, M. Bobok (46. M. Baliak), M. Sedliak (76. P. Dubašák), J. Kostúrik, D. Selecký

Detva: A. Bašić - P. Šťastný (79. K. Urban), P. Stanković, A. Ilić, T. Škopík, F. Matović, R. Rapčan, J. Sekereš, M. Karásek (76. P. Polónyi), M. Tužinský (55. M. Berkeš), P. Mičo (55. J. Jaloviar)

Zápas bol od prvej minúty jednoznačnou záležitosťou domácich. Podkoniciam trvalo zhruba 15. minút pokiaľ sa dostali k svojej typickej hre po krídlach. Následne sa s gólmi roztrhlo vrece a polčasové skóre 5:0 bolo pre hostí ešte veľmi milosrdné. V druhom polčase hrali domáci opäť hru zameranú najmä na centre, tie na ich šťastie nachádzali adresátov a diváci tak mali možnosť vidieť ďalšie góly v sieti hostí. Gólov mohlo byť aj viac, no niekoľko sľubných šancí domáci zahodili a tak konečný výsledok zápasu bol 11:0 pre Podkonice.

Šalková - Príbelce 2:3 (0:2)

Góly: 53. a 58. Š. Bútora - 7. Mário Kurák, 31. a 83. J. Ondrejkov

ŽK: 4-2, R: Marek Valentýni, 126 divákov

Šalková: Š. Šidlovský - D. Štubniak, P. Dobrík, M. Zimnikoval, T. Tuček, O. Dobrota, P. Roško (46. J. Binder), L. Palovič, Š. Bútora, P. Lašút, J. Chovanec

Príbelce: J. Geregai - J. Híveš, Z. Cibuľa, J. Ondrejkov (90. Ľ. Matikovský), J. Pagáč, G. Skabella (64. M. Balík), M. Majkút, P. Zachar, F. Celleng (52. M. Hriň), Mário Kurák, M. Hazucha

Tornaľa - Badín 2:1 (1:0)

Góly: 36. Tomáš Duczman, 66. C. Valaszkay - 77. O. Malík

ŽK: 5-2, R: Martin Slovák, 100 divákov

Tornaľa: A. Szöke - A. Jankóšik, Gejza Farkas (79. J. Nyiri), Z. Balog, Dávid Duczman, Tomáš Duczman (82. A. Szuhay), C. Valaszkay, Zoltán Farkas (46. J. Zsíros), R. Miglavic, A. Molnár (20. Ľ. Filep), J. Betík

Badín: B. Sršeň - E. Hudec, J. Tóth, M. Giertl, O. Malík, B. Balšianok, L. Ševčík, A. Medveď, P. Gajan, F. Rafanides, P. Výlupok

Vojtech Bodor, Tornaľa: „Domáci konečne prelomili prekliatie a získali ťažké vybojované prvé tri body. Prvá strela na bránu padla v 12. min. Do polčasu na tabuli svietilo skóre 1:0. Po prestávke center T. Duzcmana dorazil Farkaš, ale brankár hostí Sršen vytiahol fantastický zákrok. V 66. min. domác k opali priamy kop. Brankár vyrazil a pohotový Valaszkay doklepol na 2:0. Do tohto momentu hostia cítili šancu na vyrovnanie, ale druhý gól v sieti výborného brankára Sršňa hostí zlomil. Hosťujúci Malík upravil na konečných 2:1.“

Poltár - Medzibrod 1:1 (0:0)

Góly: 88. M. Kojnok (z 11m) - 51. T. Martinec, R: Martin Tapfer, 150 divákov, ŽK: 89. Dominik Škubák, 45. Peter Belko, 85. Miroslav Kojnok, 85. Kristián Mišiak, 89. Lukáš Haviar, 24. Ján Dedinský, 49. Martin Rajčok, 86. Richard Šípka, ČK: 68. Peter Belko, 89. Miroslav Kojnok

Poltár: D. Király - J. Skýpala, M. Kojnok, K. Oravec, T. Mészáros, J. Dedinský, M. Láska (8. M. Zábavík), M. Škalák (85. L. Sobota), M. Fungáč, O. Charles Chibueze, M. Fízeľ

Medzibrod: D. Škubák - P. Belko, T. Martinec, K. Mišiak, Lukáš Haviar, J. Šimúth (89. P. Giertl), M. Rajčok, J. Samuelčík, T. Kelemach (46. R. Šípka), T. Tréger, R. Studený (69. Peter Haviar)

H. Nemce – Selce 4:2 (2:1)

Góly: 22. I. Pařenica, 36. Š. Sudimák, 60. a 85. P. Tran Anh - 4. a 75. F. Koctúr

ŽK: 5-3, R: Jozef Majerčík, 200 divákov

H. Nemce: O. Pavlenda - M. Sádovský, J. Palkovič, M. Vaškor (35. L. Vachalík), J. Stankovič, P. Kocka (23. M. Šnek), P. Tran Anh, Š. Sudimák, Š. Troiak, J. Rerich, I. Pařenica

Selce: C. Faltáni - Jakub Mesík, Matej Mesík, F. Koctúr, O. Križo, Matúš Mesík (58. J. Smatana), M. Považanec (73. M. Mohamed Lasheen), M. Číž (80. J. Kľačan), M. Blaško, P. Klačan, R. Radoš

Hostia mali výborný vstup do zápasu, v 4. minúte ich poslal do vedenia Koctúr. Domácim sa podarilo ešte v prvom dejstve otočiť výsledok stretnutia. V 22. minúte najskôr vyrovnával Pařenica. H. Nemce museli vynútene striedať už v prvom polčase, ihrisko opustili dvaja zranení Kocka a Vaškor. V 36. minúte pridal druhý gól domácich Sudimák. Po zmene strán mali viac z hry hostia, ktorí sa nechceli zmieriť s nepriaznivým vývojom zápasu. Pradoxne, góly strieľali Nemčania. V 60. minúte zvyšoval na rozdiel dvoch gólov pekným gólom Tranh Anh. V 75. minúte znižoval za Selce opäť Koctúr. V zaujímavom závere sa po peknej akcii znova presadil Tranh Anh. Hostia mali viacero sľubných príležitostí, ktoré však nedokázali využiť. Domáci sú tak na výbornom druhom mieste v tabuľke. Aj keď nebyť kontumácie z prvého kola, mohli mať plný bodový zisk.

D.Niva - Jakub 1:3 (0:0)

Góly: 72. T. Doboš - 50. M. Mišány, 51. T. Klinec, 88. R. Kútik (z 11m)

ŽK: 3-2, R: Peter Kuchárský, 150 divákov

D.Niva: A. Vilhan - S. Hrčka (66. P. Vidhold), P. Kúdelka (89. L. Slatinec), T. Cibuľa, Martin Kucbel, M. Kyslý (68. T. Doboš), M. Hanuska, D. Plichta (80. J. Žiga), Ján Kucbel, F. Molnár (30. M. Ziman), M. Babiak

Jakub: M. Ambroz - T. Klinec (90. J. Moravčík), Pavol Poljovka, Ondrej Poljovka, A. Hroš, M. Čief, P. Vajda, M. Porubský, T. Považan (46. M. Janík), P. Širka (46. R. Kútik), M. Mišány (88. P. Ondrejka)

V prvom polčase sa v Dobrej Nive nehral oku lahodiaci futbal. Hra sa odohrávala medzi šestnástkami a diváci šancu nevideli ani na jednej strane. Domáci zaspali úvod druhého polčasu, kedy hostia skórovali v 50. a 51. minúte. V 67. minúte kopal Jakub pokutový kop, ale vyznamenal sa brankár Vilhan. Dobrá Niva vycítila šancu, v 72. minúte znížil na rozdiel gólu Doboš. V závere však hostia znova kopali jedenástku, ktorú tentokrát už premenili a v Dobrej Nive zaslúžene zvíťazili.

Hrochoť – L. Vieska 2:1 (1:0)

Góly: 3. V. Maľa, 48. J. Poničan - 90. P. Hanus

ŽK: 1-5, R: Ivan Laššák, 150 divákov

Hrochoť: S. Berky - F. Hraško, O. Debnár, I. Baitar, M. Pádár, J. Dorotovič, M. Mazúch, J. Zachar (85. Tomáš Uhliar), V. Maľa, J. Zátroch, J. Poničan (66. L. Teren)

L. Vieska: V. Číž - R. Benča, T. Macejko, J. Repiský, E. Škriniar, P. Hanus, L. Kováč, M. Mokrý, R. Henžel, J. Arvaj (80. T. Baláž), J. Dobrota (63. J. Lepšík)

V nedeľnom zápase 4.kola sa stretla domáca Hrochoť proti Ladomerskej Vieske. Kým domáci mali po troch kolách na konte len tri body, hostia zatiaľ neprehrali a na v tabuľke mali sedem bodov. Lepšie začali domáci, keď sa už v tretej minúte presadil Maľa. To bolo na prvý polčas všetko. V tom druhom sa hneď na začiatku presadil domáci Poničan a Hrochoť tak vyhrávala 2:0. Napriek snahe hostí niečo s výsledkom spraviť sa im podarilo znížiť až v samom závere, keď sa presadil Hanus. Na vyrovnanie im však už čas neostal a tak domáci vyhrali 2:1.