Regionálny futbal: Podkonice si opäť z chuti zastrieľali

Prinášame vám tradičný futbalový servis z uplynulého víkendu z našich trávnikov. Výsledky, zostavy a komentáre od tretej ligy po druhú triedu.

Futbalisti Bacúcha si držia výbornú jesennú formu.Futbalisti Bacúcha si držia výbornú jesennú formu. (Zdroj: FB: FK 09 Bacúch a fans)

Rakytovce - Krásno nad Kysucou 2:3 (1:2)

Góly: 8. M. Hudek, 74. D. Kohút - 19. a 79. K. Koleno, 20. T. Ševčík

R: Kamil Horváth, 100 divákov, ŽK: 2-3

Rakytovce: A. Krejčí - P. Kolláti, M. Pavlík, M. Konder, M. Debnár (46. O. Ďurta), M. Hudek, P. Telúch, M. Gašpar, J. Veselovský (81. P. Podkonický), L. Pšida, D. Kohút

Krásno: P. Kulich - D. Marčan, M. Novotný, L. Ďuratný, M. Kocifaj (66. B. Kopásek), M. Pleva, S. Kapusniak (82. Dominik Pagáč), K. Gábor (89. M. Gašper), K. Koleno (84. R. Sýkora), T. Maslík, T. Ševčík (74. Filip Pagáč)

SkryťVypnúť reklamu

Zápas začali lepšie domáci futbalisti, keď dlhý pas Pavlíka našiel Hudeka, ten sa presadil cez stopéra hostí a strelou k žrdi otvoril skóre. Hostia však začali získavať viac z hry a v 19. minúte po prieniku Ďurátneho strelou pod brvno vyrovnal K. Koleno. O minútu neskôr už hostia z Kysúc viedli, keď po centri sa lopta odrazila až pred voľného Šovčíka a ten už len do prázdnej brány dokopol loptu. Prvý polčas boli hostia, lepším tímom ale domáci mohli na konci polčasu vyrovnať, po priamom kope Kondera, loptu pred brankárom hostí pohladil hlavou Veselovský a tá skončila na brvne brány Kysučanov.

Druhý polčas už sa viac do hry dostávali domáci futbalisti, prvú šancu však mali hostia v 51. minúte preloboval vybehnutého Krejčího Kapusniak ale loptu pred bránkovou čiarou odvrátil Gašpar. V 56 minúte sa do dobrej pozície dostal Konder, jeho strelu spoza pokutového územia však hosťujúci Kulich vyrazil na roh. V 63. minúte po rohom kope domácich mali hostia brejk 2 na 2, po prihrávke Kupusniaka však Marčan trafil iba brankára Rakytoviec. V 67. minúte po centri Ďurtu vypadla na ťažkom teréne brankárovi Kulichovi lopta z rúk, no Hudek trafil len do obrancu hostí. O dve minúty neskôr sa dokázal medzi tromi hráčmi hostí presadiť Telúch no jeho strele z otočky chýbali centimetre na to aby skončila v bráne. Domáci sa dočkali vyrovnania v 74. minúte, po centri Ďurtu a hlavičke Kohúta lopta oblúkom zapadla k zadnej žrdi a bolo 2:2. Domáci chceli zápas otočiť, no v 79. minúte vyšiel hosťom brejk, najskôr strelu Filipa Pagáča vyrazil Krejčí, lopta sa dostala k voľnému Kolenovi a ten ju poslal do siete - 2:3. Domáci si za druhý polčas aspoň bod zaslúžili no tri body si pripísal ich súper z Kysúc. Najbližší zápas čaká na futbalistov Rakytoviec už v stredu 11. septembra keď o 16:00 privítajú v pohárovom zápase tím FK Pohronie. Ďalší ligový zápas je na programe v nedeľu tak isto o 10:30 na ihrisku v Bánovej.

Súvisiaci článok Regionálny futbal: Čierny Balog nastrieľal 10 gólov Čítajte

IV.Liga Juh

Šalková - Partizán ČB 3:2 (1:1)

Góly: 39. T. Mikulec, 51. a 54. M. Zimnikoval - 4. Martin Auxt, 58. P. Balco

R: Slovák, 80 divákov, ŽK: 5-4

Šalková: M. Gnida - Pavol Dobrík, Peter Dobrík, M. Zimnikoval, P. Lašút, O. Dobrota (62. J. Chovanec), L. Palovič, T. Mikulec, Š. Bútora (90. T. Tuček), J. Binder, Z. Vučković (90. T. Hlavatý)

Partizá: Š. Bubelíny - Martin Auxt, P. Balco (76. Mário Auxt), E. Nepšinský, M. Mózer, M. Giertl, Š. Cibula (56. F. Betka), P. Pečovský, E. Pančík, Jozef Auxt (79. I. Sarvaš), T. Medveď

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C65TH na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M65TH na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).