Nedeľa, 15. september, 2019 | Meniny má Jolana

Slovnaft Cup: Futbalisti Dukly si z chuti zastrieľali, prekvapenie Podbrezovej, Šalková s Fortunaligistom + FOTO

Včera sa hralo niekoľko zápasov 3.kola Slovnaft Cupu, Banská Bystrica postupuje po suverénnej výhre ďalej, Podbrezová zaváhala a končí, Šalková nestačila na Fortunaligistu.

FK Šalková - AS Trenčín FK Šalková - AS Trenčín (Zdroj: AS Trenčín)

V stredu bolo na programe niekoľko zápasov 3.kola Slovnaft Cupu. Svoje zápasy odohrali aj futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica, FK Železiarne Podbrezová a FK Šalková. Na rozdiel od prvých dvoch menovaných tímov, ktoré boli jasnými favoritmi a nič iné ako postup sa od nich nečakalo, tak na hráčov Šalkovej čakal menší futbalový sviatok, kedže na ich štadión prišiel Fortunaligový AS Trenčín.

Súvisiaci článok Regionálny futbal: Podkonice si opäť z chuti zastrieľali Čítajte

Hráči Podbrezovej cestovali do Spišského Podhradia ako jasný favorit. Napriek tomu, že sa v novej sezónne potýkajú železiari s nie príliš oslnivou formou, malo byť pre nich mužstvo zo 4.ligy ľahkou korisťou. Opak bol však pravdou a domáci po výhre 1:0 slávili historický postup.

MŠK Spišské Podhradie - FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Góly: 25. R. Hritz

R: Kristián Micheľ, 400 divákov, ŽK: 2-2

Sp.Podhradie: Ľ. Franko - T. Ďurák, F. Rokyta, T. Komara, M. Kacvinský, A. Cehuľa, M. Mirossay, L. Cmorej, Š. Dunajčan, R. Hritz, D. Vandraško

Podbrezová: R. Ludha - J. Mizerák, E. Otrísal, J. Pastorek, J. Šulc, M. Bakaľa, J. Chvátal, J. Hric, J. Špyrka, M. Pribula, M. Marcin

V ďalšom kole Slovnaft cup-u zavítali Železiari pod Spišský hrad, kde ich čakal domáci klub MFK Spišské Podhradie. Na tvrdom a nerovnom ihrisku sa začal súboj opatrne. Oba tímy hrozili najmä po štandardných situáciách. V 3. minúte zahrávali domáci štandardnú situáciu, avšak Hritz mieril nepresne. V 21. minúte sme zahrávali rohový kop, po ktorom nepresne zakončoval Bakaľa. Najdôležitejšia chvíľa zápasu prišla v 25. minúte. Domáci zahrávali štandardnú situáciu z polovice ihriska. Letiacu loptu ešte stihol Ludha reflexívne vyraziť nad seba, na padajúcu loptu však najlepšie zareagoval domáci Hritz a poslal ju hlavou do siete – 1:0. Do druhého polčasu hostia nastúpili s dvoma zmenami. Z ihriska odišiel Marcin a Pastorek, ktorých nahradila dvojica Ďatkoa a Mejri. Železiari začali aktívnejšie, pohyblivejšie, súper však umne prehusťoval priestor pred 16-tkou. V 54. minúte sa ukázal nový muž na ihrisku Mejri. Proti jeho prudkej strele sa ale vyznamenal domáci brankár. Domácim sa podarilo jednogólové vedenie udržať a zaslúžene sa tak tešia z historického postupu do 4.kola Slovnaft Cup-u.

Súvisiaci článok Futbalový turnaj v Jakube ovládli hráči z Třinca + FOTO Čítajte

Futbalisti Dukly nastúpili proti Strečnu, ktoré hrá 5. ligu. Hostia z Banskej Bystrice tak boli jasným favoritom stretnutia. To, že strelia desať gólov ich však asi pred zápasom nenapadlo. Konečný výsledok 10:1 bol pre Duklu najvyšší od roku 1967, kedy doma porazili Stropkov 10:0. Zároveň je to historicky najvyššie víťazstvo vonku v ére klubu.

FK Strečno - MFK Dukla Banská Bystrica 1:10 (0:5)

Góly: 75. M. Rolček - 3., 13. a 38. R. Polievka, 18. V. Tóth, 28., 65. a 90. J. Dolný, 64. a 77. M. Starší, 86. P. Kolláti

R: Patrik Papuča, 263 divákov

Strečno: M. Matejčík - M. Kocian (46. M. Syrovatka), Patrik Beháň, M. Tučník, T. Trpiš (28. T. Čičmanec), M. Bielik, M. Svrček, M. Kosa, V. Oberta, M. Rolček, L. May (70. R. Taraba)

B.Bystrica: A. Krejčí - V. Tóth, E. Gaško, M. Hrudkay, J. Dolný, P. Kolláti, R. Polievka (46. M. Starší), P. Prikryl (46. N. Miloš Pollák), L. Migaľa, G. Holub, Ľ. Willwéber (46. G. Snitka)

Povedali po zápase:

Stanislav Varga, tréner MFK Dukla BB: „ Splnili sme cieľ. Pomohli nám rýchle góly a aj to, že sme mohli prestriedať a nechať oddychovať viacerých hráčov. Videli sme tak aj iných chlapcov, čo hrávajú pomenej, v akcii. Dali sme dosť gólov a aj súper dal gól a potešil peknú divácku kulisu. Dôležité je, že sa nám nik nezranil.“

Milan Smädo, manažér MFK Dukla BB: „Videli sme zaujímavé stretnutie pre domácich futbalistov a najmä divákov v peknom prostredí v Strečne. Výsledok zodpovedá kvalite mužstiev a rozdielu súťaží. Diváci, ako bolo vidieť, boli s predvedenou hrou všetkých aktérov spokojní.“

Fanúšik domácich Viliam Tavač: „Bol to nerovný súboj. Naši hrali Zo Strečna nemajú do Žiliny domáci ďaleko. K tej futbalovej, vyspelej sú však vzdialení na míle.asi slabšie ako cez víkend v poslednom kole, ale to sa asi ani nedá porovnávať, keďže dnes mali oveľa silnejšieho súpera. Zdalo sa mi, že sme sa nejako ťažšie zbierali...Fandím vám, pretože mužstvá ako Dukla BB, Tatran Prešov, či Košice, patria do 1. ligy.“

Fanúšik Dukly František Maňák, inak Bratislavčan: „Dnešný zápas ukázal, že 2-ligové mužstvo má predsa len väčšiu kvalitu a skúsenosti ako 5-ligové, aj keď musím uznať, že domáci hrali otvorenú hru, neprikláňali sa k veľkému bráneniu a tak toto stretnutie bolo okolulahodiace pre diváka. Keďže korením futbalu sú góly, ktorých bolo dosť, tak si prišiel na svoje aj náročnejší divák, aj keď domácich výsledok nepotešil ale potlesk po zápase ukázal ocenenie pre domácich hráčov za snahu a bojovnosť.“

(Zdroj: mfkdukla.sk)

Súvisiaci článok Regionálny futbal: Rakytovce vyhrali, Podkonice rozdrvili Detvu Čítajte

Utorok privítali hráči Šalkovej na svojom štadióne Fortunaligistu z Trenčína. Zápas prišlo sledovať 627 divákov. Šalková sa na veľkého favorita naladila sobotnou výhrou 3:2 nad Čiernym Balogom. Trenčania naposledy odohrali súťažný zápas 1. septembra proti Nitre, ktorý skončil deľbou bodov.

FK Šalková - AS Trenčín 1:5 (0:3)

Góly: 74. O. Dobrota - 5. D. Alberto Depetris, 17. A. Roguljić, 32. M. Corryn, 47. R. Ewald Ligeon, 90. G. Van Kessel

R: Rastislav Jurenka, 627 divákov, ŽK: 0-1

Šalková: M. Gnida - D. Štubniak, M. Zimnikoval, M. Libič (81. T. Hlavatý), Pavol Dobrík, P. Lašút, O. Dobrota, Š. Bútora (74. J. Binder), T. Mikulec, L. Palovič, Z. Vučković (62. J. Chovanec)

Trenčín: I. Šemrinec - J. Andrew Ramirez Neeskens, R. Cornelis Koolwijk, G. Van Kessel, M. Corryn, A. Roguljić (46. J. Kadák), M. Lamine (70. A. Musa Zubairu), R. Ewald Ligeon, P. Kleščík (61. R. Križan), C. Desmond Kpekawa, D. Alberto Depetris

Od úvodu hral aktívnejšie favorit z Trenčína. Už v 5. minúte otvoril skóre stretnutia hosťujúci Depetris – 1:0. Ďalšiu šancu hostí zlikvidoval domáci brankár Gnida. Po necelých dvadsiatich minútach viedli hostia rozdielom dvoch gólov. Skóre navýšil Roguljič po presnej prihrávke Depetrisa – 2:0. V 32. minúte zvýšil na rozdiel troch gólov Corryn vďaka strele z diaľky k pravej žrdi – 3:0.

Hneď v úvode druhého polčasu si v tlačenici pred bránou zrazil loptu do siete domáci brankár Gnida – 4:0. Zápas bol rozhodnutý a tak hosťujúce mužstvo nechalo viac priestoru aj domácemu tímu. V 74. minúte si na dlhý výkop brankára nabehol Dobrota a využil nedôslednosť Trenčanov – 1:4. V ďalších momentoch mali hostia niekoľko šancí, no nevyužili ich. V záverečnej minúte napokon upravil Van Kessel na konečných 5:1.

1. Košický magistrát chce spravovať verejný cintorín a krematórium
  2. Afrika, Ázia a Karibik: Exotické plavby s letenkou a sprievodcom
  3. Kupujete si SUV do mesta? Oplatí sa benzín, diesel alebo hybrid?
  4. V prvom roku fixný výnos až 8,5 % ročne
  5. Predaj firmy jednoducho a bezpečne
  6. Zázemie vo finančnom sektore je dôležité. Aj pre bývalého vojaka
  7. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny
  8. Vynovený VW Passat: Stovky drobností
  9. Ako si správne sporiť v čase nízkych úrokov?
  10. Máte bolesti hlavy či depresie? Vinníkom môže byť intolerancia
  3. Koliba Expo pripravuje pripravuje novú ponuku špecialít
  4. Kupujete si SUV do mesta? Oplatí sa benzín, diesel alebo hybrid?
  5. Návod na renováciu starých rodinných domov
  6. Spoločnosť HORNBACH otvorila svoju štvrtú predajňu na Slovensku
  7. SEAT vyriešil problém s bezpečnosťou bezkľúčového prístupu
  8. Pozrite sa, kde všade je vhodná fúkaná izolácia
  9. „SPRAVBYT“ Ospravedlňujeme za nepríjemnosti
  10. Aké to je, byť riaditeľom pobočky banky?

Už druhý kolaps v Nízkych Tatrách za dva dni. Turistka neprežila

Napriek snahe všetkých zúčastnených sa turistku nepodarilo oživiť.

Pri vstupe do Rooseveltovej nemocnice počítajte s obmedzeniami

Dnes sa začína prvá etapa rekonštrukcie premostení.

x

V meste pod Urpínom odvezú deti do škôl pešibusom

V Banskej Bystrici začnú od pondelka 16. septembra deti do škôl voziť „pešibusy“.

Barani začali sezónu zápasom v Poprade + FOTO

Obhajca titulu cestoval v rámci prvého kola nového ročníka Tipsport ligy pod Tatry, kde si zmerali sily s domácim Popradom. Napínavý zápas priniesol rozuzlenie až v samotnom závere.