Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Bystričania majú za sebou prvý domáci duel + FOTO

Hokejisti HC 05 Banská Bystrica sa po piatkovej výhre v Poprade prvýkrát predstavili pred domácim obecenstvom. Ich súperom boli hokejisti Detvy.

Tomáš Surový počas odhalenia majstrovskej vlajky pred zápasom.Tomáš Surový počas odhalenia majstrovskej vlajky pred zápasom. (Zdroj: SITA)

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti Banskej Bystrice sú aj po 2. kole slovenskej Tipsport ligy 2019/2020 nezdolaní. V nedeľu si doma poradili s Detvou 5:2. Štyrmi asistenciami sa na víťazstve podieľal kanadský obranca Jordon Southorn. Detva prehrala aj v druhom tohtosezónnom vystúpení.

Hostia dostali už v 2. minúte príležitosť hrať presilovku, ale z dvojminútového vylúčenia Kabáča nevyťažili nič. V 7. min si na opačnej strane sadol na trestnú lavicu Jendroľ a "barani" udelili súperovi lekciu z efektivity, keď po 68 sekundách skóroval Lamper. V 14. minúte mohol zdvojnásobiť vedenie Bystrice Róth, s jeho strelou spomedzi kruhov si však poradil brankár Petrík. V 14. minúte dostal
hosťujúci Pač vyšší trest za vrazenie na mantinel. Domáci v závere prvej tretiny dostali početnú výhodu o dvoch hráčov, nevyužili ju, ale sedem sekúnd pred klaksónom sa dočkali - Sourthorn upravil na priebežných 2:0.

Súvisiaci článok Barani začali sezónu zápasom v Poprade + FOTO Čítajte

Po pokojnom úvode druhej časti hry sa domáci fanúšikovia potešili aj tretíkrát. Hickmott prihral voľnému Jääskeläinenovi a ten z ľavého kruhu prestrelil Petríka - 3:0. Po treťom zásahu domácich sa hra rozbehla, obaja brankári však podržali svoje tímy. Bystričania zľavili z tempa a v 33. minúte ich potrestal z protiútoku Zuzin. Detva sa dočkala aj druhého gólu, dve minúty pred koncom tretiny využil presilovku Podešva - 2:3.

Súvisiaci článok PREVIEW: Barani zajtra proti Popradu odštartujú svoju púť za štvrtým titulom Čítajte

V 46. minúte mohol domácim vrátiť dvojgólové vedenie Nemčík, no Petrík sa stihol presunúť a skvelým zákrokom podržal tím. Úradujúcemu majstrovi to vyšlo na druhý pokus, v 47. minúte sa druhýkrát v zápase presadil Jääskeläinen. O šesť minút neskôr sa domáci opäť radovali, keď sa o piaty zásah postaral Wahl a stanovil konečné skóre 5:2.

Hlasy po zápase:

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "V prvej tretine sme boli lepším tímom, pretavili sme to do dvoch gólov. V druhej sme síce pridali tretí, ale prestali sme korčuľovať a súper nás prevýšil, bol lepší. S Detvou sme hrali takpovediac hore dole a to sme nechceli. Nehrali sme náš hokej. Poučili sme sa však z toho a ešte k tomu aj brali napokon tri body. V tomto ohľade to bolo dobré."

Josef Turek, tréner Detvy: "Povedali sme si, že musíme vstúpiť do zápasu disciplinovane, ale to sa nepodarilo. Ponúkli sme súperovi presilovky a prehrávali sme 0:2. Druhú tretinu sme hrali výborne, boli sme lepším tímom, hoci sme dostali tretí gól, znížili sme napokon stav na 3:2 a mali sme lepší pohyb. V poslednej časti hry sme chceli ísť do vyrovnania, ale nepodarilo sa nám to. Vyrobili sme hlúpy faul a nasledoval gól na 4:2, ktorý nás zlomil. Piaty gól sme inkasovali po nepokrytí hráča medzi kruhmi. Nemôžeme proti takémuto kvalitnému súperovi hrať vo štvorici. Musíme hru udržať v piatich ak chceme pomýšľať na lepší výsledok."

Jordon Southorn, obranca B. Bystrice, štyri asistencie v zápase: "Začali sme dobre, dali sme rýchle góly, takto by sme chceli začať každý zápas. Potom sme mali niekoľko vylúčení, ale ustáli sme oslabenia. Dokázali sme sa otriasť po dvoch inkasovaných góloch súpera a v tretej tretine sme spravili všetko pre to, aby sme vyhrali a vedenie si postrážili. Som rád, že sme sa presadili v presilovkách. Trénovali sme ich, a tak som si mohol aj ja pripísať nejaké kanadské body. Najdôležitejší je však tímový úspech."

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

V kraji sú na tom najhoršie okresy Banská Bystrica a Brezno

Včera zistili na Slovensku viac ako 2 200 nakazených. 210 z toho v Banskobystrickom kraji. 56 v okrese Banská Bystrica a 45 v okrese Brezno.

Bystrickí leteckí záchranári pomáhali pilčíkovi, na ktorého spadol strom

Po ošetrení ho previezli do Rooseveltovej nemocnice.

Na pomoc privolali záchranársky vrtuľník.

V Banskej Bystrici sa počíta so 60 odberovými miestami po celom meste

Mesto Banská Bystrica počíta v súvislosti s chystaným celoplošným testovaním na nový koronavírus zhruba so 60 odberovými miestami.

Odberové miesto na testovanie pacientov na ochorenie COVID-19 pred Infekčným pavilónom na Kramároch v Bratislave.