Nedeľa, 24. február, 2019 | Meniny má Matej

Líder súťaže sa opäť potrápil, prenasledovatelia bez problémov

I. trieda

T. Č. Balog - Mýto 5:0 (2:0)
Zápas začali lepšie skúsenejší hostia, keď do 15. minúty nedovolili Tatranu vyrobiť súvislejšiu akciu. Domáce mužstvo to však nevyviedlo z miery a vo vysokom hernom nasadení pokračovalo aj naďalej, pričom spresnilo prihrávky a dôraz v osobných súbojoch. Výsledkom boli dva utešené góly, ktoré stihli dať domáci ešte do prestávky. Po zmene strán sa prekvapenie nekonalo, domáci tlačili a nestarnúci brankár hostí Roháč sa musel poriadne obracať. Tatran však pridal do konca zápasu ešte tri góly a zaslúžene zvíťazil.
Góly: Koreň, Budovec, Giertl, Kliment, Pečovský. ŽK: Budovec - Carvaš, Matula, Húsenica. Pred 400 divákmi rozhodoval Slobodník. TATRAN: Kupec - J. Kvietok st., Štulrajter, Kováčik (80. Švantner), Budovec, J. Kvietok ml., Koreň, Sitarčík (67. Potkány), Pečovský, Kliment (75. Belko), Giertl. MÝTO: Roháč - Húsenica, Kerestény (53. Kochan), Kňazík, Botoš, Kurek, Makuša, Sarvaš, Daniš, Matuľa, Hugec.
Sásová - Jakub 2:0 (1:0)
Domáci futbalisti sa ujali vedenia, keď 44. minúte otvoril skóre zápasu po rohovom kope Kurek. Po zmene strán prevládal na ihrisku boj, šance boli na oboch stranách, no víťazný a zároveň poisťovací druhý gól sa podarilo streliť domácim.
Góly: 44. Kurek, 84. Ursíny. Pred 200 divákmi rozhodoval Vrbovský. SÁSOVA: Dubovický - Striežovský, Spišiak, Dočkal, Praženica, Turčan, Venglarčík, Kurčík, Duriš (36. Ursíny), Kubina (59. Uhrín), Puliš. JAKUB: Filadelfi - Víglašský, Dikacz, Palúch, Párička, Lettrich, Patráš, Andrejko (74. Zúbek), Balon, Kiedžuch, Náčin.

Heľpa - Badín 4:0 (3:0)
Domáce mužstvo bolo jednoznačne lepšie počas celého zápasu, o čom svedčí aj konečný výsledok. Postavou stretnutia bol domáci hráč Belan, ktorý sa blysol hetrikom.
Góly: Belan 3, Riapoš. ŽK: Belan. Pred 80 divákmi rozhodoval Suchý. HEĽPA: Kánoš (Vilím) - Oravkin, M. Kukuľa, J. Kukuľa, Belan, Siman, Košťál, Mak (Babeľa), M. Skladaný (Ďurajda), P. Skladaný. BADÍN: Kováčik - Medveď, Trizna, Bakoš, Martinec, Dian, Koska (Masaryk), Bajdich, Pančík, Maruškin.

Podlavice - Osrblie 2:1 (1:1)
Líder tabuľky odohral veľmi náročný zápas, keďže hostia sa od začiatku zápasu zamerali na dobre organizovanú obranu a odkopávanie lôpt. Nakoniec však domáci futbalisti silou vôle dotiahli zápas do víťazného konca a pokorili mužstvo z dolnej polovice tabuľky.
Góly: Toka, Barnáš - Kobela. ŽK: Hlaváčik. Pred 120 divákmi rozhodoval Hutník. PODLAVICE: Sochor - Kaščák, Kočala, Šatánek, V. Haviar, Sásik, Toka (Sanitrár), Haviar, Barnáš (Uhliarik), Hrnčíř, Kosec (Valentíny). OSRBLIE: Hlaváčik - Štulajter, Pančík, Schwarzbacher, Kobela, Hasila, Hippík, Latinák, Patera, Leitner, Tŕnik.

Beňuš - Slovenská Ľupča
2:0 (0:0)
Domáci futbalisti povzbudení víťazstvom v minulom kole začali svižne, avšak po určitom čase znervózneli a prestali produkovať pre nich typickú kombinačnú hru. Po zmene strán však zatlačili súpera na jeho polovicu a neustálym búšením do zadných radov hostí si pomaly ale isto začali vytvárať šance. Jednu takúto príležitosť premenil 75. minúte Kaločaj a domáci boli rázom na koni. Záver zápasu patril jednoznačne domácim, keď Kováčik exportným gólom z 30. metrov do šibenice poistil tri body.
Góly: 75. Kaločaj, 89. Kováčik. ŽK: R. Janko. Pred 80 divákmi rozhodoval Marhefka. BEŇUŠ: Kochan - R. Janko (46. Šajgalík), Nosko, D. Kučerák (70. Kaločaj), Knižka, Kováčik, Berčík, M. Šajgalík, B. Janko, P. Stančík, R. Kučerák. SLOV. LUPČA: Hlaváč - Lakomčík, Beňák, Filadelfi, Mačkovič, Lešták, Fridrich (80. Svintek), Majer, Sedliak, Homola, Šuhajda.

Jasenie - Braväcovo
3:2 (2:1)
Vo vyrovnanom zápase rozhodli o víťazstve šťastnejší domáci v gólom poslednej minúte zápasu.
Góly: Weisenbacher, Jakubec, Čižmár - Radoc, Brenkus. Pred 80 divákmi rozhodoval Dírer. ŽK: M. Kvačkaj, Mistrík, Štulajter. JASENIE: Havran - R. Kvačkaj, M. Kvačkaj, Čižmár, Jakubec, Balco, Kochan, Mistrík, Turňa, Weisenbacher, Štulrajter. BRAVäCOVO: Martinec - Gašperan, Baliak, Radoc, Srnka, Brenkus, Berky, Zelený, Šperka, Zelenčík, Vrbovský.

Šalková - Riečka
4:3 (3:1)
Dobrý futbal, nervózny koniec. To boli hlavné atribúty stretnutia. Skóre otvorili domáci, keď po elegantnej prihrávke Tučeka s prehľadom strelil úvodný gól J. Šimčík. Ešte krajší bol druhý gól domácich z kopačky Raticu. Ten istý hráč po odrazenej lopte upravoval na 3:0. Hostia do polčasu skorigovali gólom Šimčíka z penalty. V druhom polčase Baran peknou umiestnenou strelou upravil na 4:1. To bolo z domáceho gólového arzenálu všetko. Potom však Šalková poľavila a hostia im v podaní Majlinga a Hromadu uštedrili ešte dva góly.
Góly: 28., 35. Ratica, 1. J. Šimčík, 70. Baran - 40. Šimčík (z 11 m), 73. Majling, 80. Hromada. Pred 100 divákmi rozhodoval Kupec. ŠALKOVÁ: Hrnčiar, Dobrík Peter, Gerö, Kalman, Obuch (8. Donoval, 57. Mesík), M. Šimčík (57. Baran), Čtvrtníček, Ratica, Tuček, J. Šimčík, Binder. RIEČKA: Ľ. Babušák (73. L. Babušák) - Pataj, Straka, Ľ. Snopko (45. Šustek), Necpal, Plavucha, M. Snopko (17. Petráň), Maďar, Majling, Hromada, Šimčík.

zaujali
obrancovia: Kvietok st. (Tatran Č. Balog), Praženica (Sásová), Dikacz (Jakub), Belan (Heľpa), Nosko (Beňuš), mačkovič (Sl. Ľupča), Radoc (Braväcovo), záložníci: Budovec (Tatran Č. Balog), Koreň (Tatran Č. Balog), Kováčik (Beňuš), Mistrík (Jasenie), útočníci: Weisenbacher (Jasenie), Brenkus (Braväcovo)

1. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  1. Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov
  2. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
  3. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  4. Štefánka by Pulitzer
  5. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  6. Konferencia - EU support for research
  7. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  8. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?

Obce Horehronia ponúknu pestrý fašiangový program

Zvyky spojené s fašiangami stále dodržiavajú aj obce na Horehroní. Prinášame zoznam podujatí v okrese Brezno, ktoré sa konajú v posledný fašiangový víkend.

Fašiangové zvyky ovládli Španiu Dolinu

Tradíciu fašiangov obnovila v tejto obci nad Banskou Bystricou skupina nadšencov z Občianskeho združenia (OZ) Zvyky a tradície pred šiestimi rokmi.

Chrípky je v kraji menej, zatvorených je však stále až 41 škôl

Ochorenia na ARO v tomto týždni v absolútnom počte chorých najviac postihujú vekovú skupinu ekonomicky aktívneho obyvateľstva.

Škôlkari a školáci na východe mali tento týždeň prázdniny, ovplyvnilo to aj chorobnosť.

Legendárnu chalupu z Nevery po slovensky chcú postaviť nanovo (+ FOTO a VIDEO)

Čiernohronská železnica v nej plánuje vystavovať fotografie a dokumenty z nakrúcania filmu, zriadila by tu malé múzeum rekvizít a vzdala poctu tvorcom filmu a hereckému kolektívu.

Legendárna robotnícka chalupa v doline Obrubovanské už nestojí, no má šancu ožiť nanovo.