Nedeľa, 21. apríl, 2019 | Meniny má Ervín

Remízu 0:0 najhoršie niesol tréner Artmedie

corgoň liga

Dukla B. Bystrica – Artmedia Bratislava 0:0
Zápas nenasvedčoval, že sa hral šláger kola. Hlavne od Artmedie sa očakával atak na udržanie náskoku na čele tabuľky, prvú akciu však predviedla Dukla v 10. min, keď po Fabušovom centri zachraňoval Tchuř na roh. Následne Očovanova strela spoza 16-ky tesne minula ľavú tyč brány hostí. Na druhej strane Kozákovu strelu Zajac pohodlne vyboxoval na roh. V 16. min Pečovský zobral pred pokutovým územím loptu Burákovi, Kollár časovaným vybehnutím zmenšil uhol a strelu vyrazil. O tri minúty z ostrého uhla vypálil Šebo, Zajac dobre vykryl priestor. Ešte v 31. min Bukačova strela vystrašila Kollára a to bolo v prvom polčase všetko. Niekoľko sekúnd po prestávke dobre vystrelil Šebo, Zajac chytil. Potom znovu prišlo medzišestnástkové trápenie, ktoré narušil v 68. min Očovan peknou prihrávkou na voľného Bukača, no jeho strela z desiatich metrov putovala vedľa. O päť minút v ťažkej pozícii Očovan hlavičkoval tesne vedľa po Leitnerovom centri. Dukla ožila, obiehala pokutové územie Bratislavčanov, najnebezpečnejší bol Pečovského center, ktorý musel Kollár vyškriabať spod brvna na roh. Artmedia sa v útoku na veľa nezmohla, naopak v obrane mala pri brejkoch vojakov viac roboty.
ŽK: Kentoš, Kulík - Šebo. Pred 2234 divákmi rozhodoval Minarčík. DUKLA: Zajac – Svintek, Páleník, Kentoš, Pančík, Očovan (73. Kulík), Libič, Pečovský, Leitner, Bukač (79. Urgela), Fabuš. ARTMEDIA: Kollár – Kotula, Burák, Borbély, Tchuř, Vaščák (62. Fodrek), Novák, Kozák, Šoltis, Mikulič (73. Bukvič), Šebo.

Hlasy trénerov
Václav Daněk, Dukla: ,,V dobrom dramatickom stretnutí hrali proti sebe vyrovnané mužstvá. Petržalka sa okrem strely Šeba nedostala pred našu bránu a vlastne Zajaca neohrozila. Zo začiatku sme mali rešpekt, potom sme sa osmelili. V závere sa prejavila nervozita súpera a trochu lepší fyzický fond nášho mužstva, keď sme sa dostávali do brejkových situácii. Všetko bolo otvorené do konca, remíza je zaslúžená.“
Vladimír Weiss, Artmedia: ,,Dobrý, dramatický zápas, aj keď bez gólov. Mali sme veľkú túžbu vyhrať, čo sa nám nepodarilo a z čoho sme sklamaní. Obidve mužstvá bojovali ako sa patrí na neregulárnom teréne, lebo to, čo je v Bystrici nemá s trávnikom nič spoločné. Napriek tomu sme videli od hráčov obrovské nasadenie a niekoľko šancí.“ (mig)
Foto - Ján Krošlák
Ostatné výsledky: Ružomberok - Trnava 0:3 (0:1), 20. Hrabal, 50. Kopúnek, 71. Kožuch, Dubnica - Inter Bratislava 0:0, Púchov - Trenčín 3:0 (1:0), 83. a 87. Jambor, 33. Guľa, R. Sobota - Žilina 0:3 (0:1), 16. a 74. I. Bartoš (druhý z 11 m), 64. Doležaj.
10. Inter 30 6 10 14 28 : 46 28
Dohrávka 20. kola - 17. mája o 17. hod.: Ružomberok - Dubnica, Inter - B. Bystrica, o 19.30: Trnava - Púchov, Trenčín - R. Sobota, o 20.00: Žilina - Artmedia.

1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
  3. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  4. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
  5. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  6. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori
  9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Opitý motocyklista z Polomky unikal polícii,v Bacúchu narazil do plota

Pri dychovej skúške mu namerali 1,92 promile alkoholu.

Popredný ovocinár, profesor Ivan Hričovský, ponúkol záhradkárom cenné rady

V rámci projektu obnovy historického ovocného sadu v Brezne radil záhradkárom naslovovzatý odborník v oblasti ovocinárstva a záhradníctva. Predviedol aj názorné ukážky správneho orezávania ovocných drevín.

Záujem bol veľký.
Zápisky organistu (2)

Ako sa slávili obrady Veľkého piatku a Veľkonočná vigília v Paríži pár dní po požiari Notre Dame

Banskobystrický organista Matúš Kucbel strávil veľkonočné trojdnie v Paríži iba pár dní po požiari Notre Dame. Prečítajte si druhú časť jeho parížskych zápiskov.

Veľkonočná vigília v chráme Saint Sulpice

Motorkár narazil do auta, ktoré išlo pred ním

Nehoda sa stala včera v Podbrezovej, motorkár nedodržal bezpečnú vzdialenosť.

Jeho kraslice obdivujú aj ženy. Pre Milana Dobrotu je to relax

Muži, ktorí dokážu na Slovensku zdobiť kraslice, sú skôr raritou. Banskobystričan Milan Dobrota je dôkazom, že zdobenie kraslíc vôbec nemusí byť výhradne ženskou záležitosťou.