Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Kuzminová sa rozlúčila s kariérou: Jedno z najväčších rozhodnutí

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová definitívne ukončila aktívnu kariéru. Na stredajšej tlačovej konferencii oznámila, že napokon nebude pokračovať ani v štafete. Pôsobenie v individuálnych pretekoch ukončila v apríli po sezóne Svetového pohára.

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová sa teší v cieli po zisku zlatej olympijskej medaily počas pretekov žien s hromadným štartom na 12,5 km na XXIII. zimných olympijských hrách v Pjongčangu.Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová sa teší v cieli po zisku zlatej olympijskej medaily počas pretekov žien s hromadným štartom na 12,5 km na XXIII. zimných olympijských hrách v Pjongčangu. (Zdroj: Michal Svítok TASR)

BRATISLAVA. "Biatlonu som sa venovala 20 rokov, viac ako polovicu života.
Vždy som išla na plné obrátky, aby som si splnila sny a potešila fanúšikov. Zažila som mnoho krásnych vecí. Napriek všetkému prišiel čas, aby som spravila jedno zo svojich najväčších rozhodnutí v živote a oznámila, že ukončujem aktívnu kariéru," povedala v emotívnom prejave Kuzminová.

Súvisiaci článok Katarské peklo Matej Tóth nedokončil, neriskoval nemocnicu Čítajte

V prejave, ktorý pre nervozitu prečítala, priznala, že myšlienky na koniec sa objavili už na vlaňajších ZOH v Pjongčangu, kde získala zlatú i striebornú medailu. "V tom období prišli prvé úvahy o konci. Pýtala som sa sama seba, čo ešte chcem dokázať a pre koho, keďže som na každej olympiáde získala zlato." Nebolo to jednoduché rozhodnutie, no napokon sa rozhodla predĺžiť si súťažný život o jednu sezónu a splniť si posledný športový sen. "Mala som potrebu ešte pomôcť tímu, hoci som cítila, že sa musím viac venovať rodine a deťom. Chýbal mi však titul majsterky sveta. Napokon to bola sezóna, v ktorej som zažila krásne veci a splnila si sny," uviedla Kuzminová, ktorá vybojovala zlato na MS v Ostersunde.

Napriek tomu, že ešte chcela pomôcť štafete, zdravotný stav ju donútil zneniť plány. "Viem, že mnoho fanúšikov zostalo sklamaných po ukončení individuálnej kariéry. Členstvom v štafete som chcela pomôcť dať fanúšikom nádej, že ma ešte uvidia na trati. Postupne sa však okrem rodinných dôvodov objavili aj ďalšie okolnosti. Tréningy som zvládala, ale v pretekoch to bolo náročné. Zdravotné problémy sa nabaľovali a nebola som schopná ich riešiť v krátkodobom horizonte.V štafete som chcela pomôcť a nie byť na príťaž," dodala Kuzminová.

Tridsaťpäťročná rodáčka z ruského Ťumenu reprezentuje Slovensko od roku 2008. Počas desaťročia vybojovala tri zlaté a tri strieborné medaily na ZOH. Vo Vancouveri 2010 a Soči 2014 zvíťazila v šprinte na 7,5 km, v Pjongčangu 2018 v pretekoch s hromadných štartom na 12,5 km. Na všetkých troch ZOH získala aj strieborné medaily, v 2010 a 2014 v stíhačke a v 2018 na 15 km. Tento rok sa radovala z titulu majsterky sveta v Ostersunde (šprint na 7,5 km). Vo celkovom hodnotení Svetového pohára skončila v poslednej sezóne na treťom mieste, v ročníku 2017/2018 bola druhá. Na konte má dva malé glóbusy v šprinte a jeden v stíhacích pretekoch. Celkovo sa počas kariéry dostala na pódium 39-krát (18 víťazstiev, 15 druhých miest a 6 tretích).

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

V kraji sú na tom najhoršie okresy Banská Bystrica a Brezno

Včera zistili na Slovensku viac ako 2 200 nakazených. 210 z toho v Banskobystrickom kraji. 56 v okrese Banská Bystrica a 45 v okrese Brezno.

Bystrickí leteckí záchranári pomáhali pilčíkovi, na ktorého spadol strom

Po ošetrení ho previezli do Rooseveltovej nemocnice.

Na pomoc privolali záchranársky vrtuľník.

V Banskej Bystrici sa počíta so 60 odberovými miestami po celom meste

Mesto Banská Bystrica počíta v súvislosti s chystaným celoplošným testovaním na nový koronavírus zhruba so 60 odberovými miestami.

Odberové miesto na testovanie pacientov na ochorenie COVID-19 pred Infekčným pavilónom na Kramároch v Bratislave.