Barani prehrali v Trenčíne po predĺžení

Po reprezentačnej prestávke pokračovala naša najvyššia hokejová súťaž stretnutiami 21.kola.

Marek Bartánus pred trenčianskym gólmanom.Marek Bartánus pred trenčianskym gólmanom. (Zdroj: TASR)

Hokejisti trenčianskej Dukly zdolali v piatkovom domácom zápase 21. kola Tipsport Ligy úradujúceho majstra HCď05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po predĺžení.

Úvod stretnutia sa niesol v opatrnom duchu a šance sa rodili iba sporadicky. Banskobystričania sa mohli dostať do vedenia po zakončení Tamášiho v presilovej hre. Tomek bol však na mieste. Na opačnej strane rovnako v nerovnovážnom stave nechal Mikyska vyniknúť Beskorowaného. "Vojaci" sa snažili ťažiť v úvodnej dvadsaťminútovke najmä z dravosti, "barani" čakali na svoju šancu a snažili sa najmä o poctivú defenzívu.
Na gólové príležitosti bola skúpa aj druhá dvadsaťminútovka. Ľadová plocha sa zmenila na boj o každý puk. Hra bola vyrovnaná a dlhý čas sa čakalo na vážnejšiu šancu. Tú priniesla až 32. minúta, keď sa po Ďatelinkovej strele rozozvučala konštrukcia Tomekovej bránky. O malú chvíľu už mohol zasunúť puk do trenčianskej bránky Kabáč, no v poslednej chvíli mu obranca podvihol hokejku. Southornovu strelu skryl vo výstroji brankár. Parádny zákrok predviedol v 34. minúte Tomek pri Hrnkovej strele zblízka. V závere bol v neprehľadnej situácii blízko ku gólu Hrnka, ale ani na dvakrát neuspel. Prvý gól padol až na začiatku tretej tretiny. Trenčania hrali presilovú hru, v nej ušiel obrancom Gabor a napriek tomu, že bol faulovaný, urobil kľučku a zasunul puk za brankára Tomeka. "Barani" sa z vedenia dlho netešili. Mikyska zaviezol puk do rohu klziska a z ťažkého uhla prekvapil Beskorowaného. Trenčania mohli ísť do vedenia, ale Alderson neprepasíroval puk cez betóny brankára. Desať minút pred koncom riadneho hracieho času Mikyska našiel Starostu, ktorého bekhendové zakončenie skončilo na chráničoch brankára. V závere mohol rozhodnúť Starosta, no zblízka Beskorowaného neprestrelil. V predĺžení rozhodol strelou medzi betóny Mikyska.

Ján Pardavý, tréner Trenčína: "Hlavne druhú tretinu boli hostia
lepší a prestrieľali nás. Cením si reakciu tímu v tretej tretine.
Mali sme viac šancí. Na začiatku predĺženia mala Bystrica vyloženú
šancu. Následne sme našli cestu, ako zápas zvládnuť za dva body.
Veľmi si ceníme toto víťazstvo."
Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Štyridsať minút sme hrali
pomerne dobre. Dobre chytal brankár. Po tom, ako sme strelili gól,
sme sa zhoršili. Tretia tretina nebola najlepšia, akú sme odohrali.
V predĺžení sme chceli vyhrať. Je frustrujúce vidieť chlapcov, ako
šli naplno a napriek tomu prehrali."

Tipsport Liga - 21. kolo: Dukla Trenčín HCď05 iClinic Banská Bystrica 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 1:0)
Góly: 44. Mikyska (Alderson, Sládok), 64. Mikyska - 42. Gabor
(Kabáč). Vylúčení: 4:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: