BANSKÁ BYSTRICA. Vianočné trhy sa začnú v centre Banskej Bystrice už tento piatok a čaká nás na nich niekoľko noviniek. Centrum mesta skrášli nová výzdoba a vianočné stretnutia na banskobystrických trhoch budú o niečo ekologickejšie.
Ako informovala hovorkyňa primátora Dominika Mojžišová, mesto neustále uvažuje o inovatívnych nápadoch a aj tento rok prichádza na vianočné trhy s novinkami. Vlani napríklad zjednotili hudobnú produkciu, čo spríjemnilo atmosféru na námestí.
"Prevádzkovatelia stánkov s občerstvením boli už minulý rok vyzvaní, aby obmedzili či úplne vylúčili používanie plastových riadov a nahradili ich BIO-riadom, ktorý je vhodný na kontakt s potravinami v zmysle platnej legislatívy. Inak to nebude ani tento rok. Na námestí aj pred Barbakanom bude posilnený zber komunálneho odpadu a k dispozícii budú aj trojnožky na triedený odpad, ktoré budú označené tabuľkami – papier modrou, plasty žltou, zmesový odpad čiernou a BIO-riady hnedou," informovala.