Piatok, 14. august, 2020 | Meniny má MojmírKrížovkyKrížovky

Majster zvládol ďalšie derby, Detve nastrieľal päť gólov

Hokejisti Banskej Bystrice pokračujú vo víťaznom ťažení. V piatkovom stretnutí 39. kola Tipsport Ligy ich nezastavila ani Detva.

Samuel Mlynarovič sa blysol v derby dvomi gólmi.Samuel Mlynarovič sa blysol v derby dvomi gólmi. (Zdroj: Michal Vall)

39. kolo Tipsport Ligy: HC '05 iClinic Banská Bystrica HC 07 WPC Koliba Detva 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Góly: 10. Hrnka (Jääskeläinen, Hohmann), 17. Mlynarovič (Hrnka,
Southorn), 22. Mlynarovič (Petrinec, Lamper), 27. Nemčík (Lamper),
48. Southorn (Hohmann) 23. P. Valent (O. Turan, Gašpar).
Král, Ščurko T. T”r”k, P. Valent, Gašpar Ľupták, V. Fekiač, Čenka

V prvej tretine mala prevahu Banská Bystrica. Prvú šancu videli diváci v štvrtej minúte, no voľný Hickmott Petríka neprekonal. O pár sekúnd sa ocitol sám pred Beskorowanym na opačnej strane Šišovský, no netrafil puk. Gól padol v desiatej minúte počas presilovky domácich.
Po strieľanej prihrávke Jääskeläinena putoval puk do bránky od korčule Hrnku podľa arbitrov dovoleným spôsobom a bolo 1:0. Majster naďalej dominoval na ľade a dokázal skóre zvýšiť. Mlynarovič v strednom pásme obišiel protihráča, mal voľný priestor pred sebou a patrične toho aj využil, Petríkovi nedal šancu 2:0. Hostia v samom závere úvodného dejstva predviedli peknú kombinačnú akciu, ktorú zakončil Žilka gólom, no puk prešiel do bránky sekundu po časovom
limite, čo po dlhých piatich minútach potvrdil i videorozhodca.

Na začiatku druhej tretiny Bystričania zvýšili vedenie na 3:0, keď sa presadil Mlynarovič efektne pri ľavej žrdi . Ubehlo však iba 33 sekúnd a Detva znížila na 3:1. Strelu Turana od modrej tečoval účinne Valent. Následne hostia nevyužili presilovku, mali v nej veľké šance, no Šišovský, Zuzin a Ščurko recept na Beskorowanyho nenašli. A tak prišiel trest. V 27. minúte obranca HC 05 Nemčík obišiel bránku a zakončil z pravej strany spoza protihráča parádne do horného vinkla 4:1. Hokejisti spod Poľany potom nedosiahli gól ani v dvoch početných
výhodách. Na druhej strane mal šancu na hetrik Mlynarovič, ale skvele
ho vychytal Petrík.

V tretej tretine hokejisti spod Urpína naďalej herne dominovali. V 46. minúte mal dobrú možnosť Jääskeläinen, strieľal voľný z kruhu, ale detviansky brankár dobre zasiahol. Kapituloval napokon po peknej individuálnej akcii a technickej strele Southorna, ktorého našiel prihrávkou spoza bránky Hohmann 5:1. Šiesty gól mal
na hokejke Hohmann, ale sám pred Petríkom neuspel. Hostia tiež hrozili. V. Fekiač strieľal z kruhu do žŕdky a Čacho úplne voľný neprekonal zblízka Beskorowanyho. Ten svoj tím podržal aj v oslabení, dobre zasahoval pri šanci V. Fekiača, takže i jeho zásluhou sa už skóre nemenilo.

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: ,,Hovoril som hráčom, že po víťazstve nad Zvolenom nemôžeme nič podceniť, že musíme hrať zodpovedne. To si myslím, že sa aj stalo. Po celých 60 minút sme dobre pristúpili k povinnostiam, až na jednu presilovku Detvy, v ktorej si súper vytvoril veľa šancí. Inak to bol solídny zápas
z našej strany."
Josef Turek, tréner Detvy: ,,O zápase rozhodli dve naše hrubé chyby v prvej tretine. Keď s takýmto silným súperom prehrávate o dva góly, už je to ťažké doháňať, priblížiť sa mu. Mali sme tam gól na 2:1, ale neplatil, keďže sme ho dosiahli sekundu po skončení tretiny. To by nám trošku pomohlo, no bohužiaľ. Potom sme inkasovali tretí gól v druhej tretine, znížili sme ešte a mali sme aj šancu na 3:2, nevyužili sme ju a keď dali domáci na 4:2, o výsledku bolo rozhodnuté. Potom sme nasadzovali viac mladších hráčov. Nepodali sme dobrý výkon, boli sme slabším tímom."
Samuel Mlynarovič, autor dvoch gólov Banskej Bystrice: ,,Som vďačný za tieto dva góly, k hetriku mi chýbala jedna vydarená strela. Dôležité však je, že sme vyhrali. Našťastie gól Detvy na 2:1 na konci prvej tretiny bol tesne po časovom limite, to nám pomohlo. Potom sa už zápas odvíjal v našej réžii."