Nedeľa, 23. február, 2020 | Meniny má Roman, Romana

V šlágri padlo sedem gólov, extra bod zariadil Hickmott

V šlágri hokejovej Tipsport Ligy prehral Slovan Bratislava v priamom súboji o čelo tabuľky doma s Banskou Bystricou 3:4 po predĺžení. "Belasí" sú však po utorkovom súboji 42. kola naďalej o skóre na prvom mieste s 83 bodmi, "barani" ich majú na konte tiež 83, ale majú dva zápasy k dobru.

V šlágri kola padlo sedem gólovV šlágri kola padlo sedem gólov(Zdroj: TASR)

Tipsport extraliga - 42. kolo: Slovan Bratislava - HC ´05 iClinic Banská Bystrica 3:4 pp (2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 1. Zigo (Puliš, Abdul), 6. Basaraba (Urbánek, St. Pierre), 48. Kytnár - 13. Gabor (Žiak, Cardwell), 27. Ihnačák (Cardwell, Ďatelinka), 31. Jääskeläinen (Southorn), 61. Hickmott
(Hohmann). Rozhodovali: Orolín, Novák Stanzel, Durmis, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, 7434 divákov
Slovan Bratislava: Brust Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Kučný, Demo Puliš, Zigo, Abdul Basaraba, St. Pierre, Bondra, Kukumberg, Kytnár, Matoušek Jendek, Urbánek, Žitný Petráš
HC ď05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany Mihálik, Southorn, Brejčák, Ďatelinka, Cardwell, Nemčík, Žiak Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen Lamper, Mlynarovič, Bartánus Ihnačák, Bubela, Hrnka
Šille, Gabor, Kabáč Sojka

Hokejisti Slovana začali šláger aktívnejšie, viac sa tlačili pred bránku a o ich prevahe svedčil aj pomer striel. Už po 45 sekundách sa pred bránku natlačil Zigo a otvoril skóre. Gól hostí nezobudil, Slovan bol aj naďalej pri chuti. Po druhý raz prekonal Beskorowanyho v presilovej hre Basaraba, až potom hostia dokázali vážnejšie zamestnať Brusta. Hickmott však v dobre pozícii namieril iba do bočnej siete. V 13. minúte však od modrej čiary poslal puk na bránku Žiak a puk skončil v sieti po teči Gabora.

V druhej tretine začal Slovan od úvodu tak ako v prvej, prvé šance mali Zigo a St. Pierre. Hralo sa tvrdo, ale čisto, súperi si nič nedarovali. Viac šancí mali aj naďalej "belasí", ďalšou nebezpečnou strelou sa prezentoval Meszároš. Hostia sa však tak ako v prvej tretine presadili z čista jasna, keď po nenápadnej akcii vystrelil z pravej strany Ihnačák a Brust opäť kapituloval. Hostí to nabudilo a v 31. minúte otočili skóre, keď sa nikým nebránený presadil pred bránkou Jääskeläinen. Slovan mohol vyrovnať v závere druhej tretiny z presilovky, ale Beskorowany svoj tím podržal.

Na začiatku tretieho dejstva hral Slovan presilovú hru, ale vyrovnať sa mu nepodarilo. V 48. minúte však Kytnár prepasíroval puk do bránky aj s prispením Beskorowanyho. Vzápätí si zverenci Romana Stantierna vypracovali veľký tlak, ale štvrtý gól nedali. Stav 3:3 vydržal až do konca riadneho hracieho času. Do predĺženia išli hostia v početnej prevahe a tú tesne po návrate vylúčeného Kytnára premenil Hickmott.

Roman Stantien, tréner Slovana: "My sme do zápasu vstúpili dobre. Chceli sme v druhej tretine súpera zlomiť, z našej strany to bola najlepšia časť hry, ale nedali sme si pozor a súper otočil skóre. Súperovi výborne zachytal brankár, my sme nevyužili kopu šancí, hrali sme dobre aj presilovky."
Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Opäť sme sa presvedčili, že Slovan má výborné mužstvo. My sme sa v prvej tretine hľadali, potom sme zlepšili hru. Myslím si, že diváci videli zaujímavý zápas