Nedeľa, 24. február, 2019 | Meniny má Matej

Brankár Slobodník zneškodnil penaltu brankárovi Bilymu

V. liga - sk. C

P.Č. Balog - Š. Bane 1:0 (0:0)
V zápase solidnej úrovne sa domáci v prvom polčase zamerali na defenzívu. Hostia sa predstavili ako dobré, kombinačne hrajúce mužstvo. Dobrý výkon podal domáci brankár Gašperík.
Gól: 42. Pet. Švantner, ŽK: Nižnik, Turňa. Pred 250 divákmi rozhodoval Verkin. P. Č. BALOG: Gašperík - Turňa, Štulajter, Plavec, Sarvaš, Štefančík, Pet. Švantner, Pečovský (60. náther), T. Švantner, Melicher (35. Meškan), Nižnik (78. Bednár).

Priechod - Brezno 4:0 (1:0)
Zápas bol jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí začali trošku rozpačito, bez nasadenia. V priebehu zápasu však jasne dominovali, súperovi takmer nič nedovolili. Boli však nedôrazní v koncovke a vrece s gólmi sa roztrhlo až v druhom polčase. Hostia mali jedinú príležitosť z penalty, ktorú kopal brankár Bily, ale jeho domáci kolega strelu zneškodnil.
Góly: 12. Kollár, 60. Mar. Barla, 68. Zachar, 75. Mir. Barla, ŽK: Zachar, R. Slobodník - Baran. Pred 220 divákmi rozhodovala Vanková. PRIECHOD: B. Slobodník - Mar. Barla (68. Lichý), Zachar, Homola, Mir. Barla, Mesík, Kmeť, R. Slobodník, Kollár (77. Voskár), Vajda, Ivanič. BREZNO: Bily - Ostrihoň, Kršteník, Lupták, Daniš, Martin Baran (65. Žilík), Amrich, M. Daniš, Mir. Baran, Gašperan, Donoval.

Dudince - Dubová/Nemecká
5:0 (1:0)
Zápas sa začal postupným oťukávaním, potom domáci prebrali iniciatívu. Nastrelili dvakrát žrď a v 35. min. prišiel aj ich vedúci gól. Aj druhý polčas sa začal vyrovnane, ale po hrubých chybách v defenzíve hostí prišiel trest. Domáci si za druhý polčas víťazstvo zaslúžili, pre hostí je výsledok krutý, pretože tiež zahodili tri čisté šance.
Góly: T. Harach 2, M. Harach 2, Terem, ŽK: Kern, Terem - Pikula, M. Sojak, Tonhajzer. Pred 130 divákmi rozhodoval György. NEMECKÁ: Tonhajzer - Kováčik (46. Klinčík), Ružinský, M. Sojak, Koštial, Jablonský, Kováč, Rosina, Bartoš, Pikula, Šrot (46. V. Sojak).

Krupina - Poniky
0:2 (0:0)
Domáci na začiatku nevyužili tri čisté šance. Postupne sa hra vyrovnala a v druhom polčase prebrali iniciatívu hostia. Strelili dva góly, ďalšie dobré príležitosti ešte nevyužili a nedovoli už hosťom rozvinúť ich hru.
Góly: 65. Valigura, 85. W. Poliak, bez kariet. Pred 100 divákmi rozhodoval Laciak. PONIKY: Polievka - Hríbik, Hraško, J. Maľa, Potkan, Dorotovič, W. Poliak, M. Piar, Javorčík (80. Golian), Valigura, P. Piar.

Radvaň - Kováčová 1:1 (0:0)
V Radvani bola popoludní malá športová slávnosť. Za účasti veľvanstanca Thajska v SR Petra Čena, primátora B. Bystrice Jána Králika, viceprezidenta SFZ Jozefa Parša a poslanca NR SR Milana Urbániho slávnostne otvorili umelú trávnatú plochu, ktorá bude slúžiť širokej mládežníckej základni. Hru Radvane v prvom polčase možno označiť za festival zahodených gólových príležitostií, pretože štyri strely Daridu, dve Országha, Uličného a Kostúrika neboli dosť razantné, alebo smerovali nad bránku. Hostia túto nemohúcnosť potrestali v 49. min., keď zo skrumáže otvoril skóre Mistrík. Domáci naďalej tlačili a v 77. min. Darida vyronal na 1:1. Hostia okrem dvoch trestných kopov v prvom polčase a odkopávaním lopty v druhej časti hry nič nevymysleli. O prevahe domácich svedčí aj pomer rohov 11:2.
Góly: 77. Darida - 49. Mistrík, ŽK: Végh. Pred 120 divákmi rozhodoval Tapfer. RADVAŇ: Timek - Uličný, Kvasna, Nemec, Darida, Ševčík (65. Gibala), Novoroľník, Tomčík, Országh, Ondrejka, Kostúrik.

Ostatné výsledky: D. Hámre - Žiar nad Hronom B 1:2 (0:0), 57. Repiský - 47. a 75. Zuberník, Dobrá Niva - Žarnovica 3:2 (2:1), 16. a 24. M. Baláž, 77. J. Baláž - 42. a 70. Hlavačka.
14. Dubová 22 2 5 15 16 : 63 11
23. kolo – 29. mája o 17.00: Radvaň – Č. Balog, Kováčova – D. Niva, Žarnovica – Krupina, Dudince – Poniky, Dubová – Priechod, Brezno – D. Hámre, Žiar B – Š. Bane.

Zaujali
Polievka (Poniky), Gašperík (P. Č. Balog), M. Harach (Dudince), W. Poliak (Poniky).

1. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  1. Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov
  2. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
  3. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  4. Štefánka by Pulitzer
  5. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  6. Konferencia - EU support for research
  7. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  8. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?

Obce Horehronia ponúknu pestrý fašiangový program

Zvyky spojené s fašiangami stále dodržiavajú aj obce na Horehroní. Prinášame zoznam podujatí v okrese Brezno, ktoré sa konajú v posledný fašiangový víkend.

Fašiangové zvyky ovládli Španiu Dolinu

Tradíciu fašiangov obnovila v tejto obci nad Banskou Bystricou skupina nadšencov z Občianskeho združenia (OZ) Zvyky a tradície pred šiestimi rokmi.

Chrípky je v kraji menej, zatvorených je však stále až 41 škôl

Ochorenia na ARO v tomto týždni v absolútnom počte chorých najviac postihujú vekovú skupinu ekonomicky aktívneho obyvateľstva.

Škôlkari a školáci na východe mali tento týždeň prázdniny, ovplyvnilo to aj chorobnosť.

Legendárnu chalupu z Nevery po slovensky chcú postaviť nanovo (+ FOTO a VIDEO)

Čiernohronská železnica v nej plánuje vystavovať fotografie a dokumenty z nakrúcania filmu, zriadila by tu malé múzeum rekvizít a vzdala poctu tvorcom filmu a hereckému kolektívu.

Legendárna robotnícka chalupa v doline Obrubovanské už nestojí, no má šancu ožiť nanovo.