Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Bystrickí basketbalisti začali nadstavbu víťazstvom v Košiciach

Basketbalisti ŠKP BBC Banská Bystrica vstúpili do nadstavbovej časti I. ligy úspešne.

S loptou Maroš Minárik ŠKP BBC Banská Bystrica)S loptou Maroš Minárik ŠKP BBC Banská Bystrica) (Zdroj: Michal Vall)

1.ligy mužov, skupina o 1.-7.miesto: KB Slávia TU Košice : ŠKP BBC Banská Bystrica 67:76 (26:43)
štvrtiny: 22:21, 4:22, 22:23, 19:10, TH: 11/10 - 29/23, trojky: 10 - 9,
fauly: 24 - 17 , TCH: 25 min. – tréner domácich
KB Slávia TU: Járay 26, Hegeduš 16, Čech 8, Tchúr 6, Monček 6, Babinčák 2, Zvolenec 2, Jošťák 0, Baron 0, Mišinský 0, Nigut 0, Dubovský 0.

ŠKP BBC: Minárik 23, Siládi 22, Muránsky 13, Vojtek 8, Šoltés 5, Suriak 4, Mokroš 1, Rozim 0.

Rozhodovali: Tomáš Kiss, Ľubomír Begányi, Marek Viazanko

Prvá štvrtina zápasu bola vyrovnaná, v závere prvej časti domáci hráči prevzali iniciatívu a podarilo sa im ju tesne vyhrať.
Druhá štvrtina bola z pohľadu Bystričanov ideálna. Domácemu družstvu dovolili skórovať len v dvoch prípadoch a len osamotený Hegeduš zaznamenal 4 body domácich. Z družstva hostí bodoval najmä Minárik a Siládi, ale ja ostatní hráči na palubovke prispeli svojím výkonom k výraznému bodovému trháku v pomere 26:43.

Po veľkej prestávke sa čakal veľký boj, ale bystrickí basketbalisti ho zvládli. Tretia štvrtina bola vyrovnaná, Bystričania však hrali trpezlivo v útoku a koncentrovane v obrane. Skóre po tretej časti hry bolo 48:66 pre hosťujúce družstvo z Banskej Bystrice.
Záverečná štvrtina lepšie vyšla domácim Košičanom, ktorú vyhrali v pomere 19:10. V tejto časti hry sa Bystričania nevyhli menšiemu zaváhaniu, ale vzápätí Siládi spolu s Minárikom bodovali a rozdiel v skóre udržiavali na 10 bodoch. V bojovnom a vypätom zápase si dva body zaslúžene odvážajú hostia s Banskej Bystrice.

Tréner ŠKP BBC Jozef Lovík: ,,V prvom zápase skupiny o 1.-7. miesto sme začali na košickej palubovke. V základnej skupine sme v Košiciach neuspeli a tak sme sa lepšie pripravili na tento zápas. Ale ani príprava a samotný zápas nebol z pohľadu zdravotného stavu hráčov ideálny. Vojtek netrénoval kvôli menšiemu zraneniu, Rozim cestoval s horúčkou a v zápase utrpel menšie zranenie Šoltés. V druhej štvrtine sme dokonale zaskočili domácich, keď sme im dovolili streliť len 4 body. Tento fakt spolu s vypojením z hry domáceho Mončeka bol rozhodujúci. Domáci sa v poslednej štvrtine snažili urobiť niečo zo zápasom, ale disciplinovaným výkonom sme im to nedovolili. Všetkým chlapcom ďakujem za prístup v zápase, kolektívnym a disciplinovaným výkonom sme uspeli v Košiciach.

4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
  10. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
  1. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  3. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  4. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  5. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
  6. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  7. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
  8. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  9. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Pozor: Na svetelnej signalizácii pri Šalkovej počítajte so zmenou intervalov

Dôvodom na zmenu sú najmä podnety od občanov a dopravná situácia.

Aktualizované 4.12. 2020 o 10.30 o vyjadrenie Park Snow Donovaly

Na Donovaloch otvorili lyžiarsku sezónu, napriek pandemickej komisii

Donovaly tak urobili napriek odporúčaniam pandemickej komisie, aby ostali strediská zatvorené aspoň do januára.

Lyžovačka na Donovaloch.

Barani zlomili Liptákov až v predĺžení

Hokejisti HC'05 Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 19. kola Tipos extraligy nad MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:3 po predĺžení.