Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

S ligou sa lúči nováčik z R. Soboty, Dukla je už tretia

corgoň liga

Dukla B. Bystrica – ZTS Dubnica 3:1 (1:0)
Súboj o tretie miesto v tabuľke sa v horúcom počasí rozbiehal lenivo. Prvý strelecký pokus Semeníka skončil v piatej minúte vedľa, prvý sa trafil medzi žrde Kulík o desať minút neskoršie. Z protiútoku prestrelil bránu Dukly Adam, ale žiadny zo spomínaných pokusov nemohol napraviť dojem z nezáživného futbalu. Osvieženie prišlo v 20. min, keď Pečovský vymyslel peknú akciu, loptu posunul do pokutového územia Semeníkovi, ktorý si obhodil pri autovej čiare Švestku a obranca Dubnice si pomohol faulom. Penaltu premenil sám faulovaný Semeník. Hostia sa snažili rýchlo odpovedať, Tesákovu strelu chytil Zajac a následnú trmu-vrmu vyriešili nepresnosťou sami Dubničania. Do polčasu ešte skúšali šťastie Držík a Tesák, Zajac ich strely chytil ľavou zadnou. Po prestávke sa domácim podarilo prečíslenie, keď Jakubko so Semeníkom išli sami na Adámika, Jakubko sebecky strelil vedľa. Na kvalite hry sa nič nemenilo, nuda na pokračovanie. Až v 58. min sa hostia dostali do pokutového územia, Zajac zobral loptu Filovi spod nosa a o tri minúty trafil Jakubko spojnicu žrdí. O niekoľko sekúnd sa zbavil Plevu a ideálne nahral Chomovi na prvý ligový gól. Radosť Dukly trvala krátko, Tesák si poradil s Libičiom a Zajac nemal šancu. V 66. min zachránil Perniš pred Jakubkom. V 75. min faulovaný Pečovský vysunul Urgelu, ktorého strelu včasným vybehnutím zlikvidol Perniš. O päť minút Kentoš po rohu, keď lopta prešla celou šestnástkou, strelili tesne vedľa a v 85. min ho napodobnil striedajúci Fabuš. V poslednej minúte Zajac odvážnym skokom pod Filove nohy zachránil, z protiútoku po Libičovom prieniku Fabuš pätičkou posunul loptu popod Perniša za čiaru.
Góly: 20. Semeník (z 11 m), 63. Choma, 90. Fabuš - 65. Tesák. Pred 1 846 divákmi rozhodoval Smolák. ŽK: Dovičovič. DUKLA: Zajac - Kunzo (51. Choma), Páleník, Kentoš, Pančík - Kulík (46. Libič), Pečovský, Svintek, Urgela - Semeník (83. Fabuš), Jakubko. DUBNICA: Perniš - Zimen, Adámik (67: Škultéty), Švestka, Pleva - Adam, Kopačka, Držík (79. Pekarík), Tesák (79. Zapotoka) - Dovičovič, Filo.
Miro Greško

Hlasy trénerov:
Václav Daněk, Dukla: ,,Ťažký zápas. Z klimatickej stránky a keďže sme mali reálnu šancu dostať sa na tretie miesto, nervozita nám zväzovala nohy. V prvom polčase som nebol spokojný s taktickým výkonom a niektorými výkonmi hráčov. Po prestávke to bolo lepšie, pomohol nám druhý gól. Vzápätí sme však inkasovali a zápas bol otvorený do konca. Vyhrali sme zaslúžene, v druhom polčase bola naša hra už podľa predstáv. Bol to Jakubkov zápas, aj keď nedal gól, zamestnával obranu a bol pri všetkom.“
Jozef Jankech, Dubnica: ,,Mrzí ma prehra, herne sme neboli zlí. Kto však nestrieľa góly, nemôže vyhrávať. Nakoniec sme jeden dali, po ňom sme mohli vyrovnať, ale sme dostali tretí pri našom vabanku. Boj o tretie miesto ešte nevzdávame, urobíme všetko, aby sme sa tam vrátili.“

Ostatné výsledky: Inter Bratislava - AS Trenčín 2:0 (2:0), 14. Halenár (11 m), 34. V. Horváth, Trnava – R. Sobota 1:0 (1:0), 45. Masaryk, Artmedia Bratislava - Púchov 6:1 (2:1), 47.,70. a 85. Šebo, 39. Fodrek, 44. J. Kozák (pok. kop), 68. Mikulič -19. Demjan, Žilina - Ružomberok 3:0 (2:0), 23. Bažík, 45. I. Bartoš, 55. Barčík.

1. Artmedia 34 19 11 4 56 : 25 68
2. Žilina 34 18 8 8 65 : 29 62
3. B.Bystrica 34 12 12 10 43 : 37 48
4. Dubnica 34 12 12 10 39 : 42 48
5. Púchov 34 12 8 14 28 : 40 44
6. Trnava 34 11 9 14 37 : 36 42
7. Ružomberok 34 11 9 14 47 : 53 42
8. Trenčín 34 11 7 16 33 : 43 40