Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Barani získali prvý skalp, Miškovec zdolali po nájazdoch

Hokejisti HC´05 Banská Bystrica zdolali v nedeľnom zápase 4DVTK Jegesmedvek Miškovec 2:1 po samostatných nájazdoch.

Radosť hokejistov Banskej BystriceRadosť hokejistov Banskej Bystrice (Zdroj: Michal Vall)

Tipos extraliga – 4. kolo: HC´05 Banská Bystrica DVTK Jegesmedvek Miškovec 2:1 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 0:0, 1:0)

Góly: 30. Ďatelinka (Fafrák, Mistele), rozh. sam. nájazd Fafrák - 53. Magosi (Wehrs, Rokaly). Rozhodovali: J. Tvrdoň, D. Konc st. Synek, J. Konc ml., vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Biro (B.

Bystrica) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Banská Bystrica: Vay Welsh, Ďatelinka, Žiak, Biro, Demo, Petrinec, Roman Verbeek, Winquist, Mistele M. Sloboda, Tamáši, Kabáč Faško-Rudáš, Fafrák, Vašaš - Vybíral, Sojka, L. Lunter

Miškovec: Rajna Pukka, Kiss, Wolff, Wehrs, Vojtkó, Fazakas Mattyasovszki, Magosi, Rokaly Ritó, Osterberg, Flick Csányi, Miskolczi, Farkas

V prvej tretine mali viac z hry domáci hokejisti, ktorí hrajú v dočasnom domovskom stánku vo Zvolene. Šance však chýbali. Za zmienku stoja tvrdá strela Ďatelinku v presilovke z pravej strany a dorážka Misteleho a potom ešte nebezpečný teč Kabáča. Miškovec hral iba s tromi formáciami. Početná výhoda hosťom nevyšla a v jedinej vážnejšej šanci do prestávky zlyhal Osterberg.

V druhej tretine mohli ísť najprv do vedenia hostia. V presilovke Pukka dobre vystrelil z kruhu, ale brankár HC´05 Vay vytiahol betón. Bystričania rovnako nevyužili presilovku, tiež v nej mali šancu po strele Misteleho a dorážke Fafráka, no Rajna tiež ukázal svoje umenie. Skóre sa zmenilo v polovici stretnutia. Z rýchlej akcie Fafrák z ľavej strany našiel na pravej Ďatelinku, ktorý bez prípravy v pokľaku vystrelil presne 1:0. Miškovec následne prejavil snahu o vyrovnanie, na chvíľu zatlačil Bystričanov, ale chýbala tutovka. Na opačnej strane bolo vzruchu viac. Pekne sa preštrikoval dopredu Sloboda, no neuspel pred maďarským brankárom. Pohoreli pred ním v presilovke aj Verbeek, Winquist a Ďatelinka. V 35. minúte Verbeek minul odkrytú bránku Rajnu a desať sekúnd pred prestávkou nepretavil do gólu ďalšiu dobrú príležitosť aktívny Mistele.

V tretej tretine sa útoky striedali na oboch stranách, ale strely, ktoré obaja brankári riešili, nepatrili do kategórie nebezpečných. Až v 49. minúte predviedli kvalitnejšie zákroky, Rajna

po strele Vašaša z medzikružia a Vay po koncovke Osterberga z dvoch metrov. Bystričania potom mohli zvýšiť vedenie Vašašom, vypálil z medzikružia, no ani on recept na súperovho brankára nenašiel. Hostia odpovedali v presilovke, presadil sa pri pravej žrdi Magosi. Naviedol si puk do bránkoviska a zasunul ho za bývalého spoluhráča v bránke Banskej Bystrice 1:1. V týchto minútach sa príkladne bojovalo na oboch stranách, oba tímy sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale to sa do konca riadneho času nepodarilo.

V predĺžení nevyužil najprv veľkú príležitosť Pukka, vychytal ho Vay a potom na opačnej strane zamieril Fafrák a len tesne minul ľavý horný roh bránky súpera. I napriek tomu, že sa hralo vo formáte troch proti trom, chýbali vyložené šance a rozhodnutie priniesli až samostatné nájazdy. V nich sa presadil najprv za hostí Flick, no na jeho presný zásah odpovedali vo štvrtej sérii Tamáši a v piatej Fafrák, ten rozhodol o dvoch bodoch pre svoj tím.

Norbert Javorčík, tréner Banskej Bystrice: "Bol to ďalší náročný zápas pre nás, dá sa povedať, že o jednom góle. Podarilo sa nám ho streliť. Robila nám problém defenzíva Miškovca, hostia hrali veľmi stiahnutí, ťažko sme prekonávali ich líniu. Ak sme sa aj udržali v útočnom pásme, tak bolo veľa zblokovaných striel zo strany súpera. Museli sme byť aj my pozorní vzadu. V tretej tretine sme mali navrch po fyzickej stránke, dostávali sme sa do zaujímavých príležitostí, ktoré sme nesfinalizovali. Za to sme v konečnom dôsledku pykali gólom v oslabení. V predĺžení sme mali zaujímavé príležitosti, ale nedopadli úspešne. V nájazdoch odviedli dobrú robotu brankár Vay a potom i strelci Tamáši s Fafrákom."

Miloš Fafrák, autor rozhodujúceho samostatného nájazdu Banskej Bystrice: "Sme radi za tieto dva body. V prvých troch zápasoch sme mali ťažkých súperov. Prelomili sme tie tri prehry. Dnes sme už boli po celý zápas lepším tímom, hoci sme sa nevyhli určitým výpadkom, ale je to zaslúžené víťazstvo pre nás. Nájazd mi vyšiel tak, ako som si predstavoval, veril som si naň."

Dave Alisson, tréner Miškovca: "Stretli sa dva tímy, ktoré boli hladné po víťazstve. Nemám veľmi čo vyčítať mojim zverencov, položili na ľade svoje srdce, dušu, ukázali charakter. Nájazdy sú už lotéria, no s predvedenou hrou najmä v defenzíve môžem byť spokojný. Podali sme tímový výkon, mužstvo napreduje, sme vďační aj za bod, zaslúžili sme si ho."

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?