Štvrtok, 9. december, 2021 | Meniny má IzabelaKrížovkyKrížovky

Zedníkovi premiéra nevyšla, zvíťazil Poprad

Hokejisti Banskej Bystrice, už s novým asistentom trénera Richardom Zedníkom na striedačke, prehrali v utorňajšom zápae Tipos extraligy na svojom ľade s Popradom 2:5.

Zo zápasu B. Bystrica - PopradZo zápasu B. Bystrica - Poprad (Zdroj: TASR)

Tipos extraliga - 14. kolo: HC'05 Banská Bystrica HK Poprad 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Góly: 8. Šimun (Faško-Rudáš), 32. Tamáši (Marek Sloboda, Vašaš) 3. Skokan (Haščák, Drgoň), 33. Drgoň (Mešár, Livingston), 39. Handlovský (Ulrych, Preisinger), 50. Vandas (Dalhuisen, Preisinger), 59. Skokan (D. Brejčák). Rozhodovali: Tvrdoň, P. Stano Kacej, Synek, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0
Banská Bystrica: Vay Drew, Breton, Žiak, Ďatelinka, Petrinec, Biro, Lopejský Vašaš, Tamáši, Marek Sloboda - Lamper, Šimun, Faško-Rudáš Vybíral, Sojka, Výhonský L. Lunter, Giertl, K. Gabor
Poprad: Vošvrda Drgoň, Ulrych, D. Brejčák, Dalhuisen, Repe, M. Hudec, Kramár P. Svitana, Skokan, Haščák Handlovský, Preisinger, Vandas Livingston, Zagrapan, Mešár Hájnik, Bjalončík, Matej Paločko

Úvod zápasu vo Zvolene poznačil sporný moment, keď v tretej minúte skóroval korčuľou Skokan v presilovke a videorozhodca gól napokon uznal. Popradčania hrali dve presilovky za sebou, v tej druhej mohol zvýšiť vedenie ešte Preisinger. Bystričania odpovedali v ôsmej minúte. Faško-Rudáš pekne vypichol puk, posunul ho Šimunovi a ten sa zoči voči Vošvrdovi presadil. Domáci mohli následne otočiť skóre, avšak Tamáši trafil do žŕdky. Hostia potom hrali tretiu presilovku a v nej mal dve dobré možnosti Skokan. V početnej výhode mohli skórovať i hokejisti spod Urpína, ale Lamper, Drew a Vašaš nedokázali nájsť recept na gólmana Podtatrancov. V strednom dejstve najprv hrozili Banskobystričania. Neujal sa teč Faška-Rudáša pred bránkou, v presilovke nebolo dopriate streliť gól ani Lamperovi a po jej skončení sa nepresadil z dvoch metrov voľný Tamáši. Na opačnej strane pohorel pred Vayom Skokan, ani na dvakrát ho neprekonal. V 32. minúte predviedli ´barani´ utešenú akciu, Sloboda pekne uvoľnil Tamášiho a ten predviedol úspešný bekhendový blafák 2:1. Tento stav vydržal len 32 sekúnd, pretože hostia rýchlo odpovedali Drgoňom v páde z dorážky. A to nebolo
všetko. V závere tretiny šikovne tečoval puk pri ľavej žrdi Handlovský a bolo 2:3.
Tretiu dvadsaťminútovku začali lepšie domáci. Skórovať mohli Žiak a Výhonský, no Vošvrda bol proti. Veľkú šancu mali potom i hostia vďaka Haščákovi, ktorý sa v rýchlosti zblízka nepresadil pred Vayom a úspech neslávilo ani prečíslenie dvoch na jedného s koncovkou Svitanu. O pár sekúnd sa však po strele Dalhuisena ujal teč Vandasa a bolo 2:4. Bystričania mali snahu s nepriaznivým skóre
niečo urobiť, ale ťažko sa dostávali do šancí. V závere odvolali brankára, hrali v šestici, vytvorili si tlak, no z vlastnej tretiny odpálil puk Skokan a ten prešiel až do opustenej bránky.

Richard Zedník, nový asistent trénera Banskej Bystrice: "Nemáme byť prečo sklamaní. Poprad má vynikajúce mužstvo. My sme podali veľmi dobrý výkon. Mladí chlapci bojovali, vytvorili si dostatok šancí, najmä v druhej tretine, no bohužiaľ ich nepremenili. Súper využil svoje šance, trestal i naše chyby, ukázal po hernej stránke prečo je na prvom mieste v tabuľke a odváža si tri body. My sme však celkovo odohrali dobrý zápas."
Peter Mikula, tréner Popradu: "Hrali sme štvrtý zápas obdeň a to sa už dnes prejavilo na ľade. Bola to otázka vôle. Výkon prvé dve tretiny nebol z našej strany nadštandardný. Tretiu tretinu sme to stiahli na tri lajny a dokázali sme vystupňovať tempo. V tejto časti hry sme mali navrch a Bystričanov sme už nepúšťali pri ich napádaní a snahe do šancí. Teší nás, že sa nám darí a sme v tabuľke nahor."
Dávid Skokan, dvojgólový strelec Popradu: "Bystričania hrajú urputný, bojovný a jednoduchý hokej. Hoci nemajú až takú kvalitu ako vlani. My sme mali v nohách predchádzajúce zápasy, ale snažili sme sa hrať chytro, s rozumom a počkať si na naše šance. Tie prišli a využili sme ich, za čo sme radi."