Streda, 24. február, 2021 | Meniny má MatejKrížovkyKrížovky

Barani pokračujú vo víťaznom ťažení, zdolali aj Liptákov

Hokejisti HC05 ´Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1.

Alexis D´aoutsAlexis D´aouts (Zdroj: Michal Vall)

Dohrávka 8. kola: HC'05 Banská Bystrica MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 4. J. Sukeľ (Ďatelinka, Ihnačák), 40. Faško-Rudáš (Žiak), 46. Lamper (Kriška, Faško-Rudáš) 22. McShane (Tullio, Mezovský)
Rozhodovali: J. Tvrdoň, Snášel ml. Synek, Šoltés, vylúčení na dve min.: 6:5, vyššie tresty: Mlynarovič (B. Bystrica) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov
Zostavy: Banská Bystrica: Belányi - Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz - Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ - D'Aoust, Mlynarovič, Vašaš - Lamper, Dvorský, Kriška - Vyhonský, Tamáši, Kabáč - Marek Sloboda
Liptovský Mikuláš: Kozel - Robertson, J. Nemec, Pavúk, Petran, Mezovský, Jesus, Rusina, S. Droppa - Rudolf Huna, A. Lišitak, A. Štrauch - Michalík, Oško, Hamráček - Portokalis, McShane, Tullio - Toma, Uhrík, M. Surový

Banskobystričania majú dočasný domovský stánok na zvolenskom ľade a duel si tu rozohrali dobre. Už v štvrtej minúte sa ujali vedenia po prihrávke priebojného Ďatelinku, keď sa pred bránkou presadil pohotový Sukeľ. Hostia málo hrozili, dobrú možnosť mal Surový, vyprášil betóny Belányiho, v presilovke ešte neuspel z medzikružia McShane. Viac šancí si vypracovali ,,barani", ale Faško-Rudáš s Ihnáčakom to sami pred Kozlom prekombinovali, gólom neskončil ani prienik Ďatelinku, obranca Cardwell mieril z dolnej časti ľavého kruhu do žŕdky.

Na začiatku druhej tretiny Liptáci vyrovnali v presilovke štyroch proti trom. Z dorážky uspel bejzbalovým spôsobom McShane. V hre piatich proti piatim dominovali hokejisti spod Urpína, ale nepremieňali viaceré gólové príležitosti. Konkrétne Faško-Rudáš, Cardwell, Breton či Tamáši. Po nevyužitej početnej výhode hostí mali dve rovnaké možnosti Banskobystričania a na sklonku tej druhej, keď už Lipták Lištiak naskakoval na ľad z trestnej lavice, sa dokázal presadiť z kruhu švihom Faško-Rudáš 2:1.

V tretej tretine sa hosťujúci Portokalis rútil sám na Belányiho a hoci ho prekonal, gólman HC ď05 stihol puk ešte vyhrabať z čiary. Väčšia aktivita však bola na strane ,,baranov" a pretavili ju do tretieho zásahu. Kriška spoza bránky našiel pred ňou voľného Lampera a ten nezaváhal. Štvrtý gól mali potom na hokejkách Sloboda, opäť Lamper a najmä Faško-Rudáš s Ihnačákom, ktorých bravúrne vychytal Kozel. Na opačnej strane sa zaskvel i Belányi pri tutovke Hunu zblízka. V závere Mikulášania odvolali brankára, hrali v šestici, no duel už nezdramatizovali.

1. Slováci radi investujú do realít. Fondy im to umožňujú
  2. Ivan Krechňák: Robiť niečo, čo máš rád, je na nezaplatenie
  3. Know-how študenta: Zažiť, získať prax a spoznať svet
  4. Študuj aj popri zamestnaní! Moderná vysoká škola!
  5. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  2. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  3. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne