Štvrtok, 25. február, 2021 | Meniny má Frederik(a)KrížovkyKrížovky

Liptáci si počkali, o víťazstve rozhodli v poslednej minúte

Andreas Štrauch rozhodol 38 sekúnd pred koncom.

Rudolf Huna a Jacob CardwellRudolf Huna a Jacob Cardwell (Zdroj: Michal Vall)

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zdolali v nedeľnom zápase 36. kola Tipos extraligy HC05 Banská Bystrica tesne 3:2.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC05 Banská Bystrica 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Góly: 28. Rudolf Huna (Lištiak, Mezovský), 32. Štrauch (Rudolf Huna), 60. Štrauch (Rudolf Huna) - 43. D'Aoust (Cardwell, Lamper), 57. Výhonský (Kabáč). Rozhodovali: Štefik, Fridrich Vyšný, Synek, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kaarlehto - Mezovský, Nemec, Valtola, Petran, Robertson, Jesus, Droppa, Pavúk Štrauch, Lištiak, Rudolf Huna Hamráček, Oško, Michalík Tullio, McShane, Portokalis Surový, Uhrík, Vybiral
HC´05 Banská Bystrica: Belányi Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz, Mlynarovič J. Sukeľ, Ihnačák, Faško-Rudáš Vašaš, Sloboda, D'Aoust Kriška, Dvorský, Lamper Kabáč, Tamáši, Výhonský

Úvodná tretina gól nepriniesla, ale oba tímy hrali ofenzívny hokej a vypracovali si niekoľko zaujímavých šancí. V 11. minúte mohol poslať hostí do vedenia Tamáši, no nezakončil presne. V 19. minúte neuspel z bezprostrednej blízkosti bránky Liptákov ani domáci Štrauch.

V druhej časti domáci pridali v aktivite. V jej úvode síce nevyužili ponúknutú presilovku, no v 28. minúte sa už tešili z gólu. Po strele Lištiaka si v skrumáži našiel zrazený puk Rudolf Huna a pohotovo prekonal Belányiho v bránke "baranov". O necelé štyri minúty neskôr viedli Liptáci už o dva góly, po prihrávke Hunu si Štrauch dokonale vychutnal hosťujúceho brankára - 2:0. Banskobystričania odpovedali mohutným náporom, pred domácou bránkou bolo rušno, v dobrej pozícii sa ocitol Sloboda, no nepodarilo sa mu prepasírovať puk za chrbát Kaarlehta. Domáci sa zamerali na bránenie a spoliehali sa na brejky, v 37. minúte sa dostal do samostatného úniku Tullio, ale rozozvučal iba mantinel za bránkou hostí.

Bystričania nepoľavili v ofennzívnom úsilí, aktivitou si pýtali fauly a v úvode tretieho dejstva využili presilovku. Na rozdiel jedného gólu znížil D'Aoust. V 54. minúte sa Faško-Rudáš natlačil pred brankára Kaarlehta, ale ten mu dokázal puk vypichnúť. Hostia napokon pretavili svoj tlak vo vyrovnávajúci gól. V 57. minúte sa dokázal pred Belányim rýchlo zorientovať Výhonský a odrazený puk
šikovne usmernil do odkrytej bránky. V momente, keď už tímy začali myslieť na predĺženia, sa nečakane presadil Štrauch, ktorý v čase 59:22 rýchlou strelou zakončil akciu Rudolfa Hunu. Hosťom už k vyrovnaniu nepomohla ani záverečná krátka power play bez brankára.

4. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  5. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne