Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Prvú triedu opúšťa Heľpa, o ďalšom sa rozhodne v Osrblí

I.TRIEDA

Šalková - Jakub 2:0 (2:0)
Posledný zápas Šalkovej na domácej pôde sa hral v pohode a pri vôni gulášu. Jakub sa predviedol s omladeným mužstvom, ktoré až do 51. minúty hralo vyrovnaný zápas. Viac šancí bolo na kopačkách domácich, ktorým sa podarilo dvakrát rozvlniť Filadelfiho sieť.
Góly: 51. Baran, 81. Ratica. Pred 100 divákmi rozhodoval Marhefka. ŠALKOVÁ: Kolenička( 46. Hrnčiar), Dobrík, Ratica, Ing. Kalman (46. Murgaš), Obuch, M. Šimčík, Čtvrtníček, Gerö, Tuček, J. Šimčík, (51. Baran), Binder. JAKUB: Filadelfi - Viglaský, Balon (74. Ligač), Lukačovič, Kmeť, Lettrich, Patráš, Roháč (74. Pilát), Kúdelka, Kiedžuch (84. Köré), Andrejko.

Riečka - Badín 2:2 (2:2)
Domáci začali s chuťou a ich snaha bola korunovaná vlastným gólom hostí. Lenže Badín vôbec nezložil zbrane, skôr naopak, začal si vytvárať šance, ktoré postupne premenil na góly a hostia odrazu viedli 1:2. Bojovne naladení domáci však stihli do prestávky skorigovať Šimčíkom na prijateľnú remízu. Po zmene strán sa hostia zamerali na defenzívu a nepustili domácich do vážnejšej gólovej príležitosti a tak sa stav do konca zápasu už nezmenil.
Góly: Messerschmidt (vlastný), Šimčík - Medveď, Blaško. ŽK: Blaško, ČK: Blaško. Pred 100 divákmi rozhodoval Pinter. RIEČKA: L. Babušák, M. Petráň, Straka (Snopko), Seleštianski, M. Necpal, Širka, I.Petráň (Karlík), Maďar (Šustek), Majling, Hromada, Šimčík. BADÍN: Iliaš - Kováčik, Messerschmidt, Tešlár, Medveď, Martinec (Hudec), Masaryk (Tryzna), Bubeník, Blaško, Maruškin, Koska.

Podlavice - Sásová 1:2 (1:0)
Vo veľmi kvalitnom zápase ukázali obe mužstvá, ako sa hrá dobrý futbal. Od začiatku zápasu bolo jasné, že o pekné akcie nebude núdza a tak aj napokon bolo. Domáci sa ujali vedenia gólom Sásika a zaslúžene odchádzali do kabín s jednogólovým náskokom. Po zmene strán dobre hrajúci hostia po peknej akcii vyrovnali a o niekoľko minút sa už tešili z vedenia, keď striedajúci Zvalo rozhodol.
Góly: Sásik - Kubina, Zvalo. Pred 560 divákmi rozhodoval Gajdoš. PODLAVICE: Sochor - Kaščák, Šatánek (Sanitrár), Majling, Haviar, Sásik, Uhliarik, V. Haviar. Toka, Hrnčíř, Gošala. SÁSOVÁ: Dubovický - Marko, Dočkal, Praženica, Turčan (69. Zvalo), Venglarčík (Ursíny), Kurčík, Bažík, Kováč, Ďuriš, Kubina

T. Č. Balog - Jasenie 4:1 (1:1)
Polčasový stav 1:1 nevystihuje pomer síl na ihrisku. Domáci búšili do koncentrovanej obrany hostí. Títo zo zabezpečenej obrany vyrážali do protiútokov a jediná strela na domácu bránu v prvom polčase znamenala vyrovnanie. Domáci útočníci si môžu za nepremenené šance spytovať svedomie. Po zmene strán mala hra podobný priebeh ako v prvom dejstve, avšak domáci spresnili mušku a zaslúžene zvíťazili.
Goly: 54. a 83. Giertl, 27. Sitarčík, 59. Pečovský - 32. Jakubec, ŽK: Murín. Pred 300 divákmi rozhodoval Suchý. TATRAN: Kupec - J. Kvietok st. (78. M.Kováčik), Štulrajter, Mich. Kováčik (82. Švantner), Budovec, J. Kvietok ml., Koreň, Sitarčík (81. Potkány), Pečovský, Kliment, Giertl. JASENIE: Havran - R. Kvačkaj, M. Kvačkaj, Čižmár, Jakubec, Balco, Turňa (82. Šaling), Weisenbacher (79. Murín), Mistrík, Štulajter, Vaník (68. Kochan).

Sl. Ľupča - Osrblie 4:0 (2:0)
Domáci narazili na odovzdaného súpera, keď hostia si po celých 90. minút nedokázali vytvoriť gólovú šancu. Naopak, domácim futbalistom vychádzalo všetko ako po masle a nebyť zahodených šancí, mohlo byť skóre zápasu aj výraznejšie.
Góly: Majer, Sandány, Beňák, Lešták. Pred 200 divákmi rozhodoval Hutník. SL. ĽUPČA: Hlaváč - Lakomčík, Lipa, Mačkovič, Lešták, Beňák, Majer, Urbančok, Šuhajda, Sandány (Fridrich), Filadelfi.

Beňuš - Braväcovo 0:0
V derby zápase sa hral futbal veľmi dobrej úrovne na jednej i druhej strane. Šance síce boli na oboch stranách, no na nešťastie divákov zostali nepremenené a tak sa body museli deliť.
Bez kariet. Pred 300 divákmi rozhodoval Sitarčík. BEŇUŠ: Kochan - Plieštik, R. Janko, Šajgalík, D. Kučerák, Knižka, Kováčik, Berčík, B. Janko, Stančík, D. Kučerák. BRAVäCOVO: Martinec - Švančara (Bubelíny), Baliak, Radóc, Srnka, Vrbovský (64. Hálka), Šterka, Brenkus, Zelenčík, Zelený, Ľupták.
Ostatné výsledky: Heľpa - Mýto 2:3 (0:1)
14. Heľpa 25 4 3 18 34 : 68 15
Beňušu sa po skončení súťaže odpočítajú 3 body.

zaujali
Iliaš (Badín) - Seleštianski, Šimčík (Riečka) - Medveď (Badín), Sásik (Podlavice), Venglarčík (Sásová), Joz. Kvietok st., Giertl (Tatran Č. Balog), Beňák, Urbančok (Sl. Ľupča), Knižka (Beňuš), Baliak (Braväcovo).

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Počet nakazených prekročil hranicu 3 tisíc za jeden deň

ide o slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 percent voči minulej sobote. V Banskobystrickom kraji to bolo 315 prípadov.

Dneškom sa zatvárajú aj zariadenia na južnej strane Chopku

Ide o reakciu na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID - 19.

Chopok, v pozadí Ďumbier

Stredoslovenské múzeum mapuje súčasné obdobie pandémie

Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici spúšťa výzvu pre Banskobystričanov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom spomienok či fotografií.