V Trenčíne dráma až do konca, tri body putujú do pod Urpín

Hokejisti Banskej Bystrice rozhodli v druhej tretine.

Martin Faško-RudášMartin Faško-Rudáš (Zdroj: TASR)

37. kolo: HK Dukla Trenčín HC 05 Banská Bystrica 3:4 (1:0, 0:3, 2:1)
Góly: 10. Berisha (Paukovček, Hecl), 42. Hecl (Ackered), 52. Valach (Kettunen, Reddick) 33. Dvorský (Sloboda, Lamper), 39. J. Sukeľ (Ihnačák, Breton), 40. Ihnačák, 41. J. Sukeľ (Faško-Rudáš, Ihnačák). Vylúčení na 2 min: 3:3, presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: J.Tvrdoň, Fridrich Synek, J.Konc ml.
Trenčín: Valent - Lemcke, Ackered, E.Švec, Starosta, Urban, Rajnoha, Párička - Berisha, Paukovček, Hecl - Kettunen, Rehuš, Okuliar - Chromiak, Reddick, Valach - Krajč, J.Švec, Sojčík Kukuča
B. Bystrica: Belányi - Crevier-Morin, Breton, Ďatelinka, Cardwell, Bdžoch, Žiak, Ganz - Faško-Rudáš, Ihnačák, J.Sukeľ - D'Aoust, M.Sloboda, Vašaš - P.Lamper, Dvorský, Kriška - Výhonský, Tamáši, Kabáč -
Mlynarovič

Úvod stretnutia dvoch tímov s dobrou formou sa niesol vo vyrovnanom duchu. V 3. minúte vystihol rozohrávku súpera Ackered, ale nenašiel medzierku v postavení brankára Belányiho. Miernu aktivitu pretavili Trenčania do prvej presilovky a následne i do úvodného gólu. Na konci rýchlej akcie bol Berisha, ktorý zblízka prestrelil chrániče gólmana baranov. O minútu mohol vyrovnať Breton, no proti bol Valent. O chvíľku neskôr Sukeľ prenikol popri mantineli. Našiel Ihnačáka, ktorý aj keď bol tiesnený nebezpečne preveril pozornosť brankára Dukly. Bystričania dohrávali v úvodných minútach presilovú hru ešte z prvej dvadsaťminútovky. Dostali sa do tempa a v 22. minúte zostal medzi kruhmi dobre postavený D´Aoust. Jeho pohotovú strelu vyrazil Valent. V 26. mal upokojujúci druhý gól vojakov na hokejke Chromiak, ktorý však na Belányiho nevyzrel. Hosťom sa výraznejšia aktivita na začiatku druhej polovice zápasu vyplatila. Dvorský sa prekľučkoval z rohu klziska a strelou po ľade prestrelil Valentove betóny. O dve minúty neskôr sa Valent hodil pod nohy Kabáčovi a mal šťastie, pretože puk prešiel za oboch hráčov, no do bránky sa nedokotúľal. Trenčania pridali a v 37. minúte Berisha zblízka nedokázal prepasírovať puk do bránky. A tak sa skóre menilo na opačnej strane. Po chybe obrancu a rýchlej prihrávke trafil poloprázdnu bránku Jakub Sukeľ. Zlé chvíľky Trenčanov pokračovali. Po nedorozumení v rohu klziska sa k puku dostal Ihnačák a poľahky skóroval do opustenej bránky.
Hneď na začiatku tretej tretiny boli domáci hráči opäť nekoncentrovaní. Faško-Rudáš prihral pred odkrytú bránku Jakubovi Sukeľovi a ten upravil už na 1:4. Trenčania sa však nechceli vzdať. Už o necelú minútu bolo 2:4. V neprehľadnej situácií sa dobre zorientoval Hecl a prepasíroval puk za Belányiho chrbát. Domáci tím zvýšil aktivitu, no hostia pozorne bránili. Až v 52. minúte sa uvoľnil Valach a strelou pod hornú žŕdku zdramatizoval zápas na 3:4. V závere mal vyrovnanie na hokejke Reddick, no gólman baranov zasiahol betónom. Trenčanom nepomohla ani záverečná hra bez brankára a body cestovali pod Urpín.

1. Know-how študenta: Zažiť, získať prax a spoznať svet
  2. Ivan Krechňák: Robiť niečo, čo máš rád, je na nezaplatenie
  3. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  4. Študuj aj popri zamestnaní! Moderná vysoká škola!
  2. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  3. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne