Streda, 24. február, 2021 | Meniny má MatejKrížovkyKrížovky

Bývalí hráči HC ´05 rozhodli v Michalovciach o prehre Baranov

V Michalovciach prišla druhá prehra v rade, rozhodli o nej bývalí hráči HC ´05.

Michalovce Banská Bystrica Ďatelinka RegendaMichalovce Banská Bystrica Ďatelinka Regenda (Zdroj: TASR)

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v nedeľnom domácom súboji 41. kola Tipos extraligy nad HC 05 Banská Bystrica 4:1. Svoju víťaznú sériu tým natiahli na 8 zápasov.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC 05 Banská Bystrica 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Góly: 2. Bartánus (Galamboš, Ťavoda), 12. Regenda (Šedivý, Török), 12. Hickmott (Lehtonen, Lalancette), 35. Galamboš (Regenda, Bartánus) - 21. Ihnačák (Sukeľ, Mlynarovič). Rozhodovali: Novák, Goga - Crman, J. Konc ml., vylúčení: 10:7 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek - Mudrák, Mihálik, Southorn, Šedivý, Ťavoda, Louis, Stripai - Hickmott, Lalancette, Lehtonen - Takáč, Suja, Mašlonka - Regenda, Galamboš, Bartánus - Török, Karaffa, Lačný - Chalupa

HC'05 Banská Bystrica: Belányi (12. Rabčan) - Crevier-Morin, Breton, Ďatelinka, Jago, Bdžoch, Žiak, Petrinec - Faško-Rudáš, Ihnačák, Sukeľ - D'Aoust, Mlynarovič, Gabor - Lamper, Dvorský, Vašaš - Výhonský, Tamáši, Kabáč - Sojka

Už v 2. minúte Bartánus prekvapil brankára hostí Belányiho a domáci išli do vedenia - 1:0. Práve Bartánus si krátko na to sadol na trestnú lavicu, ale hostia nevyrovnali ani po sľubnej šanci D'Aousta. Michalovčania boli v hernej pohode, rýchly gól im dodal sebaistotu a tú si upevnili aj počas prvej presilovky. Suja s Regendom ešte svoje príležitosti nevyužili, ale po Regendovom teči Šedivého strely bolo 2:0. Keď Belányiho o 15 sekúnd prekonal aj Hickmott, prišlo k striedaniu brankárov hostí. Tí mali do konca prvej tretiny k dispozícii ešte dve presilovky, ale v nich neprekvapili michalovskú defenzívu.

"Barani" sa do zápasu vrátili po 41 sekundách druhej tretiny, keď zaváhanie Southorna potrestal Ihnačák. Domácich to nevyviedlo z rytmu a bez väčších problémov kontrolovali hru. K dispozícii mali aj dve presilovky, v ktorých však obranu hostí nezaskočili. Rabčan prvýkrát inkasoval v 35. minúte, keď ho prestrelil Galamboš.

V úvode tretej časti neprekonali Rabčana Regenda ani Suja, no sľubnými šancami dokumentovali prevahu svojho tímu. Michalovčania aktívnou defenzívou držali súpera na dištanc. V tretej časti pribudlo vylúčených na oboch stranách, ale skóre sa už nezmenilo.

1. Ivan Krechňák: Robiť niečo, čo máš rád, je na nezaplatenie
  2. Geis pomáha zvládať komplikácie v cezhraničnej preprave
  3. Študuj aj popri zamestnaní! Moderná vysoká škola!
  4. 10 vecí, kvôli ktorým do banky už chodiť nemusíte
  5. Slováci radi investujú do realít. Fondy im to umožňujú
  6. Aj vám chýba voňavá a chutná káva?
  7. Know-how študenta: Zažiť, získať prax a spoznať svet
  8. Prenosná 230V zásuvka Nexus Escape
  9. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  10. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
  1. 2. ročník Social Awards Slovakia prichádza
  2. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  3. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne