Sobota, 17. apríl, 2021 | Meniny má RudolfKrížovkyKrížovky

HC ´05 berie z Maďarska jeden bod

HC05 Banská BystricaHC05 Banská Bystrica (Zdroj: HC ´05 Banská Bystrica)

Hokejisti DVTK Miškovec zvíťazili v zápase 43. kola Tipos extraligy nad Banskou Bystricou 3:2 po nájazdoch. Maďarský tím zvíťazil po druhý raz za sebou.

DVTK Miškovec - HC 05 Banská Bystrica 3:2 pp a sn (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 12. Walker (Anderson, Vas), 19. Csányi (Vas), rozh. nájazd Galanisz – 16. Faško-Rudáš (Ihnačák, Belányi), 34. Ihnačák (Lamper). Rozhodovali: Orolin, Korba - Janiga, Ordzovenský, vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, bez divákov.

Miškovec: Adorján – Wehrs, Fredriksson, Szirányi, Kiss, Göz, Láda, Vojtkó, Habodás – Walker, Vas, Anderson – Csányi, Galanisz, Magosi – Miskolczi, Rundkvist, Lövei – Ritó, Galajda

Banská Bystrica: Belányi – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz, Mlynarovič – Sukeľ, Ihnačák, Faško-Rudáš – Kabáč, Tamáši, Lamper – Vašaš, Sojka, D'Aous – Gábor, Dvorský, Výhonský

Domáci vstúpili do stretnutia lepšie, do vedenia ich mohol dostať Walker. V samostatnom nájazde však stroskotal na brankárovi Belányim. Miškovec hral potom aj prvú presilovku v zápase, ale do vedenia išiel až po jej skončení. Walker sa predral obranou Bystričanov a bekhendovým zakončením nezadržateľne skóroval. V 16. minúte "barani" vyrovnali, keď Faško-Rudáš presne zakončil, hoci ho bránil domáci obranca. Bystričania potom hrali presilovku, ale počas nej ušiel Vas a jeho prihrávku premenil Csányi - 2:1.

V druhej tretine kúskovali hru časté vylúčenia, po jednom z nich mal veľkú šancu vo vlastnom oslabení Ďatelinka. Jeho strelu však Adorján zlikvidoval. Bystričania potom mali výhodu presilovky, ktorá trvala len 22 sekúnd. Lamper naservíroval puk Ihnačákovi a ten zakončil do prázdnej bránky - 2:2.

V tretej tretine mohli domáci rozhodnúť o víťazstve. Ale najskôr nepremenil vynikajúcu príležitosť Rundkvist a po ňom ani Walker. Bystričanov zachránil Belányi a zápas tak išiel do predĺženia. V ňom mali hostia možnosť hrať v početnej výhode, ale nepresadili sa. V samostatných nájazdoch sa viac darilo Miškovcu, rozhodujúci premenil Galanisz.

1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič
  2. Happy Hour vymysleli námorníci, dnes poteší aj vaše auto
  3. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
  4. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  5. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
  6. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
  7. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?