Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

V Štiavnických Baniach víťazný finiš ponického lídra,skóre chladnokrvne otvoril brankár Polievka

V. LIGA - SK . C
Č. Balog - Brezno 2:1 (2:0)
Hostia v pohodovom zápase mohli pri troche šťastia získať aj bod. V prvej časti slušného derby boli domáci lepším mužstvom, potom sa hra vyrovnala. O výsledku rozhodol smoliarský teč Kamzíka.
Góly: 15. Bednár, 25. Kamzík (vlastný), bez ŽK, ČK: 68. Vozár (Brezno). Pred 350 divákmi rozhodoval Repiský. P. Č. BALOG: Gašperík - Turňa, Štulajter, Plavec (46. Nižník), Sarvaš, Tomáš Švantner, Pet. Švantner, Kleskeň, Náther, Bednár (70. Pečovský), Štefančík.

Priechod - Kováčová 2:1 (1:0)
Hostia prišli do Priechodu s remízovými chúťkami a tomu podriadili aj taktiku. Zodpovedne bránili, nesnažili sa o útočenie a ich zdržiavacia taktika sa im vypomstila, pretože v samom závere strhol víťazstvo na stranu Priechodu Pav. Chaban.
Góly: 17. Rich. Slobodník, 90. Pav. Chaban - 58. Strapko, ŽK: Vajda, Rich. Slobodník - Kocúr, Plavec. Pred 200 divákmi rozhodoval Rendla. PRIECHOD: Voskár - Pav. Chaban, Marek Barla, Pe. Homola (Mir. Barla), Lichý (50. P. Cenkov), Mesík (50. Mart. Cenkov), Sochor, Rich. Slobodník, Zachar, Vajda, Ivanič

Dudince - Radvaň 2:3 (1:2)
Hostia mali dobrý nástup, v 7. min. viedli o 2 góly. Domáci sa vrátili do hry v závere polčasu, ale tretí gól posunul Radvaň k víťazstvu.
Góly: 45. M. Terem, 67. T. Harach - 2. Špulica, 7. Tomčík, 60. Országh, ŽK: Dodok - Špulica. Pred 80 divákmi rozhodoval Kret. RADVAŇ: Timek - Snopko, Lukáč, Nemec, Špulica (60. Ňáčik), Ševčík, Dovčiak, Tomčík (49. Kvasna), Országh, Ondrejka, Kocka.

Žiar B/Lad. Vieska - Dubová 3:3 (1:2)
Prvý polčas mali domáci hru pevne v rukách, avšak predbiehali sa v zahadzovaní šancí. Hostia ich v 21. min. potrestali. Po strele Miroslava Bartoša dorazil loptu do brány Rosina. Domáci pokračovali v tlaku ale aj v zahadzovaní šancí. Opäť ich hostia trestali po úniku Ľubomíra Bartoša v 28. min. V 37. min. po chybe hosťujúceho brankára skóroval Zuberník. Domáci mohli do polčasu ešte vyrovnať, ale Zuberník hlavičkou už neuspel. V druhom polčas pokračovali domáci v nepremieňaní šancí. V 75. min. strelou z diaľky vyrovnal Radovan Antal na 2:2. Hostia sa po ojedinelej akcii a po chybe domácej obrany opäť dostali do jednogólového vedenia gólom Miroslava Bartoša. Domáci vystupňovali tlak. Po prieniku Baláža a faule Lokšu vyrovnával z pokutového kopu Zuberník na 3:3. Ladomerská Vieska mohla nakoniec aj vyhrať, ale strela Antala išla vedľa Citarovej brány.
Góly: 37. a 88. Zuberník (1 z 11 m), 75. Antal - 21. Rosina, 28. Ľ. Bartoš, 80. M. Bartoš. ŽK: Zuberník, B. Urgela - Ružinský. Pred 150 divákmi rozhodoval Kožík. DUBOVÁ: Citara - Lokša (75. Kováčik), Ružinský, Sojak, Koštial, Giertl (46. Jablonský), M. Bartoš, Rosina, Ľ. Bartoš, Pikula, Kováč.
Štiavnické Bane - Poniky
1:3 (1:2)
Hostia sa už v 5. min. ujali vedenia po ruke v šestnástke z pokutového kopu. Domáci potom prevzali iniciatívu. V 23. min. vyrovnali gólom Pastiera, avšak už o dve minúty sa hostia dostali po chybe obrany opäť do vedenia. V druhom polčase mali domáci prevahu, ale opäť hostia z rýchleho brejku v 64. min. strelili gól a rozhodli o výsledku. V závere Štiavnické Bane ešte nevyužili tri sľubné šance na skorigovanie výsledku.
Góly: 23. Pastier - 5. Polievka (z 11 m), 25. Valigura, 64. Klementis. ŽK: Beták (Š. Bane). Pred 200 divákmi rozhodoval Fazekaš. PONIKY: Polievka - Hríbik, Hakel, Potkan, Poliak, Javorčík, M. Piar, Valigura (86. P. Piar), Klementis (84. Hraško), J. Maľa, V. Maľa.

Dolné Hámre - Žarnovica 3:2 (2:1), 9. Zeleňák, 27. Tomka, 54. Schwarz - 16. Gubán, 63. Hlavačka, Krupina - D. Niva 0:3 kontumačne

1. Poniky 26 16 7 3 61 : 24 55
2. Radvaň 26 15 8 3 65 : 23 53
3. D.Hámre 26 16 1 9 57 : 38 49
4. Š.Bane 26 16 0 10 42 : 31 48
5. Priechod 26 15 2 9 55 : 39 47
6. Kováčová 26 11 8 7 38 : 30 41
7. Žiar B 26 11 6 9 47 : 46 39
8. Č.Balog 26 11 4 11 45 : 44 37