Streda, 24. február, 2021 | Meniny má MatejKrížovkyKrížovky

Penksa mieri do Wisly Krakov

Regionálna cyklistická liga o Pohár MY Smer Magazínu pokračovala pretekmi jednotlivcov v Badíne.

Na štarte 14. kola sa za teplého počasia zišlo 28 pretekárov, vrátane všetkých favoritov. Medzi dorastencami na 4 okruhy zvíťazil Peter Bališ (MŠK Žiar nad Hronom) v čase 32:36 min pred svojím oddielovým kolegom Tomášom Orosim (33:31). Až na treťom mieste skončil priebežný líder Ondrej Styk z Trian UMB (34:00). V kategórii žien zvíťazila Zuzana Vojtášová (CK Červený Rak B. Bystrica) pred Martinou Bialekovou (Kremnica) a upevnila si tak vedúce postavenie v celkovom priebežnom poradí. V hlavnej kategórii mužov sa od úvodu jazdilo aktívne. V prvom okruhu sa snažil rozdeliť pelotón Ján Malachovský (CK Červený Rak), takže už v druhom okruhu zostala na čele silná 10-členná skupina. V prémiových špurtoch v bodovacej súťaži si veľmi aktívne počínal Marek Čanecký (CK ŽP Podbrezová), ktorý získal 27 bodov. V piatom kole zavelil do úniku Peter Košút, ktorý pod stúpaním na Badínsky kopec ukázal všetkým chrbát. Samostatne jazdil s malým náskokom a zbieral body na prémiových prejazdoch. V záverečnom kole sa ešte ostatní jazdci pokúsili zmazať Košútov náskok, no v poslednom stúpaní ho dostihol len jeho oddielový kolega Martin Fraňo, ktorý napokon skončil druhý. Košút preťal cieľovú pásku ako prvý v čase 1:00:34 a do zoznamu víťazov pretekov v regionálnej lige teda pribudlo aj jeho meno. V bratskom súboji o tretiu priečku podčiarkol vynikajúcu spoluprácu Banskobystričanov Andrej Čanecký (1:00:48) z CK Červený Rak, štvrtý skončil Marek Čanecký (1:00:48). Až na piatom mieste dorazil vlaňajší víťaz Ivan Víglaský, ktorý už oblieka dres Interu Bratislava v čase 1:00:50, šiesty bol Vladimír Oprenčák (Kellys bicykle Piešťany, 1:00:54). V celkovom poradí si vedúce postavenie upevnil Andrej Čanecký (252 bodov) pred Martinom Fraňom (229) a Ivanom Víglaským (187). V bodovacej súťaži o najaktívnejšieho jazdca vedie Víglaský (96) pred Marekom Čaneckým (93) a Oprenčákom (45). Regionálna liga pokračuje 15. kolom 5. júla, kedy je na programe časovka na Šturec so štarom v Dolnom Harmanci o 16.45 hod.

1. Študuj aj popri zamestnaní! Moderná vysoká škola!
  2. Know-how študenta: Zažiť, získať prax a spoznať svet
  3. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  2. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  3. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne