Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Dukla prehrala, víťazná premiéra železiarov

corgoň liga
Inter Bratislava - Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)
V súboji dvoch mužstiev, ktoré v úvodnom kole bodovali naplno, si prvú šancu vypracovali hostia. Po Kulíkovej prihrávke tiesnený Semeník trafil aj Krnáčovou zásluhou do ľavej žrde. Inter už bez kanoniera Halenára odpovedal Kunzom, jeho priamy kop vyrazil gólman Zajac na roh. Ten zahral V. Horváth a Petráš poslal loptu hlavou do siete - 1:0. Bystričania prevzali iniciatívu po 20 minútach, nebezpečné boli najmä kolmice od Kulíka. Po jednej z nich „hasil“ Krnáč pred Libičom. Následné príležitosti Bažíka, opäť Libiča aj Leitnera, však zostali nevyužité. Po hlavičkovom biliarde sa v 39. min nepresadil ani český stopér hostí Páleník. Tesne pred prestávkou mohol vyrovnať Bukač, ale Krnáč zachránil. Úvod druhého polčasu obstarali dve pekné kombinácie interistov Horvátha s Chalupkom. Druhý menovaný najskôr namieril do pravej žrde, a potom „tancovala“ lopta po jeho pokuse pozdĺž bránkovej čiary. V drese hostí to skúšal Fabuš, našiel však iba pripraveného Krnáča. Dobre hrajúci Inter neustále zamestnával obranu Dukly a zaslúžene sa dočkal odmeny. V 67. min stiahol Páleník v pokutovom území Tomčáka a kapitán žlto-čiernych Kunzo sa z bieleho bodu nemýlil - 2:0. Hostia mohli 10 minút pred koncom znížiť, ale Fabušova hlavička skončila na žrdi. V 85. min sa vyznamenal brankár Krnáč, keď zlikvidoval šancu Semeníka. Inter si tak pripísal do tabuľky cenné tri body.
Góly: 8. P. Petráš, 68. R. Kunzo (11 m), ŽK: 59. Paulík, 78. M. Tomčák (obaja Inter). Pred 967 divákmi rozhodoval Šipoš. INTER: Krnáč - Petrán, Šedivý, R. Kunzo, M. Drahno - Paulík - V. Horváth, P. Brezík (90.+ Kaprálik), Chalupka, P. Petráš - M. Tomčák (83. Augustín). DUKLA: Zajac - M. Pančík ml. (76. Gibala), Páleník, Wozniak, V. Leitner - Libič (60. Svintek), Pečovský, Bažík, Kulík - Bukač (52. Fabuš), Semeník.

Hlasy trénerov
Karol Brezík, Inter: ,,Dnešný zápas splnil moje očakávania, nechceli sme v prvom domácom zápase novej sezóny prehrať. Zvolili sme správny recept, nemohli sme hrať s Banskou Bystricou otvorenú partiu, nastúpili sme preto len s jedným vysunutým útočníkom. My sme si vytvorili päť šancí, hostia šesť, ale my sme dali dva góly. S víťazstvom som spokojný.“
Václav Daněk, B. Bystrica: ,,Gratulujem Interu k víťazstvu. Na jar sme na Pasienkoch prehrali 0:2 a ten istý výsledok sa zrodil aj dnes. Namiesto toho, aby sme v úvode viedli, po individuálnej chybe Pančíka sme inkasovali. Domáci sa potom podľa očakávania stiahli dozadu a hrali na brejky. Druhý gól z pokutového kopu, ktorý bol správne odpískaný, Inter ešte viac upokojil. Vo futbale sa dajú streliť dva góly aj za 25 minút, čo sa nám však nepodarilo. Pre divákov to bol pekný zápas, ja však s výsledkom nemôžem vyjadriť spokojnosť.“

II. Liga
ŽP Šport Podbrezová - FC R. Sobota 1:0 (1:0)
Vo vynovenom domácom tíme bola najaktívnejšia dvojica Breznaník - Chomistek, ktorá bola pri väčšine vyložených gólových príležitostí. Nový podbrezovský hrot však zahadzoval jednu tutovku za druhou. Stredopoliar Breznaník sa dočkal aspoň jednej asistencie, keď v 29. min. po rohovom kope lopta z jeho kopačky našla na päťke voľného Matoviča, ktorý do úplne odkrytej bránky pohodlne skóroval. V druhom polčase kvalitného a svižného stredoslovenského derby prevzali iniciatívu hostia, ktorí sa často dostávali pre Hanáka. Gemerania boli najnebezpečnejší v závere, keď v 86. Miklas hlavičkoval z päťky nad bránku. O minútu neskôr Pisárovu strelu z trestného kopu Hanák zneškodnil.
Gól: 29. Matovič, ŽK: Matovič, Gajdošík, Šrobár - Filo. Pred 2300 divákmi rozhodoval Smolák. ŽP ŠPORT: Hanák - Gonos, Gajdošík, Kentoš, Matovič - Geri (90.+ Murín), Ličko, Majoroš (89. Gašpar), Breznaník - Boháčik (68. Šrobár), Chomistek. FC: Benko - Filo, Kubinec, Albert, Mráz - Hloušek, Sedlák (77. Purdek), Hílek, Dic (31. Miklas) - Barbosa (60. Lipovský), Pisár.

1. Hygge ako životný štýl
  2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020 6 778

K nešťastnej udalosti prišlo v januári 2004.

12 h

Výsledok skríningového testovania. Okres Banská Bystrica 0,59 percenta, Brezno 1,88 percent. Testovanie sa tam zopakuje.

Primátor presadzuje zámer vytvorenia dvoch samostatných území mestského rozvoja.

Alexis D´aouts

Hokejisti HC05 ´Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1.