Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky

Jakub vytiahol z polčasovej kaše päťgólový čarodejník Maďar

I. Trieda

Lučatín - Jasenie 0:1 (0:1)
O všetkom sa rozhodlo v úvode stretnutia, keď domáca obrana podbehla center hostí a osamotený Weisenbacher vsietil hlavou jediný gól zápasu. Treba však pochváliť domáci kolektív, ktorý sa do posledného hvizdu rozhodcu snažil vyrovnať.
Gól: Weisenbacher. Pred 150 divákmi rozhodoval Mecele. LUČATÍN: Mokroš - Hruška, Lipa, Matej Mokroš, Hraško, Turčan, Selecký, Sedliak, Garaj, Prostredný, Zbyňovský (81.Ivan Hruška), Uhrík (51.Turčan). JASENIE: Havran - Kochan, Gajdošík, Čižmár, Gordík, Turňa, Gondáš, Weisenbacher, Mistrík, Štulajter, Demeter.

Tatran Čierny Balog - Sásová 2:5 (2:2)
Polčasový výsledok zodpovedá dianiu na ihrisku. Oťukávanie sa mužstiev prinieslo po chybách v domácej obrane dvojgólové vedenie hostí. Po spresnení prihrávok a zlepšenom pohybe domáci v priebehu 5 minút vyrovnali. Viaceré dobré šance aj za prispenia brankára Dubovického nepremenili. V druhom polčase skúsenejší hostia nepustili domácich do očakávaného tlaku. Z problematického pokutového kopu sa ujali vedenia a stačili im rýchle brejky na strelenie ďalších gólov. Domáca obrana v tomto zápase nestála na pevných nohách.
Góly: Pečovský, Jozef Kvietok ml. - Kubina 3, Lipták 2, ŽK: Štulrajter - Matuška, Bažík, Striežovský, Venglarčík. Pred 300 divákmi rozhodoval Dírer. TATRAN: Úradník - Kvietok, Štulajter, Kováčik, Budovec, Jozef Kvietok ml., Koreň, Švantner, Pečovský, Kliment, Giertl. SÁSOVÁ: Dubovický - Striežovský, Ďuriš, Praženica, Dočkal, Venglarčík, Lipták, Bažík, Puliš, Kubina, Matuška.

Jakub - Beňuš 7:3 (1:3)
V zápase dvoch rozličných polčasov sa podarilo domácim nemožné, keď dokázali otočiť nepriaznivý polčasový stav 1:3 na neuveriteľných 7:3 vo svoj prospech. Veľkú zásluhu na tom má domáci kanonier Maďar, ktorý vsietil 5 gólov!
Góly: Longauer 2, Maďar 5 - Stančík, Kučerák, Lupták, ŽK: Porubský. Pred 200 divákmi rozhodoval Mišány. JAKUB: Murgaš - Čaba, Jeziorski, Porubský, Dikacz, Balon, Ševčík (37. Kudelka), Maďar (85. Víglašský), Rubint, Náčin (78. Kmeť), Longauer. BEŇUŠ: Sihelský - Knižka, Janko, Kaločaj (32. Nemčok) , Kučerák, Necpal, Kováčik, Berčík, Šajgalík, Lupták, Stančík.

Nemecká - Mýto 1: 1 (0:0)
Nemecká nastúpila na zápas bez štyroch hráčov základnej zostavy, čo sa aj odzrkadlilo, keď hneď v úvode stretnutia boli hostia lepším mužstvom a nepustili domácich do žiadnych šancí. Postupne však Nemecká hru vyrovnala, dokonca dala aj gól, no ten z nepochopiteľných dôvodov neplatil. Po zmene strán vybehli domáci na hraciu plochu ako vymenení, čoho dôkazom bola väčšia aktivita a pohyb bez lopty. V 65. minúte po krásnej strele Bartoša dokopol loptu do brány Jablonský. Nemecká bola aj naďalej pri chuti, lenže v 80. minúte po zlom vybehnutí domáceho golmana vsietil vyrovnávajúci a zároveň aj posledný gól zápasu hosťujúci Kán. Ako pred týždňom v Badíne, tak aj teraz Nemeckej zbytočne ušli 2 body.
Góly: 65. Jablonský - 81. Kán. Pred 130 divákmi rozhodoval Vrbovský. NEMECKÁ: Halgaš - Ťažký, Bobok, Soják, Koštial, Šmírer (55.Kováčik), Bartoš, Rosina, Jablonský, Pikula (80. Kováč), Šrot. MÝTO : Kupec - Húsenica , Kerestény, Kňazík, Vrtal, Kurek, Smola, Sarvaš, Zrkal, Vajs, Kán.

Braväcovo - Slovenská Ľupča 1:1 (0:1)
V zápase priemernej úrovne sa zrodila spravodlivá remíza.
Góly: Vrbovský - Urbančok. Pred 180 divákmi rozhodoval Kupec. BRAVACOVO: Martinec - Srnka, Gašperan, Vrbovský, Radóc, Zelený, Danove, Lupták, Jar. Gašperan, Švančara, Berky. SLOVENSKÁ ĽUPČA: Hlaváč- Lakomčík, Mačkovič, Lešták, Majer, Vaník, Sedliak, Urbančok, Beniak, Filadelfi, Patráš.

Šalková - Brezno 1:1 (1:1)
Dobrý futbal. Nováčik súťaže zavítal do Šalkovej a dal najavo svoje ambície odniesť si tri body. Narazil však na výborne hrajúcu zostavu domácich, ktorí počas celého zápasu držali opraty zápasu pevne v rukách. Obe mužstvá si svoje bránkovisko dôsledne bránili a tak brankári nemali veľa zásahov. Mužstvá si body spravodlivo rozdelili.
Góly: 20. Prostredník - 10. Faško. Pred 130 divákmi rozhodoval Piar. ŠALKOVÁ: Hrnčiar - Tóth, Gerö, Kalman, Ratica, Klus (46. Tuček), Baran, Prostredník, Kaščák, J. Šimčík (68. Binder), Lübeck. BREZNO: Spišiak - Štulajter, Faško, Krajan, Danove (39. Ostrihoň), Betka, Grexa, Medveď (80. Amrich), Kňazík, Kupec, Bician. Hronec - Badín 4:0 (3:0)

Zaujali
Weisenbacher (Jasenie), Kubina, Lipták (Sásová), Pečovský, Kliment (T. Č. Balog), Maďar (Jakub), Stančík (Beňuš), Koštiaľ (Nemecká), Húsenica (Mýto), Berky (Hronec), Lešták (Badín).

1. Desať dôvodov, prečo študovať na Trnavskej univerzite
  2. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
  3. Získaj náskok pred štartom
  4. Buďte v najlepšej spoločnosti!
  5. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
  6. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?

Po požiari ostala v dome doslova spúšť.

Obec Hrochoť sa snaží pomôcť sociálne slabej rodine, ktorá prišla pri požiari domu prakticky o všetko.

ilustračná foto

Od novembra 2019 má uložený trest zákazu činnosti vedenia motorových vozidiel až na doživotie.

3 h
žena vypĺňa formulár počas celoštátneho Sčítania obyvateľov, domov a bytov (SODB) 2021, ktoré sa uskutočňuje od 15. februára do 31. marca 2021 na webovej stránke www.scitanie.sk.

Sčítala sa už viac ako polovica Banskobystričanov.

Distribúcia respirátorov je v plnom prúde

Mesto Brezno začalo s distribúciou respirátorov FFP2 obyvateľom nad 60 rokov. Ako náhle budú k dispozícii vitamíny, ľudia vo veku 60 – 64 rokov si ich budú môcť vyzdvihnúť v dennom centre Prameň.