Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Na čele silné trio so Selcami, v tesnom závese aj Brusno

III. liga

Jesenské - Brusno 1:1 (1:1)
Hostia sa ujali vedenia nechytateľnou strelou Gregora k žrdi v 11. min. Domáci už o štyri minúty vyrovnali. Po vyrovnávajúcom góle sa hral už len bojovný futbal bez technických momentov na oboch stranách medzi šestnástkami. V prvom polčase domáci nevyužili vyloženú gólovú šancu, ktorú mal Hugyár.
Góly: Váradi - Gregor, ŽK: Jozefík, Juhász - Smida, Kováč. Pred 220 divákmi rozhodoval Jodas. BRUSNO: Kajda - Gregor, Sedliak, Kelemach, Jelenčík, Malček (85.Francisty), Vaník, Jančiar, Smida, Chválik, Kováč (78. Bošeľa).

Kalinovo - Králiky 2:3 (0:0).
V prvom polčase sa hral futbal medzi šestnástkami. Po zmene strán sa ujali vedenia hostia gólom Hamšíka. Domáci krátko na to odpovedali Kocmanom a bolo 1:1. Po chybe kalinovskej obrany dostal opäť Králiky do vedenia Šatura. Takmer zrkadlovo domáci bleskurýchlo vyrovnali, ale v závere skúsenejší hostia strhli víťazstvo na svoju stranu.
Góly: Kocman, Šupina - Hamšík, Šatura, Beňák, ŽK: Filipiak - Tuhársky, Auxt. Pred 250 divákmi rozhodoval Doboš. KRÁLIKY: Filadelfi - Kubát, Tuhársky, Beňák, Martinec (85. Štelcl), Šatura, Pagáč, Huntoš (76.Oboril), Cimerman, Hamšík, Auxt.

Dolná Ždaňa - Poniky
2:1 (1:0)
Jednoznačná zležitosť domácich, keď hostia zásluhou výborne chytajúceho Polievku inkasovali z viycerých vyložených šancí len dvakrát. Prijateľný výsledok pre Poniky v nadstavenom čase upravil obranca Hakel.
Góly: Miškov, Mikuška - Hakel, bez kariet. Pred 450 divákmi rozhodoval Hnilica. PONIKY: Polievka - Hakel, Hraško, Potkan, Poliak, Dorotovič, Kosec, Sláva, Klementis, J. Maľa, V. Maľa.

Revúca - Selce 1:3 (0:1).
V pomerne ľahkom zápase si poradili hostia s prehľadom s extreťoligistom takmer rozdielom triedy. Dvomi gólmi sa blysol kapitán Ľubomír Rusko.
Góly: Krajňák - Ľ. Rusko 2, P. Rusko, ŽK: Varhoľák, Gallo - Jarkuliš, Caban, ČK: Jarkuliš. Pred 250 divákmi rozhodoval P. Budáč. SELCE: Škubák - Pilko, Jarkuliš, Szabó (60. Dirbák), Adam, Barboriak (70.Uhliar), P. Rusko, J. Rusko, Caban, Ľ. Rusko (90. Dobrík), Strečok.
Ostatné výsledky: Tomášovce - Tisovec 0:1 (0:1), Slašťan, Veľký Krtíš - Hliník nad Hronom 3:0 (1:0), Kostúrik, Berec, Černík, Poltár - Dolná Strehová 0:3 (0:1), Ježík 2, Szabó.
1. D.Ždaňa 2 2 0 0 8 : 2 6
2. D.Strehová 2 2 0 0 6 : 1 6
3. Selce 2 2 0 0 7 : 3 6
4. Brusno 2 1 1 0 2 : 1 4
4. Tisovec 2 1 1 0 2 : 1 4
6. Králiky 2 1 1 0 4 : 3 4
7. Poniky 2 1 0 1 5 : 2 3
8. V.Krtíš 2 1 0 1 3 : 1 3