Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

V Hrochoti gólové hody, v šlágri kola bod pre Radvaň

V. liga

Hrochoť - Detva 5:1 (2:0)
Hrochoť začala iniciatívne, čo potvrdila gólom v 1. min. Domáci hrali nátlakovo a v 14. min. pridali druhý gól a zvyšok prvého polčasu mali hru jasne pod kontrolou. Druhý polčas sa začal nemilým prekvapením, keď Detva z náhodne nakopnutej lopty znížila. Potom znovu ovládli hru domáci, ktorí zlepšili pohyb, spresnili prihrávky a svoju dominanciu potvrdili ďalšími tromi gólmi.
Góly: 1., 83. a 90. Ján Zátroch , 14. Ján Selecký 73. Martin Selecký - 55. Košút. Pred 400 divákmi rozhodoval Hlaváčik. HROCHOŤ: Machunka - Poničan, Považanec, Priadka, Kmeť, Sl. Selecký (46. J. Dorotovič), Pet. Zátroch (70. Pet. Majer), Ján Selecký, Martin Selecký, Ján Zátroch, Škamla.

Kováčová - Podlavice 0:2 (0:2)
Hostia sa predstavili vo veľmi dobrom svetle. Behavejší, futbalovejší celok Podlavíc potvrdil svoje kvality aj strelecky, keď už v prvom polčase viedol o dva góly. K tomu im dopomohol aj ,,vlastenec“ Plavca, ktorý hlavou prekvapil brankára.
Góly: 7. Plavec (vlastný), 21. Hrnčíř, ŽK: Hrnčíř. PODLAVICE: Ľalík - Rumanovský, Rusko, Kollár, Majling - V. Haviar (71. Valentýni), Uhliarik, Šatánek, Demčík (46. P. Haviar), Hrnčíř (89. Rebek), Navrátil.

Priechod - Č. Balog 1:3 (1:1)
Vyrovnaný zápas mal solídnu úroveň, domáci doplatili na nepremieňanie gólových príležitostí. Neskôr mali domáci ťažké srdce na postranného rozhodcu Kubinca a na jeho údajné chybné verdikty.
Góly: 25. Vajda - 40. Bukovec, 76. a 85. Kleskeň (oba z 11 m), ŽK: Lichý, Kmeť, Chaban - Náther. Pred 200 divákmi rozhodoval Havran. PRIECHOD: Voskár - Pav. Chaban, Marek Barla, Homola, Mir. Barla, Lichý, Kmeť, Slobodník, Sochor, Vajda, Bučina (46. Zachar). PARTIZÁN: Gašperík - Štulajter (65. Kvietok), Meškan, Nižnik (90. Švantner), Pet. Turňa, Bukovec, Plavec, Kleskeň (89. Kováčik), Náther, Pečovský, Marcel Turňa.

Štiavnické Bane - Radvaň
1:1 (1:0)
Domáci z úvodnej prevahy nič nevyťažili. Keď sa už zdalo, že taktovku zápasu preberajú hostia, prišla 27. min a Beták z pokutového kopu otvoril skóre zápasu. Na začiatku 2. polčasu po ruke v šestnástke hostia vyrovnali, keď úspešným exekútorom pokutového kopu bol Ondrejka. Hneď na to mali obrovskú šancu domáci, ale Janči trafil len brvno. Záver bol už z obidvoch strán veľmi opatrný. Nikto nechcel spraviť chybu, ktorá by ho stála body, a tak si ich napokon súperi rozdelili.
Góly: 27. Beták (11 m) - 50. Ondrejka (11 m), ŽK: Janči, Beták - Tomčík, Uličný. Pred 250 divákmi rozhodoval T. Oružinský. RADVAŇ: Mojžiš - Uličný, Kaščák, Kocka, Ševčík, Kvasna, Dovčiak, Tomčík, Darida (87. Snopko), Ondrejka, Gibala (46. Janík).
Ostatné výsledky: D. Niva - Dudince 3:0 (1:0), Mart. Babiak 2, Klanduch, Žiar B - Žarnovica 5:2 (1:1), 40. a 84. Mališ, 45. Dobrota, 72. Stašo, 83. Slašťan - 15. Nasvetr, 63. Hlavačka, D. Hámre - N. Baňa 3:3 (1:2), V. Zeleňák, Necpal, M. Zeleňák - Gubov 2, Čilík.

Zaujali
Ľalík (Podlavice), Voskár (Priechod) - Rusko, Kollár, Uhliarik, Rumanovský (Podlavice), Mir. Barla (Priechod), Kleskeň (P. Č. Balog), Ján Zátroch, Kmeť, Ján Poničan (Hrochoť).

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Kraj ponúka online platformu, ktorá bežkárov zorientuje v trasách

Aj napriek protiepidemickým opatreniam je možné stráviť zimu v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) aktívne a športovo.

Tak toto je lahôdka. Sneh, bežky a Chmarošský viadukt

Koronavírus: Odberné miesta v Banskej Bystrici

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Banskej Bystrici.