Najvyššie tróni Sásová, vysoko je aj nováčik z Hronca

I. Trieda

Brezno - Tatran Č. Balog
0:1 (0:0)
V Brezne sa hral derby zápas, ktorý sa musel divákom páčiť, i keď domáci prehrali. Viac by svedčala deľba bodov, no po hrubej chybe domácej obrany strelili hostia šťastný gól, ktorý rozhodol o výsledku tohto dobrého futbalu.
Gól: 70. Giertl, ŽK: Lupták, Spišiak, Medveď - Mart. Sitarčík, Sl. Švantner. Pred 250 divákmi rozhodoval Tršo. BREZNO: Spišiak - Lupták, Faško, Štulajter, Krajan, Grexa, Betka, Medveď, Auxt, Kňazík, Amrich (60. Ostrihoň). TATRAN: Úradník - Joz. Kvietok st., R. Štulajter, Kováčik, Budovec, Joz. Kvietok ml., Koreň, Mart. Sitarčík, Mich. Sitarčík, Giertl, Kliment (striedali Kováčik, Potkány, Sl. Švantner).

Badín – Lučatín 2:3 (2:3)
Po prvej minúte bol stav 1:0 pre domácich, hneď po rozohrávke hostia vyrovnali na 1:1. Badín ešte zvýšil, ale potom hostia po dvoch hrubých chybách domácej obrany otočili stav zápasu vo svoj prospech.
Góly: Blaško, Pančík – Zbyňovský, Turčan, Sedliak, ŽK: Zbyňovský, Selecký, Uhrík, Maruškin, ČK: Hudec. Pred 200 divákmi rozhodoval Piar. BADÍN: Iliáš – Kováčik, Galát, Trizna (25. Maruškin), Medveď (70. Koska) – Tešlár, Dian, Hudec, Blaško – Pančík (55. Bubeník), Machala. LUČATÍN: Bokroš – Ľ. Hruška, Hraško, Lipa, Uhrík – Turčan, I. Hruška, Selecký, Garaj – Zbyňovský, Sedliak.

Mýto –Hronec 3:2 (1:2)
V susednom derby pred veľmi peknou diváckou návštevou hostia v prvom polčase udávali tempo, po 20 minútach vyhrávali 2:0. Domácim sa podarilo v 45. minúte znížiť z pokutového kopu. V druhom polčase sa obraz hry zmenil, keď Mýto prebralo iniciatívu a otočilo zápas vo svoj prospech.
Góly: Kán 2, Kerestény – Cibuľa, Pišoja, ŽK: Radovič, Repka. Pred 300 divákmi rozhodoval Vrbovský. MÝTO: Kupec – Húsenica, Kerestény, Kňazík, Botoš (77. Vrtal), Turek, Smola (90. Roháč), Sarvaš, Vrtal - Vajs, Kán. HRONEC: Radovič – Frim, Kvoriak, Sarvaš, J. Sarvaš - Cibuľa (86. Gajdoš), Kocúr, Hasilla (75. Lesák), Repka - Pišoja (65. Boroš), Tŕnik.

Sl.Ľupča – Nemecká 3:0 (1:0)
Veľmi vyrovnaný zápas, v prvom polčase mali viac šancí domáci, ale nevyužili ich. V druhom polčase hostia zatlačili domácich na dlhé chvíle na vlastnú polovicu, ale Sl. Ľupča sa ubránila a po výborných zákrokoch domáceho brankára ostal stav 0:0. Po menšej koncentrácii hostí po rýchlych protiútokoch dal Urbančok druhý gól, ktorý rozhodol o výsledku. V posledných minútach hry domáci upravili na 3:0. Vyzerá to ako jednoznačná výhra, pre hostí je to krutá prehra.
Góly: Filadefi 2, Urbančok, ŽK: Lešták - Lokša, Koštiaľ, Ružinský. Pred 250 divákmi rozhodoval Gajdoš. SL. ĽUPČA: M. Hlaváč – Lakomčík, Fridrich (62. Vaník), Filadelfi, Mačkovič - Urbančok, Sedliak (84. M. Mačkovič), Majer, Beňák - Lešták, Patráš (87. Homola). NEMECKÁ: Halgaš – Ťažký, Ružinský, Soják, Koštiaľ - Lokša, Bartoš, Rosina, Jablonský (67. Šnirer), Kováč (46. Pikula), Šrot (41. Ľ. Bartoš).

Beňuš – Braväcovo 2:1 (0:0)
V derby mužstvá produkovali útočný futbal so šancami na jednej i druhej strane. Po bezgólovom polčase domáci vsadili na útok. Hostí zatlačili do obrany a po hrubej chybe obrany otvorili skóre. Zvýšenou aktivitou v posledných minútach strhli vítazstvo na vlastnú stranu. Domáci predviedli bojovný a oduševnený výkon, za čo im aj diváci po zápase poďakovali potleskom.
Góly: Kováčik, Stančík – Radóc, ŽK: Šajgalík – Berky, Radóc, ČK: 88. Danove. Pred 300 divákmi rozhodoval Turňa. BEŇUŠ: Kochan – Janko, Scherer, Sihelský, Kučerák - Libič (70. Gažúr), Kováčik, Berčík, M. Šajgalík, J. Šajgalík, P. Stančík. BRAVACOVO: Martinec – Jaroslav Gašperan, Danove, Radóc, Juraj Gašperan - Zelenčík, Zelený, Ľupták (75. Hálka), Berky, Švančara, Srnka.

Sásová – Jakub 5:2 (3:1)
Domáci nastúpili od začiatku koncentrovane s jasnýcm cielom zvíťaziť. V prvom polčase na ihrisku dominovali a z toho vyplývalo polčasové vedenie 3:1. Po zmene strán pridali hostia na dôraze a po diskutabilnom pokutovom kope znížili na 3:2. V závere dvomi gólmi Bažíka, aj keď pri jednom mu pomohol hráč hostí, rozhodli o výsledku. Celkovo to bol zápas na úrovni V. ligy, k čomu prispela aj výborná domáca kulisa.
Góly: Kubina 2, Matuška, Bažík, Letrich (vlastný) - Balón, Dikacz, ŽK: Kovalčík, Dočkal. Pred 350 divákmi rozhodoval Riša. SÁSOVÁ: Dubovický – Striežovský, Spišiak, Ďuriš (20. Kováč), Dočkal - Venglarčík, Lipták, Bažík, Puliš (63. Kovalčík) - Matuška, Kubina (88. Zvalo). JAKUB: Murgaš – Letrich, Dikacz, Čaba (46. Porubský), Rubint – Balon, Ševčík, Maďar, Náčin - Račák (84. Kúdelka), Bednár, Bažík.

Jasenie – Šalková 2:2 (1:1)
Bol to vyrovnaný zápas. Hostia sa ujali vedenia peknou strelov Geröa. Domáci tesne pred polčasom vyrovnali. V druhom polčase sa hostia dostali do vedenia problematickou penaltou. Domácim sa podarilo vyrovnať až v poslednej minúte zápasu.
Góly: Turňa, Kochan – Šimčík, Prostredník (z 11 m), ŽK: Slúštik, Kochan, J. Weinsenbacher – Prostredník, Gerö. Pred 120 divákmi rozhodoval Hutník. JASENIE: Havran – R. Kvačkaj, Gajdošík, Slúštík, Turňa (53. Gondáš) – Kordík, Kochan, Mistrík (83. Kvačkaj), J. Weisenbacher - Štulajter, Demeter. ŠALKOVÁ: Hrnčiar – Čtvrtníček, Prostredník, Kalman, Gerö (57. Dobrík) – Baran (70. Klus ), Mesík, Tóth, Šimčík (87. Karas) – Binder, Tuček

1. Sásová 3 2 1 0 11 : 7 7
2. Mýto 3 2 1 0 7 : 5 7
3. Hronec 3 2 0 1 10 : 3 6
4. T.Č.Balog 3 2 0 1 8 : 6 6
5. Jakub 3 1 2 0 11 : 7 5
6. Sl.Ľupča 3 1 2 0 6 : 3 5
7. Jasenie 2 1 1 0 3 : 2 4
8. Lučatín 3 1 0 2 3 : 7 3