Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Majstrom Slovenska na antuke volejbalisti Ostravy

V nedeľu vyvrcholil v Dubovej 33. ročník volejbalového turnaja Dubová Cup, ktorý bol zároveň deviatymi medzinárodnými majstrovstvami Slovenska na antuke.

Na najkvalitnejšie obsadenom antukovom turnaji na Slovensku hrali prím české družstvá, ktoré obsadili prvé tri priečky. Kvarteto najlepších doplnil poľský popredný tím, vedený slovenským trénerom Igorom Prieložným, Jastrzebie. Silu českých tímov potvrdil aj štvrtý účastník spoza rieky Moravy Zlín, ktorý skončil na piatej priečke. Slovenské tímy na turnaji veľa vody nenamútili, keď najlepšie si počínali hráči VKP Bratislava, ktorí skončili na ôsmej priečke. V zápase o predposledné miesto sa pobili niekdajší majster Púchov a Nitra.
V stretnutí dvoch najlepších tímov na turnaji sa stretli severomoravské tímy. V derby si lepšie počínali zverenci trénera Jaroslava Tomáša. Zverenci Rastislava Chudíka si nedokázali v prvom sete poradiť s dobre hrajúcimi Ostravčanmi. Prehrávali už o desať bodov 19:9, ale hanbu sa im podarilo čiastočne odvrátiť. V druhom dejstve už bola hra vyrovnanejšia. Opava viedla najviac o dva body. V koncovke si však Opavčania v zostave so štyrmi Slovákmi (Masný, Piovarči, Plichta, Kysela) vlastnými chybami zobrali možnosť bojovať o trimuf v tajbrejku. Bodku za turnajom dal najlepší smečiar turnaja, Američan Tony Ching. ,,Podľa mňa na najkvalitnejšie obsadenom antukovom turnaji v Československu si moji hráči zaslúžili zvíťaziť. Počas celého turnaja podávali najvyrovnanejšie výkony. Aj keď toto bol prvý turnaj vonku počas prípravy, moje očakávania naplnil. Prišli sme v nekompletnej zostave a aj napriek tomu sme zvíťazili. So skúškou smečiara Chinga sme nadmieru spokojný. Bol dôležitou súčasťou tímu. Určite bude pre tím veľkým prínosom. Ďalšia pozitívna vec bola organizácia. Klobúk dolu pred organizátormi. Dvanásť tímov sa vystriedalo na troch kurtoch bez väčšieho čakania, čo bolo pre hráčov dôležité“, povedal tréner víťazného tímu Jaroslav Tomáš. Zahraniční účastníci prispeli turnaju kvalitou. Slovenské tímy by mali do budúcnosti pristúpiť k turnaju s väčšou zodpovednosťou.
Výkony VKP, alebo Púchova, dvoch najúspešnejčích tímov na Slovensku by ich fanúšikom priniesla asi viacej sklamania ako radosti. Do budúcnosti by organizátori chceli dotiahnuť družstvá z viacerých európskych krajín. Do úvahy pripadajú ruské, ukrajinské aj maďarské tímy, šušká sa o nemeckých aj balkánskych mančaftoch.
Po skončení turnaja boli vyhlásené aj výsledky o najlepších hráčoch na jednotlivých postoch. Najlepším digentom hry, nahrávačom sa stal slovenský reprezentant Michal Masný, hrajúci za Opavu. Najlepším smečiarom sa stal Američan vo farbách DHL Ostrava Tony Ching. Za najlepšieho blokára vyhlásili Jaroslava Michala z Českých Budějovíc. Najleším liberom bol hráč víťazného tímu Aleš Spravka. Cenu Romana Romančíka o najvšestranejšieho hráča turnaja si odniesol bulharský volejbalista poľského Jastrzebia Ivaylo Stefanov.
Finále: Ostrava (ČR) - Opava (ČR) 2:0 (18, 24), o 3. miesto: České Budějovice (ČR) - Jastrzebie (Poľ.) 2:1 (14, -10, 12), o 5. miesto: Zlín (ČR) - Aich Dob (Rak.) 2:0 (15, 16), o 7. miesto: VK Bialsko-Biala (Poľ.) - VKP Bratislava 2:1 (-24, 23, 14), o 9. miesto: Sokol Viedeň (Rak.) - Humenné 2:0 (20, 30), o 11. miesto: Nitra - Púchov 2:1 (-19, 19, 13).
Konečné poradie: 1. DHL Ostrava (ČR), 2. Ferram Opava (ČR), 3. Jihostroj České Budějovice (ČR), 4. KS Jastrzebski Wegiel (Poľ.), 5. Fatra Zlín (ČR), 6. SK Aich Dob (Rak.), 7. BBTS Siatkan Original Bialsko-Biala (Poľ.), 8. VKP Bratislava, 9. Sokol Viedeň (Rak.), 10. Chemes Humenné, 11. SPU Ekonóm Nitra, 12. VŠK Púchov.

10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 136

V národnej kultúrnej pamiatke priblížia históriu veže, bude v nej aj podlažie venované generálovi M. R. Štefánikovi.

V novom zariadení vznikne osem pracovných miest.

7 h
Ondřej Chvěja (FK Pohronie)

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v ďalšom prípravnom zápase prehrali s FK Pohronie 2:3.